gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Kadınlarda FSH ve LH Hormonları

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

fsh ve lh nedir,menopozda hormon testleri,fsh ve lh homonu yüksekliği,fsh ve lh hormonu düşüklüğü,menapoz testleri, fsh-lh.jpg
    Kadınlarda FSH ve LH hormonlarının salınımı adet döngüsünde farklılık göstermektedir.Bu nedenle salınım oranları sürekli aynı seviyede değildir.
    FSH ve LH hormonlarının salınımı GnRH hormonu aracılığı ile olur. GnRH hormonu hipotalamustan salınmaktadır.. Kadınlarda **** hormonları olarak bilinen testosteron ve östrojen azalınca, buna reaksiyon olarak GnRH salınımı olur. Buna bağlı olarak da hipofizden FSH ve LH salgılanır.
    Bu hormonların salınımı kadınlarda puberte ( ergenlik) döneminde artar.Kızlarda adet başlaması ve memelerin büyümesi görülür. Kızlarda ergenlik 9-13 yaşları arasında başlamaktadır.
    Kadınlarda özellikle yumurtlama öncesi artan östrojen hormonu sayesinde FSH hormonu en yüksek düzeyine ulaşmaktadır. FSH ve LH hormonları menopoza giren kadınlarda da yükselmektedir.

Kadınlarda FSH ve LH Hormonları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hipofiz Hormonları ve Hipotalamusun Görevleri

Hipofiz Hormonları ve Hipotalamusun Görevleri

hipotalamusun görevleri Biyolojik süreçlerin büyük bir bölümünü düzenleyen hipofiz, vücudun en önemli iç salgı bezlerindendir. Hücrelerin yenilenmesi ve bölünerek çoğalabilmesi, başka bir deyişle, büyüme ve yaşamın sürekliliğinin sağlanabilmesi için gerekli birçok madde hipofizde bireşimlenir; bu maddeler :-):-):-):-)bolizma etkinliklerinin büyük bir bölümünü başlatır ve denetler. Bezin...
  2. fsh

fsh

merhabalar fsh yükseklügü nedeniyle tüp bebek yaptırmak istiyorum benimle aynı durumda lan veya aynı seyı yasayanların tecrübelerini paylasmak isterim :salıncak:
  3. fsh ve lh hormonlarının düşmesi için kür

fsh ve lh hormonlarının düşmesi için kür

fsh lh fsh lh yüksekliği ve yüksekliği merhaba arkadaşlar fsh ve lh hormonları yüksek olan bayanlar bebek sahibi olamıyorlar.eminim gebe kalamayan sizlerde de bu hormonların yüksekliği olmakta bu yüzden sizler için bu kürü uygun gördüm ve paylaşmak istedim bende bu kürü uygulamaya koyuldum.hepinize acil şifalar dilerim. İbrahim Saraçoğlu FSH ve LH Yüksekliği İçin Bitkisel Çözüm Kürün...
  4. Kadın ve erkekte FSH nedir?

Kadın ve erkekte FSH nedir?

fsh hormonu nedir,fsh hormonu ,erkeklerde fsh hormonu,kadınlarda fsh hormonu,fsh ve kısırlık nedenleri FSH hormonu beyinden salgılanan ve kadında yumurtalıkları, erkekte ise testisleri uyaran bir hormondur. Böylelikle hem üreme hücreleri olan sperm ve yumurtayı geliştirir, hem de kadınlık ve erkeklik hormonları olan östrojen ve testosteronu salgılatır. FSH ölçümü en sağlıklı adetin 2-7....
  5. Gebelikte kilo ve hormonlar

Gebelikte kilo ve hormonlar

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo...

Sayfayı Paylaş