gebe
  1. almina_

almina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kafam çok karışık tavsiye lütfen!!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında almina_ tarafından paylaşıldı.

Bir beraberliğim var Allah'a şükür iyi gidiyor.Ancak ailemlproblemler yaşıyorum.Benim ailem baskıcı değildir o yüzden rahat bir yaşantı sürdüm.Ne giyimim ne de arkadaşlarım sorun olmadı.Annemde babmda okumuş insanlar.Ancak beraber olduğum kişinin annesi babası öyle değiller.O yüzden babam uygun bulmuyor.Ama bana göre insanların illa etiketleri olmak zorunda değil.Ben 4 yıllık bi fakültede öğrenciyim onun kendi işi ve gerçekten kurulu bir düzeni var.Babam benim okulumu da sorun yaptı sen 4 yıllık üniversite mezunu olacaksın diye.Ben bunların hepsine karşıyım tamam her şey sevgi değil ben bunu biliyorum zaten bizim kafa yapımızda uyuşuyor.Demek istediğim ben o insanı istiyorum ama ailemi üzecek bir şey de yapmak istemiyorum.Ne olursa onun yanında olurum ama ya arkamda bıraktıklarım...İşte bu ikisi arasında sıkışıp kaldım.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler....

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Valla canim senin durumunda sahsi fikrimi diyecegim, alinmaca olmasin lütfen...
    Senin durumunu bende yasadim, ve ne yalan söylim kolay bisey degil, ki benim "secimim" ailemden yana oldu..

Nedenine gelince, tmm su an herseyi iyi gzl olabilir, yani kurulu düzeni var.. vs

Ama inan bana tatlim, evlilikte durumlar esit olmayinca bu zamanda sen istemesen bile sorun olacaktir, ki sen evlenmeden bile olmus bu sorunlar.

Yok ben cok seviyorum, onsuz olamam, ayni sekilde oda diyorsan, aileni al karsina...

Allah yardimcin olsun Tatlim :)

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
  3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Canim,secimin zor bir secim degil ,aslinda ortada bir secim de yok bence ne olursa olsun insanin ailesi yaninda olur sonucta.Onlarin tek korkusu senin uzulmen,sen mutlu olurum dersen ailende mutlu olacaktir.Ayrica canim hersey iyi bir okul bitirmek ile bitmiyor,insanin kendisi insan olsun,okumak cahilligi alir,gerisi ayni kalir.

4. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok iyi düşünmen lazım benim ailemde baskıcı değildi yedime giydime karışmazlardı ama şimdi hersey değişiyo

bende lise mezunuyum ve belediyede calışıyodum ki çıkmasaydım şimdi kadrolu memurdum ama naptım ben sevdiğimi seçince ev hanımı oldum
    kötü değil tabi ama keşke evlenmseydim
    hersey sevgi aşk demek değil unutma ama yine secim senin

5. almina_

almina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler melekler:)En azından su hayattta her ne kadar sizleri tanımasamda yanımda olduğunuzu bilmek çok güzel.İnsana güç veriyor.SEEROSE sanırım ortada gerçekten bir seçim yok.Onlar şimdiye kadar yanımdaydılar tüm hatalarımlada beni sevdiler belki bu durum onları üzecek ama benim mutlu olduğu gördüklerinde mutlu olacaklannrına inanıyorum.Bizim avde ablamlarda kendi istediği ve ailemin çok da onaylamadığı kişilerle evlendiler ama mutlular.Benim için nerden mezun olduğunun önemi yüreği olsun yeter değer vermesi önemli.Sanırım her şey gerçekten güzel olacak.En azından buna umudum var

6. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence ailen canım başka bir erkek arkadaş bulurusun ancak başka bir aile bulamazsın ama yinede sende bi kara ver

7. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aşk herşeye değer tamamda mantık olarak dead a katılıyorum :/

8. nesli ve ben

nesli ve ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dj Aşık sana katiliyorum canim

9. Aysun_melek

Aysun_melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence eğitim çok önemli , her ne olursa olsun, bazen derler ya ama o da hayat okulundan mezun falan diye, hayır eğitim çok farklı, ve zaman içinde inan problemler başlar...

10. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    canım bencee secim yapmana gerek yokk herşey zamanla düzelirr ailen senin mutlu olmanı istiyorsaa kabul edeceklerdirr bilmiyorum ama ben kolay kolay sevdiğim erkekten vazgecmezdim hele kii onun dogruu insan olduguna eminsem hiçç vazgecmem ailemii de silmem tabiii ... zamanla olur herşey ... zamana bırak herşeyiii...

11. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    ewlilikte herşey değişiyor cnm şimdi sorun değil dediğin şeyler o zaman dağ gibi karşına çıkıyor

12. Kubur

Kubur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aynı durumla ben de karşı karşıya geldim.Ben lisedeyken tanıştım erkek arkadaşımla,ama o lise mezunu bile değildi,annesini kaybedince liseyi bırakmıstı ama acık lisede kaydı vardı.sonra ünüversiteyi kazandım.Annem sürekli sorun yapıyodu bunu,tabi teyzelerim de diğer akrabalar da.Bazı insanlar küçümsüyodu ama biz hiç aldırıs etmedik.Zamanla anlasamazsınız,aranızda sorun olur,ortamlarınız farklı olur yapamazsınız.Ama dinlemedik kimseyi,hatta güldük geçtik.Önemli olan erkek arkadasının bunu sorun yapıp yapmayacagı,sen ondan fazla kazandıgında ya da bi ortama girdiğnizde egosu kırılcak mı bu önemli.Biz erkek arkadasımla konustuk ve bizim için sorun değildi ama dısardaki insanlar bizi yıpratmasın diye,dısardan liseyi bitirdi,sonra üni sınavına girdi ve acıköğretimde okuyo su anda.Çalıstıgı için normal bi şekilde üniye gitme sansı yok çünkü.Zamanında laf söyleyenler aferin cocuga askı için yaptı bunu diyo.Bence konus erkek arkadasınla.Ayrıca önemli olan gerçekten diploma değil,ne mezunlar var kendini geliştrmemiş,geri kafalı düşünen.Ama malesef toplumumuzda her şey etikete bakıo.Ben ailemi de kaybetmedim,sevdiğimi de.Ama dediğim gibi ilerde bunu o sorun yapar mı,ya da sen yapar mısın iyice dşün derim.Olmazsa sende tavsiye et acıköğretim okusun,diplomanın üzerinde acıköğretim yazmıyo ki,ama insanların diycek bi şeyi olmaz,kafanız rahat olur ve acık öğretimde okumayı basarabilir,össde tabanı geçmesi yeterli,öyle cok matematik bilgisi gerekmiyo.türkce ve sosyal yapsa yetiyo.

13. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    canımm bence ailen her şekilde yanında olur onlar seni daha farklı düşündükleri için karşı çıkıyolar.önemli olan uyuşmanız ve tabiki sevgi.zamana bırak inşallh zamanla düzelir.

14. kurabiye79

kurabiye79 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    bence iyi düşün canım ailen le sevdiğinin arasında kalmak nedir bilirim ama aile her zaman çocuğunun iyi olmasını ,zamanında kendilerinin çektikleri sıkıntıları çekmemesini ister.şu anda kalbin dolu olduğu için herşeyi tozpembe görebiliyorsun ama inan evlendikten sonra bakış açın değişiyor.bence ailene kulak ver ben ailemin söylediklerine kulak verdim şu anda 3 yıllık evliyim inan daha mutluyum çünkü evlendikten sonra aşk bitiyor... ama yerini sapa sağlam sevgi ve saygı alıyor....

15. berenis

berenis Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak canım bende yaşadım bunları babama öncelerı hak vermıyordum sevgıden gözlerim kör olmuştu.ama şimdı ailemın nekadar haklı oldugunu anlıyorum ama çok geç çünkı o insanla evlıyım çok zor gunler geçırdım eskıye gore daha ıyıyız ama ailemı dınlemenın cezasını ödedım yınede karar senın butun bunlara gögüs gererım dıyosan kalbının sesını dınle

Kafam çok karışık tavsiye lütfen!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kafam çok karışık

kafam çok karışık

5 yıl oldu evleneli çok sevdik birbirimizi ama bu geçim derdi işsizlik canıma tak etti benim eşim 5 yıl içinde 1,5 yıl çalışmış hesapladım ben ne yapsam hiç bilmiyorum gitsem yüreğim açıyo kalsam yine öle ondan sadece sigortalı bir iş bulmasını ve ondan sonra ayrı eve geçmemizi istiyorum o kadar ben çok bişe mi istiyorum arkadaşlar ne olur bana bu konuda fikir verin
  2. kafam çok karışık..

kafam çok karışık..

kafam karışık diyen erkek kafam karışık sözleri sözler kafası sözler merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. 4 aylık bir ilişkim vardı,4 ayda 10 kez ilgisizliginden dolayı ayrılmısımdır ve dayanamayıp tekrar birlestim ama ayrıldıgımız zaman o hic aramazdı barıstıktan sonra neden aramıyosun dedigimde haksız olan sensin derdi,sevdiginden eminim sadece sorumlulugu fazla oldugu icin az...
  3. Kafam çok karışık yardımcı olurmusunuz. Sevgilim Beni Aldattı

Kafam çok karışık yardımcı olurmusunuz. Sevgilim Beni Aldattı

Öncelikle merhaba Kafamda uzun sürelerdir şöyle bir sorun var eski sevgilimi sürekli rüyamda görüyorum 5 senelik bir birlikteliğim oldu ve çok seviyorduk birbirimizi benim sevdiğim kesindi ama onunkinden emin değilim artık sevdimi sevmedimi diye.. Konun aslı şu beni bundan 9 ay önce kadar aldattı kendim yakaladım ve ayrıldım direk sonra ara sıra bana msj attı bende hattımı değiştirdim.....
  4. kafam karışık

kafam karışık

benyeni doğum yaptım 1.5aylık bebeğim var eşim bebeğin gözlerinin hiç alakası olmayan bir tanıdık olan 20 yaşındaki kıza benzetti bizimle hiç bir bağı olmayan sadece arada bir görüştüğümüz ben şok oldum ondan öncede el şakaları yapmışlardı birbirlerine ama yinede kötü düşünmedim kafam çok karışık ben beni seviyormusun diye sordum oda evet desem ne değişecek dedi bana bir akıl verin
  5. kafam çok karışık beyza abla

kafam çok karışık beyza abla

ablacım adetlerim düzensizdi benim 2 ay sktürücü ile hasta oldum rahimde kalılık var demişti doktor. 2 ay ilaçla hasta olduktan sonra düzene girdi hastalığım nisan mayıs ve haziranda hasta oldum ama mayıstaki hastalığım bittikten hemen sonra karın ağrım devam etti kasık ağrı falan vardı basım ağrıyordu ama hazirandada hastalık tarihimde ilk pembemsi akıntı ardındanda kanamam basladı. daha...

Sayfayı Paylaş