gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı acaba bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar acaba aranızda dini konuda bilgisi olupta Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı gibi bilgilere sahip olan bir arkadaşım var mı? Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı bilen varsa bana da yazsın.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadir Gecesinde Okunması Gereken Dualar

Kadir Gecesinde Okunacak Dualar

Kadir Gecesi Mevlüt Kandilinden sonra dinimizce en mübarek sayılan gecelerden biridir ve Ramazan ayının 27. gecesine tekabül eder. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

Bu gece 4 rek’at Kadir gecesi namazı kılınır. Ardından:

1′inci rekatte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 Kadir suresi
    2′nci rek’atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 İhlâs-ı şerîf,
    3′üncü rekatte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 kadir suresi.
    4′üncü rek’atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 İhlâs-ı şerîf,
    okunur.

Namazdan sonra:

1 defa:

“Allâhü ekber. Allâhü ekber. Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Allâhü ekber. Ve lillâhil-hamd”

100 Elem neşrah leke sadrak…
    100 İnnâ enzelnâhü fî leyletil-kadr…
    100 defa da

Allâhümme inneke afüvvün kerîmün tühibbül-afve fa’fü annî. denilerek dua bitirilir.

Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı acaba bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Kızlar ben Adaptasyon Nedir gerçekten merak ediyorum acaba aranızda Adaptasyon Nedir bilen var mı? Adaptasyon Nedir ne demektir bilen bir arkadaşım varsa bana yazsın da öğrenim bende:)
  2. Kadir Gecesinde Hangi Tesbihatlar Yapılır Hangi Dualar Okunur ?

Kadir Gecesinde Hangi Tesbihatlar Yapılır Hangi Dualar Okunur ?

Kadir Gecesinde Hangi dualar Okunur Kadir Gecesi tesbihleri nelerdir Sevgili melekler, bu gece mübarek Kadir Gecesi. Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bu kutsal gece, ibadetlerle ihya edilmeli, boş geçirilmemeli. Biz de bu konumuzda Kadir Gecesinde Hangi dualar Okunur, Kadir Gecesi tesbihleri nelerdir diye merak eden ve öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için...
  3. Hangi dualar hergün okunmalı ?

Hangi dualar hergün okunmalı ?

Yer gök dua ile durur derdi anneannem. Çok doğru.Ben de sizden öğrenmek istiyorum bana da cevap verin lütfen.Hangi dualar hergün okunmalı ?
  4. Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ?

Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ?

Mersinli bir arkadaşımın evinde yediğim ve çok beğendiğim bir lezaetin tarifini arıyorum arkadaşlar. Adı çakıldaklı. Adı kadar tadı da güzel olan bu yemeği bileniniz var mı acaba ?
  5. Kadir gecesinde hangi dualar okunur?

Kadir gecesinde hangi dualar okunur?

Kur’an-i Kerim’in inmeye basladigi Ramazan ayinin yirmi yedinci gecesi Islam’da en kutsal ve faziletli gecedir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayirlidir. Kur’an-i Kerim de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sure vardir. Bu surede yüce Rabbimiz söyle buyurmaktadir: Kadr suresi arapça ve türkçe meali inna enzelnahü fi leyletilkadr. Vema edrake ma...

Sayfayı Paylaş