gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Kadınların en çok nelerden korkuyor

Konu, 'Kadınca' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Türkiye'deki kadınların profilini çıkarmak amacıyla yapılan araştırmaya katılan evli ve çocuk sahibi olan kadınların büyük bölümü, eğitim, iş ve ekonomik özgürlüğünü kazanmadığı için pişmanlık duyduğunu bildirdi. OMO Kadınlar Kulübü tarafından gerçekleştirilen araştırmaya, evli,çocuk sahibi, çalışan ve ev kadını olmak üzere, 20-35 yaşları arasındaki 800 kadın katıldı. Araştırmanın sonuçlarına göre, evli ve çocuk sahibi olan kadınların yüzde 83'ü eğitim, iş ve ekonomik özgürlüğünü kazanmadığı, yüzde 54'ü evlendiği, yüzde 53'ü de okulunu bıraktığı için pişmanlık duyuyor.
    Yaşları arttıkça eşlerini yeteri kadar tanımadan evlendikleri için yaşadıkları pişmanlığın da çoğaldığını vurgulayan kadınların yüzde 18'i ise, erken yaşta ve çok sayıda çocuğa sahip olduklarından dolayı pişmanlar.
    Kadınların hobilerinin başında yüzde 57'lik oranla elişi, yüzde 50 ile de müzik dinlemek geliyor. Kadınların, yaşları arttıkça kitap ve dergi okuma oranları yükselirken, televizyon seyretme süresi düşüyor. Çalışan kadınlar, bilgisayar ve internetle daha çok ilgileniyor.
    Kadınların eşleriyle ilgili korkularının başında, yüzde 37 ile hastalık geliyor. Kadınların 3'ü eşinin eve başka kadın getirmesinden, yüzde 4'ü dayaktan, yüzde 6'sı terk edilmekten, yüzde 14'ü ihanetten ve yüzde 23'ü de eşinin işsiz kalmasından korkuyor. Çocuklarıyla ilgili korkuların başında da yüzde 45'lik oranla hastalık yer alırken, bunu yüzde 16 ile kötü alışkanlıklar, yüzde 15'le şiddet ve tecavüze maruz kalma, yüzde 2 ile üniversite ve kolej sınavlarında başarısız olma izledi.
    Kadınların kendileriyle ilgili yaşadıkları korkularda ise, yüzde 46 ile yine hastalık birinci sırada bulunurken, yalnızlık, şiddet ve tecavüze maruz kalmak ile çocuklardan ayrılmak da diğer korkular arasında yer aldı.
    Araştırma katılan kadınlar, en büyük sorumluluklarının başında ''anneliği'' gösterirken, bunu ''eş, ev kadını, yönetici, çalışan kadın ve sadece kadın olmak'' takip etti. Annelikle ilgili düşüncelerin başında ise çocuk bakımı, öğretmen, sorumluluk, arkadaşlık, sevgi, destekleme ve özveri geliyor.
    Kadınların eşleriyle ilgili düşünceleri arasında, sevgi, saygı, sorumluluk, yardım ve destek, arkadaşlık, paylaşım, özveri, şefkat ve anlayış, sabır, c**nsellik ile aile ilişkileri bulunuyor.
    alıntı

Kadınların en çok nelerden korkuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En çok Indirilen Kadin

En çok Indirilen Kadin

Internet tarihinin en çok indirilen (download) kadını, Danni Ashe olarak rekorlar kitabi kayıtlarına geçti. Danni Ashe'nin bu basarisinin öyküsünü . Model olarak ise başlayan Internet sayesinde işkadını olan Danni, Şubat 1996 ile Haziran 2000 tarihleri arasında tastamam 841 milyon 271 bin 545 kez download edildi.
  2. Kadınların En Çok Kullandıkları Sözcükler

Kadınların En Çok Kullandıkları Sözcükler

Kızlar bir araştırma yapmışlar ve biz bayanların en çok kullandıkları kadınlarla özdeşlemiş kelimeleri bulmuştur... Eminimki hepiniz bu kelimeleri kullanıyorsunuzdur...Yazıyı okuyunca farkettim ki içlerinde bir kaç tanesini bende çok fazla kullanıyorum...Şimdi söyleyin bakalım bu sözcüklerin içinde sizin en çok kullandığınız hangisi :D:D 1. İyi! Bu kelime genellikle tartışmanın sonunda ve...
  3. Çok korkuyorum..

Çok korkuyorum..

merhaba melekler.. ben bu sene ygs-lys ye giricem fakat yapamam kazanamam diye çok korkuyorum :( ders çalışırken de aklıma geliyor derse konsantre olamıyorum nasıl engelleyebilirim bu korkuyu? benim gibi bu sene sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun..
  4. çok korkuyorum :(

çok korkuyorum :(

6 yıldır hayatımda yer alan insanı unuttuktan sonra bir ay oldu belki de birisinden hooşlnamaya başladım konuyu daha önce de açmıştım okuyan arkadaşlar bilir o hoşlnaıoyr mu bilmiyorum ama sanki böyle bir durum var gibi geliyor ya da ben öyle olsun istiyorum ondan böyle düşüncelerim. ortak bir arkadaşımı var ve ben ondan korkuyorum şu anda hoşladnığım kişi ile konuşmuyorlar ama benim bildiğim...
  5. Kadınların En Çok Yakalandıkları Hastalıklar

Kadınların En Çok Yakalandıkları Hastalıklar

kadınların yakalandıkları hastalıklar kadınların hastalıkları Sevgili melekler, kadınlarla erkeklerin bünyeleri ve yapıları farklı olduğundan yakalanma riski taşıdıkları hstalıklar da doğal olarak farklı oluyor. Her yıl binlerce hastaya belli belirsiz semptomlar neticesinde yanlış teşhisler konurken, kadınların yakalandıkları ve kafa karıştırıcı hastalıkları, Beyoğlu Özel Avusturya Sen Jorj...

Sayfayı Paylaş