gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadir Gecesinin Kerameti hakkında bilgi isteyenler buraya!

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadir Gecesinin Kerameti Nedir
    Kadir Gecesinin Kerameti Hakkında Bilgi

Daha önce sizlere http://www.meleklermekani.com/tum-i...badetler-yapilir-kadir-gecesi-ibadetleri.html hakkında merak edilen bir çok bilgi aktarmıştık. Bu yazımızda ise Kadir gecesi kerameti hakkında bilgiler aktarıyor ve şimdiden tüm islam dünyasının kadir gecesini kutluyoruz.

Kadir Gecesi dinimizde en mübarek gecelerden biridir ve mevlid kandilinden sonra ikinci sırayı alır. Arapça bir kelime olan "Kadr"; aslında güç yetirme demek olmakla beraber, hüküm, takdir, şeref, ululuk ve tazyik anlamlarına da gelir.

Hüküm anlamını düşünmekle Kadir Gecesine, hüküm ve takdir gecesi denir ki, Duhân sûresinde geçen, "Kur'ân'ı Kerim'in indirildiği, büyük işlerin belirlenip hükme bağlandığı..." söylenen gece buna işaret eder. Ancak Kur'ân'ı Kerim olaylara göre yirmi üç küsür senede indiğine göre, Kadir Gecesinde indirilmesi, topluca dünya semasına indirilmesi demektir.

Peygamberimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

"Kadir Gecesi olunca Cebrail, bir gurup melek arasinda yere iner. Yere inen melekler gerek ayakta ve gerekse oturarak Allah'i zikreden her kulu selâmlarlar, onun için istigfar ederler."

Ebû Hureyre buyurur ki; "Kadir Gecesi, yeryüzüne çakil sayisindan çok melek iner. Onlarin inmeleri için gök kapilarinin hepsi açilir. Her yana nûr saçilir. Büyük bir tecelli meydana gelir ve bu gece Meleküt âlemi açilir. Fakat bu husûsda insanlar birbirinden farklidir. "

Kadir Gecesinin Kerameti hakkında bilgi isteyenler buraya! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadir Gecesinin Anlamı Kısaca Bilgi isteyenler Kadir Gecesi Ne Demektir diyenler

Kadir Gecesinin Anlamı Kısaca Bilgi isteyenler Kadir Gecesi Ne Demektir diyenler

Kadir Gecesi Ne Demektir Kadir Gecesinin Anlamı Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce Kadir Gecesi sözleri ve mesajları paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi de Kadir Gecesi ne demektir diyen tüm arkadaşlarımız için, Kadir Gecesinin anlamı nedir diye bilgiler aktarıyoruz. Ramazanın 27 nci gecesi, Kur’an’ın gökten yeryüzüne...
  2. Kadir Gecesinin Önemi Kısa bilgi isteyenler için

Kadir Gecesinin Önemi Kısa bilgi isteyenler için

Kadir Gecesinin Önemi Hakkında Kısa Bilgi Kadir Gecesinin Önemi Nedir Bildiğiniz gibi Kadir Gecesi için gün sayıyoruz Melek'lerim. Daha önce sizlere Kadir Gecesi kutlama mesajları ve kadir gecesi sözleri sunmuştuk. Şimdi de Kadir Gecesi önemi hakkında ksıa bilgi isteyen tüm arkadaşalrımız için, Kadir Gecesi hakkında kısaca bilgiler sunuyoruz arkadaşlarım. Kadir kelime olarak;...
  3. Kadir Gecesinin Kısaca Anlamı hakkında bilgi istiyorum

Kadir Gecesinin Kısaca Anlamı hakkında bilgi istiyorum

merhaba arkadaşlar bu salı gecesi kadir gecesi tüm müslüman kardeşlerimin kadir gecesini kutluyor ve sizden de Kadir Gecesinin Kısaca Anlamı hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. Kadir Gecesinin Rahmeti hakkında bilgi rica ediyorum sizden

Kadir Gecesinin Rahmeti hakkında bilgi rica ediyorum sizden

İyi akşamlar ben kadişr gecesinin rahmeti ile ilgili bilgi rica ediyorum sizlerden malum kadir gecesi de yaklaşıyor, sağolun..
  5. Kadir Gecesinde Yapılabilecek İbadetler Hakkında Bilgiler 2014

Kadir Gecesinde Yapılabilecek İbadetler Hakkında Bilgiler 2014

kadir gecesi ibadetleri, kadir gecesinde nasıl ibadet edilir, kadir gecesi hakkında Sevgili melekler, Kadir gecesi bin aydan daha hayırlı olarak üzerinde önemle durulan özel bir gecedir. Ramazan ayı içerisinde bulunan bu özel geceyi boş geçirmemek elden geldiğince ihya etmeye çalışmak büyük önem taşır. Kadir gecesini, namaz kılarak, Kur"ân-ı Kerim okuyarak, tevbe, istiğfâr ederek ve...

Sayfayı Paylaş