gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kafein´le zayıflama

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

nescafe ile zayıflama kafein zayıflama kahvesi kahvenin zayıflamaya etkisi kahveyle Bir araştırmaya göre, günde 1,5 su bardağı kahve alanlarda, kafeinin vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı ortaya çıktı.
    Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Neriman İnanç, çay, kahve ve kola gibi içecekler ile hergün alınan kafeinin zayıflama üzerine olumlu etki yaptığının bilimsel olarak kanıtlandığını söyledi.

Kafeinin etkisine yönelik yapılan araştırmanın 'Obesity Research' adlı dergide yayınlandığını ve bilim camiasında görüş birliğine varıldığını kaydeden İnanç, ''Kafein enerji harcamasında artış sağlar, bu etkiyi şeker ve yağın daha çok yakımıyla oluşturur. Kafein yağ hücresini küçültmekte, trigliserit miktarını azaltmaktadır. 76 şişman bireye 3 ay süreyle zayıflama diyeti ile düşük ve yüksek doz yeşil çay ve kafein birlikte verilmiştir. Sonucunda yüksek kafein alanlarda vücut ağırlığı, yağ dokusu, bel çevresi ölçümlerinde daha fazla azalma olduğu saptanmıştır'' dedi.

İnanç, günde 1.5 su bardağı şekersiz içilen filtre kahvenin fiziksel aktivite ile birlikte uygulanan zayıflama diyetlerinde destek olabileceğini ifade etti.

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: kafein´le zayıflama
    1.5 bardakmi 1.5 litre desem suna butun gun kahve iciyorum ben...bu habere sevindim ama benimki biraz fazla heralde...

kafein´le zayıflama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kafein

Kafein

Kafein, ksantin bileşikleri grubundan olup, aynı gruptaki teofilin ve teobrominile birlikte, hem doğada çok bulunur, hem de insanlar tarafından yaygın olarak kullanılır. Bu alkaloidler kahve, çay, kakao ve kola gibi içeceklerde bulunur; bunların arasında en çok kafein, bir fincanda 150 mg. la, pişirilmiş kahvede bulunur. Bu içeceklerin kökeni bilinmemektedir. Kafein, santral sinir sisteminde...
  2. Zayıflama

Zayıflama

: : : : : : : ZAYIFLAMA : : : : : : : : Hızlı kilo verme zayıflama Hızlı Kilo verebilmek için en etkili ve doğru yol vücut yağ depolarının azaltılmasıdır. Bunun yolu da kişiye özel kalori kısıtlamasıdır. Kalori kısıtlamasını doğal ilaçlarla rahatlıkla yapabilmekteyiz biomax cla ve hoodia gordonii sizin kalori ihtiyacınızı en aza inderecek ve bu dönem içinde size enerji verecektir....
  3. zayıflama

zayıflama

arkadaşlar merhaba.benim 8-10klo kadar fazlalığım var ve beim yaza zayıf girmem lazım bunun için uyguladığınız yöntemleri paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.:)
  4. diyetsiz zayıflama

diyetsiz zayıflama

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Bölgesel zayıflama

Bölgesel zayıflama

merhaba ben 58 kilo ve 169-70 boylarında bir kadınım.hiçbir yerim kilolu değil ama bel bölgesi hariç.aslında genetik diyorlar ama...beli olmasa 36 bedene rahat giriyorum,small beden giyiyorum ama göbek ve bel bölgesi bitiriyor.tek yapabildiğim ekmek diyeti yapmak başka diyetler yapamıyorum.benim 2-3 haftada incelmem gerekiyor ne önerirsiniz??

Sayfayı Paylaş