gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Kafaya kül konuyor

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Bizim geleneklerimize asla uygun olmayan bir icat ama oldukca ilginç. ve korkunç. [​IMG]
    SEVDİKLERİNİZ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE
    Ölülerin küllerinin saklandığı geleneksel vazolara yeni bir boyut kazandıran bir şirket, ölen kişinin kafasının şeklinde bir kap yapıyor. Ölen kişinin birkaç fotoğrafından ve üç boyutlu görsel bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak yapılan, kül vazosu ölen yakınlarını unutmak istemeyenler için 'harika bir fırsat olarak' sunuluyor.

Kafaya kül konuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. külce

külce

: Külçe Altın külçesi başkalarının göz diktiği mevkidir. Gümüş veya bakır gibi külçeler ise hayırlı iş, mal, servettir
  2. Kültür Kelimesi

Kültür Kelimesi

kültür kelimesi kültür kelimeleri Yazan Yazan:Aykut İşcanoğlu……………………………………Kültür kelimesi acaba batı dillerindeki“culture”(ing), ya da “kultur” (alm) gibi kelimelerindilimize uyarlanmış şekli midir? Ben bu şekildedüşünüyordum ve bu kelimeyi kullanmam icap ettiğindeen azından bizim kültürümüze daha yakın diye arapça“hars” kelimesini kullanıyordum. Ama bu kelimeninkökeninin Türkçe olduğunu...
  3. Evinize kuşlar konuyor meleklerim

Evinize kuşlar konuyor meleklerim

Kuşlu dekorasyon objeleri Kuş figürlü ürünler Daha önce muhabbet kuşu beslemiştim. Adı şekerdi. Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur onu bile öğrenip uygulamıştık. KOnuşuyordu. Uzun yıllar sonra bizimle yaşadıktan sonra vefat etti. Bu kuş figürlü dekorasyon ürünlerini gördüğümde de aklıma şekerimiz geldi. Anısını yaşatmak adına bunlardan alsam mı acaba:)

Sayfayı Paylaş