gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadir Gecesinin Önemi Kısa bilgi isteyenler için

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadir Gecesinin Önemi Hakkında Kısa Bilgi
    Kadir Gecesinin Önemi Nedir

Bildiğiniz gibi Kadir Gecesi için gün sayıyoruz Melek'lerim. Daha önce sizlere Kadir Gecesi kutlama mesajları ve kadir gecesi sözleri sunmuştuk. Şimdi de Kadir Gecesi önemi hakkında ksıa bilgi isteyen tüm arkadaşalrımız için, Kadir Gecesi hakkında kısaca bilgiler sunuyoruz arkadaşlarım.

Kadir kelime olarak; değer,kıymet ve itibar anlamlarına gelir.Ramazan ayı içinde bulunan en kıymetli gecedir. Bazı âlimlere göre Mevlid gecesinden sonra en kıymetli gecedir. Kadir Gecesi, Muhammed aleyhisselamın ümmetine mahsus bir gecedir.

Kadir Gecesinin Önemi ise Kur'an-ı Kerim'in ilk o gece indirilmeye başlanmasıdır.

Kadir Gecesi, üç ayların sonuncusu olan ramazan ayının yirmi yedinci gecesine rastlamaktadır.Kur'an-ı Kerim'de Kadir Gecesinin Önemi şu şekilde dile getirilmiştir.

'' Biz Onu (Kur'an-ı Kerim'i) Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır.O gecede,Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail a.s) her iş için iner dururlar. O gece esenlik,gün ağarıncaya kada sürer.'' (Kadir Süresi 1-5 Ayetler)

Kadir Gecesi'ndeki ibadet, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin ayda yapılan ibadetten daha faziletlidir.
    Gelecek bir seneye kadar cereyan edecek olan her türlü hadiseler Allah Teâlâ’nın ezelî kaza ve takdiri ile ilgili meleklere bu gece bildirilir (Tecrîdi Sarih Tercemesi, VI, 312). Bu gecede yeryüzüne Cebrail ve çok sayıda melek iner. Bu gece tanyerinin ağarmasına kadar esenliktir, her türlü kötülükten uzaktır. Yeryüzüne inen melekler uğradıkları her mü’mine selam verirler.

Kadir Gecesinin Önemi Kısa bilgi isteyenler için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadir gecesinin önemi

kadir gecesinin önemi

Kur’an-i Kerim’in inmeye basladigi Ramazan ayinin yirmi yedinci gecesi Islam’da en kutsal ve faziletli gecedir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayirlidir. Kur’an-i Kerim de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sure vardir. Bu surede yüce Rabbimiz söyle buyurmaktadir: “Dogrusu biz Kur’an’i Kadir gecesinde indirmisizdir. Kadir gecesinin ne oldugunu sen...
  2. Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi 2012 bilgileri

Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi 2012 bilgileri

Selam arkadaşlar gecelerin en mübarek olanı Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi hakkında sizlerden bilgi rica ediyorum. Şimdiden Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi hakkında ki bilgiler için çok tşkler.
  3. Kadir Gecesinin Kerameti hakkında bilgi isteyenler buraya!

Kadir Gecesinin Kerameti hakkında bilgi isteyenler buraya!

Kadir Gecesinin Kerameti Nedir Kadir Gecesinin Kerameti Hakkında Bilgi Daha önce sizlere http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/225950-kadir-gecesinde-hangi-ibadetler-yapilir-kadir-gecesi-ibadetleri.html hakkında merak edilen bir çok bilgi aktarmıştık. Bu yazımızda ise Kadir gecesi kerameti hakkında bilgiler aktarıyor ve şimdiden tüm islam dünyasının kadir gecesini kutluyoruz....
  4. Özet Bilgilerle Kadir Gecesinin Önemi

Özet Bilgilerle Kadir Gecesinin Önemi

Kadir Gecesinin Önemi Kadir Gecesinin Önemi Nedir Sevgili melekler, ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşmakta olduğumuz şu günlerde yaklaşan Kadir gecesinin heyecanını yaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirilen Kadir Gecesinin Önemi Nedir bu konumuzda kısaca bilgi vermek istiyoruz sizlere... Kadir Gecesi, Muhammed aleyhisselamın ümmetine mahsus bir gecedir. Başka...
  5. Kadir Gecesinin Önemi Özet bilgilerini istiyorum

Kadir Gecesinin Önemi Özet bilgilerini istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden Kadir Gecesinin Önemi Özet bilgilerini bu sayfadan benimle paylaşmanızı rica ediyorum ve şimdiden hepinizin Kadir Gecesini kutluyorum.

Sayfayı Paylaş