gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kafa Kafaya (Baş başa) Vermek Ne Demektir ?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Baş Başa Vermek Deyiminin Anlamı, Kafa Kafaya Vermek Deyiminin Anlamı

Anlamını merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için kafa kafaya vermek deyimini kısaca açıklıyoruz melekler :)

Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyimi:Birbirinin düşüncesinden yararlanmak üzere birkaç kişi toplanıp bir konuyu görüşmek, bir konuda dertleşmek.

Örnek cümle : Bu sorunu ancak baş başa vermekle çözebiliriz.

Kafa Kafaya (Baş başa) Vermek Ne Demektir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur ne demek

Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur ne demek

Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur Atasözünün Anlamı nedir Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur ne demek Daha önce hiç duydunuz mu, bilmiyorum ama ben yeni duydum bu Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur atasözünü Melek'lerim. :) Ve tıpkı misafirimiz gibi bende Nefesine Güvenen Borazancı Başı Olur bu atasözünün anlamını çok merak ettim ve araştırdım bakın ne anlama geliyormuş melek'lerim:)...
  2. Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı

Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı

Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı nedir bilenler yazsın bakalım arkadaşlar:)
  3. Baş Aşağı Gitmek Ne Demek ?

Baş Aşağı Gitmek Ne Demek ?

Baş Aşağı Gitmek Deyiminin Anlamı nedir Baş Aşağı Gitmek ne demek Merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için baş aşağı gitmek deyiminin anlamını açıklıyoruz melekler :) Baş Aşağı Gitmek Deyimi Sürekli durumu kötüleşmek, zarar görmek anlamına gelir. İşlerin bozulması, sürekli düşüşte olmak demektir. ÖRNEK: Baş aşağı giden işlerinin önünü alamadı bir türlü.
  4. Baş vermek deyiminin anlamı nedir

Baş vermek deyiminin anlamı nedir

Arkadaşlarım ben baş vermek isimli deyimiin anlamını manasın arıyorum yardımcı olabilecek kimse var mı teşekkür ediyorum.
  5. Başından Korkmak Deyimi Ne Demek ?

Başından Korkmak Deyimi Ne Demek ?

Başından Korkmak Deyimi Başından Korkmak Deyiminin Anlamı Nedir Merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için başından kormak deyiminin açıklamasını paylaşıyoruz :) Hayatından kaygı duymak, cezalandırılmaktan korkmak. Örnek: Düşman topraklarına girince başından korkmaya başladı.

Sayfayı Paylaş