gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kadınların gebe kalma özellikleri ne zaman azalmaya başlar ?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Tüp Bebek,tüp bebek tedavisi,yumurta kalitesi,AMH testi,düşük,kadınların doğurganlığı,kadınlarda doğurganlık yüksek olduğu dönemler hakkında bilgiler
    do.jpg

Bir kadının doğurganlığı 35 yaşından itibaren önemli ölçüde düşmeye başlar.

Yaşla birlikte azalan yumurta sayıları tüp bebekteki başarıyı düşüren önemli bir konudur.

Yine, yumurta kalitesi ve döllenme oranları da 35 yaşından itibaren azalır.

Bu konuda yorum yapmaya yardımcı birçok test vardır.

AMH testi ise yumurtanın kalitesinden çok elde edilecek yumurta sayısıyla ilgili bilgi verebilmektedir.

Araştırmalara göre kadınlar nasıl olsa tüp bebek tedavisi var diye değil ancak doğru adamı bulmadıklarını düşündükleri için evliliği ve anne olmayı ertelemektedirler. Ancak kadınlara bu konuda tavsiyemiz mümkünse anne olmayı 40 lı yaşlara ertelememeleridir.

40 yaşından sonra her yıl işler çok daha zorlaşmaktadır.

Kadınların gebe kalma özellikleri ne zaman azalmaya başlar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne zaman gebe kalabilirim

ne zaman gebe kalabilirim

kızlar ne zaman hamile kalabileceğimin hesaplamasın ı nasıl yapıyorum. görüyorum ki sitenizde bir çok kadın hamile ve bende hamilelik istiyorum. Bu hisaplamaları vs nasıl yapıyorum nelere dikkat ediyorum. Bilgi verir misiniz bana lütfen.
  2. Kolposkopi nedir?Kolposkopi gebe kalmayı önlermi?

Kolposkopi nedir?Kolposkopi gebe kalmayı önlermi?

bu konu;Kolposkopi nasıl yapılır,kolposkopi ağrılımıdır hakkında bilgiler vermektedir.. Rahim ağzı kanseri için uygulanan tarama testidir. Kolposkopi ağrıya neden olmayan bir işlemdir, lokal veya genel anestezi gerektirmeden rahatlıkla uygulanabilir.Öncelikle spekulm adı verilen aletle vajina içi görünür hale getirilir.Daha sonra vajinanın içi aydınlatılırken kolposkop yaklaştırılarak net...
  3. Endometriozis Sonrası Gebe Kalma Şansı Ne kadar?

Endometriozis Sonrası Gebe Kalma Şansı Ne kadar?

endometriozis nedir,endometriozis belirtileri,endometriozis nedenleri,endometriozis kısırlık yaparmı,endometriozis tedavisi,endometriozis hakkında bilgiler Rahim içinde oluşması gereken endometrium hücrelerinin rahim harici başka bir bölgede oluşması ile meydana gelen hastalığa endometriozis denir. Endometrium dokusunun normal şartlarda sadece rahim içinde büyümesi gerekir. Ancak bazı...
  4. Gebe kalma şansımı artırmak için neler yapabilirim?

Gebe kalma şansımı artırmak için neler yapabilirim?

hamile kalmak için ne yapmalıyım,hamile kalmanın yolları,nasıl hamile kalınır,hamile kalmak için öneriler,hamile kalmanın yolları hakkında bilgiler Özellikle yakın zamanda anne olmak isteyen kadınlar bu süreci hızlandırmak için çok daha kolay gebe kalmanın yollarını arayıp duruyorlar. Elbette bunun için birkaç adım var. Daha hızlı hamile kalabilmek için yapmanız gereken ilk adım pozisyonunuzu...
  5. Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Günümüzde kadınların en sık sorduğu sorular şöyle: Bebek yapmak için ne kadar vaktim kaldı?, Yumurtalık rezervimi bilebilir miyim?, Yumurtalık yaşlanmasını yavaşlatabilir miyim? Günümüz kadını çeşitli nedenlerle anneliği 40’lı yaşlara kadar erteliyor. Ancak bu rötar gebelik şansını ciddi olarak azaltıyor. Çünkü kadınlarda yumurta sayısının azalmasıyla birlikte 30-33 yaşlarında doğurganlık...

Sayfayı Paylaş