gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

kadınlar susarak gider !!

Konu, 'Kadınlar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

kadınlar susarak gider sözleri kadın susarak gider sözleri kadınlar giderler şiiri Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar z...or kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir.
    Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

Bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

Kadın susarak gider!
    En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

tavuk_kavurma, beyazlale ve Young bride bunu beğendi.
  2. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bravo diyorum başka bişey demiyorum bravo

juju bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saç ma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır.

çok doğru...Paylaşım için teşekkürler canım

juju bunu beğendi.
  4. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için teşekkürler canlarım

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

çok güzel bi yazıyaa bayıldım

juju bunu beğendi.
  6. beyazlale

beyazlale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.

juju bunu beğendi.
  7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadın çok sever ve kolay kolay da vaz geçmez... Kadın susar ve içinde fırtınalar kopar...
    Mükemmel bir paylaşım olmuş, beğenerek okudum :) Paylaşım için tşkler tatlım:)

juju bunu beğendi.
  8. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    daha önceden de bi yerde okumuştum hakikatten yazan hakkını vermiş. çok güzel ve doğru . tebrikler

juju bunu beğendi.
  9. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel anlatılmış..

juju bunu beğendi.
kadınlar susarak gider !! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Susarak özlüyorum......

Susarak özlüyorum......

Artık bir seLam verişin dünyaLar değiL benim için... iNaN... Hep bir fırtınaLar kopardı yüreğimde... Sen yok ettin onları bir kaç günde... BeLki seninLe hiç bir araya geLmedik ama ben geLdik sayıyoruM... Sen ve ben ''biz'' oldu sayıyoruM... Sonra bir anda yokoLdu... Bitti... NedensiZ !! SebepsiZ !! HabersiZ !! Bitti . . . Sen BiLe FarketmediN !!!!! Hani birşeyLer isterdim ya...
  2. KaDıNLaR giDeRse..

KaDıNLaR giDeRse..

Kadinlar giderse.. Kadinlar gittiklerinde, arkalarinda daha buyuk bosluklar birakirlar. Onlar bir gun cekip gittiklerinde, peslerinde yetim-oksuz kalan cok olur. Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun icindeki eski dugmeler, ozenle saklanmis kuculmus giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanliginda mutfaktan gelen tikirtilar susar, yetim kalmistir tabaklar. Bir kadin gittiginde...
  3. Gidersem...

Gidersem...

Kimse kimseden gitmesin inşallah... Ay mı süpürür yosunları Gözlerimden Yoksa Sen mi bu kadar anlamlıydın geçmişimden. Biliyorum gelecek yok. Şimdiki zamana dair söylenecekler de. Sen En zorlu susuşlarım gibi Mânâlısın oysa. Konuşsam aşk ölür Sussam biz. Gidersem …..
  4. Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde neden kuaföre giderler?

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde neden kuaföre giderler?

Mutsuzluk, insanların çoğunlukla konuştukları olumlu davranışlardan ziyade olumsuz davranışları konuşarak beslenmektedir. Olumlu düşünmeyi beceremediğimiz için psikologlara ve güzellik merkezlerine giderek, provalarla kendi kişiliğimizi bir kıyafet gibi üzerimize oturtmaya çalışırız. Ama o kıyafeti iyi taşıyıp, taşımamak kişinin özgüveni ve cesareti ile doğru orantılıdır. Öncelikle...

Sayfayı Paylaş