gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

"Kadınlara yönelik şiddete son" filmi

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kadınlara Yönelik Şiddete SON filmi 22 Kasım’da Tempo Dergisi ile Gazete Bayilerinde! Kadınlara yönelik şiddeti, tanıklık ve mücadele deneyimleriyle ele alan, bir yıllık çalışma süreci sonunda tamamladığımız “Kadınlara Yönelik Şiddete SON” filmi 22 Kasım gününden itibaren Tempo dergisi ile ücretsiz olarak da dağıtılacak.

Filmde kadınlara yönelik şiddeti ve bu şiddetle mücadeleyi Türkiye’nin gündemine sokan kadınların ve kadın örgütlerinin biriktirdiği feminist deneyimi bir araya getirmeye, kadınlara yönelik şiddetle mücadelede devletten medyaya tüm toplumun üstüne düşen sorumluluğu vurgulamaya çalıştık.

Film ile kadınlara yönelik aile içinde ve dışındaki (fiziksel, sözel, cinsel, psikolojik ve ekonomik…) şiddeti fark edilmeyen biçimleriyle de anlamayı, kadınların oluşturdukları danışma, dayanışma merkezi, sığınak gibi kurumları, alınabilecek destekleri ve yasal hakları daha çok kadına yaygınlaştırmayı hedefledik.

Filmi Filmmor Kadın Kooperatifi’nden Melek Özman, Ülkü Songül, Güliz Sağlam hazırladı. Aysun Sayın, Birsen Atakan, Canan Arın, Filiz Karakuş, Filiz Kerestecioğlu, Hatice Caner, Hayriye Aşçıoğlu, Hülya Gülbahar, İlknur Üstün, Nazik Işık, Nilgün Yurdalan, Müge Öztürk, Şahika Yüksel, Ülfet Taylı, Yasemin Temizarabacı, Yıldız Ay, Zehra Tosun, Zelal Yalçın ve Zozan Özgökçe ile birlikte.

KA-DER, Kadın Dayanışma Vakfı, KAMER, Mor Çatı, Van Kadın Derneği ve Dayağa Karşı Kampanya ile kadınlara yönelik şiddeti Türkiye’nin gündemine taşıyan kadınlardan başlamak üzere bu alanda mücadele eden tüm kadınların ve kadın örgütlerinin katkısıyla hazırladık.

KAGİDER-Kadın Fonu işbirliğiyle yaptığımız, Chrest Vakfı’nın çoğaltım, Rafineri Ajans’ın tasarım desteği verdiği, Hürriyet Gazetesi Aile İçi Şiddete Son Kampanyası tarafından da desteklenen film 22 Kasım Perşembe gününden itibaren bir hafta boyunca Tempo dergisi ile birlikte gazete dağıtım noktalarından alınabilecek. Dileğimiz, filmin, tüm kadınlara ulaşması ve şiddetle mücadelede güç verebilmesi…

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

"Kadınlara yönelik şiddete son" filmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk filmi

Atatürk filmi

http://www.youtube.com/watch?v=GOYd8309FKw
  2. Nefes filmi

Nefes filmi

Nefes filmi 2009 Nefes Filmi Kısaca Konusu: “Nefes”, Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesidir. Buz gibi sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler… Güneşte kavruldular, iki gün iki gece.. Ellerinde tüfekleri… Sırtlarında evleri…...
  3. Türkan Filmi

Türkan Filmi

türkan filim türkan saylan filmi hangi sinemalarda filmi hangi sinemalarda oynuyor Dün vizyona giren 'Türkan' filminin galası önceki akşam Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapıldı. Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Cüzzamla Savaş Dernekleri’nin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatının son günlerini anlatan ‘Türkan’ filmi dün vizyona...
  4. Vücut Filmi

Vücut Filmi

vucut filmi vücut filmi vücut filim vücutta hakan kurtaş vücut filmi, filmi, oyuncuları, oyuncu kadrosu, konusu, hikayesi, yönetmeni, hatice aslan, hakan kurtaş, cengiz bozkurt, ilk film yarışması, resimleri, haberleri burada arkadaşlar Hatice Aslan ve Hakan Kurtaş'ın başrollerini paylaştığı "Vücut" filmi, Uluslararası Montreal Film Festivali'nde yarışacak Melek'lerim....
  5. rahim filmi

rahim filmi

kızlar ilk başta merhaba ben yeni üye oldum buraya ben bebek için tedavi görüyorum ama klomen verdi daha sonra adetin bittikten sonra rahim filmi çektireceksin dedi bunun hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim var mı rahim filmi çektirenn

Sayfayı Paylaş