gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlarda Kahve İçmek Depresyonu Önlüyor!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kahvenin yararları kahvenin faydaları nelerdir kahve içmenin faydaları

Kahvenin zararları olduğu söylensede yeni bir iddia ortaya atan uzmanlar, sık kahve içen kadınların depresyona girmelerinin en aza indirdiğini açıkladılar. Kahve içmenin depresyonu önlediğini savunan uzmanların konu ile ilgili yaptıkları açıklamaların detayları şöyle;

Kahveyi sıklıkla tüketen kadınlarda depresyon riskinin azaldığı belirlendi.
    ABD'li uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma, sıklıkla kahve içen kadınlarda depresyona girme eğiliminin, kahveyi nadiren tüketen hemcinslerine göre yüzde 20 oranında azaldığını ortaya koydu.

Araştırma ekibinde yer alan Harvard Üniversitesi'nden Alberto Ascherio, kahve tüketiminin enerjiyi arttırdığını ve iyi hissetmeyi sağladığını belirterek, bu son araştırmanın, uzun süreli ve kronik hale gelen kafeinli kahve tüketiminin etkilerini ortaya çıkarmayı amaçladığını ifade etti.

Araştırma kapsamında, ortalama yaşları 63 olan yaklaşık 50 bin kadının yıllar içindeki kahve tüketme sıklığının incelendiğini kaydeden Ascherio, düzenli olarak günde 4 fincan ya da daha fazla sayıda kahve içen kadınların, kahveyi sıklıkla tüketmeyen kadınlara oranla yüzde 20 daha az depresyona girdiğinin saptandığını belirtti.

Uzmanlar ayrıca, çok sık kahve içen kadın ve erkeklerde Parkinson hastalığına yakalanma riskinin de azaldığını belirledi.

2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bencede öyle, sinirlendigimde kahve iciyordum sonra rahatliyordum. Bilmiyorum ben cokk seviyorum kahveyi simdi sabah bir fincan iciyorum sadece hamislik yüzünden :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Günlük mutlaka bir Türk kayfesi keyfi yapıyoruz eşimle birlikte işyerinde iyi oluyor ama akşamları uykuyu kaçıracağı için sadece gündüz tercih ediyoruz:)

karakuzu bunu beğendi.
  4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende gündüzleri iciyorum günlük bitane kafeinsiz :) cok keyifli geliyo bana yaa :D:D keyif veriyo :D:D

Kadınlarda Kahve İçmek Depresyonu Önlüyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fazla kahve içmek halüsinasyon sebebi

Fazla kahve içmek halüsinasyon sebebi

fazla kahve içmek rüyada halüsinasyon görmek Araştırmacılar, her gün çok fazla miktarda sentetik kahver içenlerde halüsinasyon görme eğiliminin arttığını buldular. İngiliz araştırmacılar, hatta fazla kafein tüketenlerin etrafında hiç kimse yokken sesler duyduğunu ya da ölü insanların varlığını hissettiklerini söylediklerini kaydetti. Durham Üniversitesi'nce yapılan araştırmada Dr. Charles...
  2. Kadınlarda Depresyon

Kadınlarda Depresyon

hamilelikte depresyon ilacı kullanımı depresyon ilaçlarının zararları pmdd nedir Kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla depresyon yaşama riski taşımaktadırlar. Kadınların, %10 ile %25’i hayatlarında en azından bir kez bir majör depresyon atağı yaşamaktadırlar. Neden Depresyon Kadınlarda Bu Kadar Yaygın? Ergenlikten önce kızların ve erkeklerin depresyon oranları aynı iken, ergenlik çağı...
  3. Kahve içmek diyeti bozar mı?

Kahve içmek diyeti bozar mı?

kahve içmek kilo aldırırmı diyette kahve içmek türk kahvesi kilo aldırırmı Fazla kilolarından kurtulmak isteyen, kahve tutkunlarını yakından ilgilendirecek bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'lerim:) Kahve içmek, diyeti bozar mı; buyrun öğrenelim Melek'lerim. Diyet esnasında alınan toplam kafein miktarı önemlidir. Eğer kahve, kolalı içecekler, asın çay tüketimi beraber ise yoğun kafein...
  4. Kahve İçmek Ölüm Riskini Azaltıyor

Kahve İçmek Ölüm Riskini Azaltıyor

kahve içmenin faydaları kahve ömrü uzatıyor Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim ve ailem gibi kahve tutkunu olan herkese güzel bir haberim var :) Arkadaşlar az önce netten edindiğim habere göre, kahvenin faydaları arasında ömrü uzatması da yer alıyormuş. Uzun ve sağlıklı yaşam için faydalı olan kahvenin haberine geçelim şimdi. Günde 3 fincan kahve ölüm riskini yüzde 10 azaltıyor...
  5. Hamileyken kahve içmek zararlımı?

Hamileyken kahve içmek zararlımı?

Merhaba.Ben tam bir kahve bağımlısıyım diyebilriim.Günlük fiks 2 fincan içerim ve şu anda bebek bekliyorum yeni öğrendim.Acaba bu kahvenin bebeğe zararı olurmu?

Sayfayı Paylaş