gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

81 sessiz harften oluşan bir Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi, Tevfik Esenç (1992 yılında vefat etti.)

2. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kerim Tekin - Haykirsam Dünyaya

Kerim Tekin - Haykirsam Dünyaya

Haykırsam Dünyaya Kerim Tekin Bu haince veda niye Cok sevmistim olesiye Ateslerinde hicranim Yandim kavruldum Huzunun denizinde kaybolup gittim ya Tuzakta askin bana Kandim kahroldum Canimin baharinda Yok olup bittim ya Bu gidisi aklim almadi Yuregim yine yarim kaldi Ateslerinde hucranim Yandim kahroldum Huzunun...
  2. Kerim Tekin - Haykırsam Dünyaya

Kerim Tekin - Haykırsam Dünyaya

Bu haince veda niye Çok sevmiştim ölesiye Ateşlerinde hicranım Yandım kavruldum Hüzünün denizinde kaybolup gittim ya Tuzakta aşkın bana Kandım kahroldum Canımın baharında Yok olup bittim ya Bu gidişi aklım almadı Yüreğim yine yarım kaldı Ateşlerinde hücranım Yandım kahroldum Hüzünün denizinde kaybolup gittim ya Tuzakta aşkın bana Kandım kahroldum Canımın baharında Yok olup bittim ya...
  3. Dünya Dili Türkçe

Dünya Dili Türkçe

Dünya Dili Türkçe Dünya Dili Türkçe Yine kendine has koltuğunda oturuyordu. Büyükçe salon ve salonun duvar diplerinde çeşitli çiçekler sanki misafirlere tebessüm ediyorlardı. Gün ışığı pencereden içeriye alçak gönüllü bir yolcu gibi süzülüyordu. Bazen misafirlerin saçlarını okşuyor ve bazen de koltuğunda mütebessim oturan nur adamın çehresine aydınlık sunuyordu. Hayır hayır bu...
  4. Atatürk'ün Cevap Veremedigi Tek Kişi

Atatürk'ün Cevap Veremedigi Tek Kişi

Tarihimiz sayısız savaşlarla doludur. Biz bu savaşlardan baş kaldırıp ne memleketi imar edebilmiş, ne de kendimiz refaha kavuşmuşuzdur. Bunun sebebi, bizim suçumuz olduğu kadar düşmanlarımızın da suçudur. Çünkü başta Ruslar olmak üzere düşmanlarımız hep şöyle düşünürlerdi : - Türklere rahat vermemeli ki, başka sahalarda ilerleyemesinler... Bunun için de sık sık başımıza belalar çıkarırlar,...
  5. Dünyada Kaç Dil Konuşuluyor?

Dünyada Kaç Dil Konuşuluyor?

dünyada konuşulan diller, dünyada kaç dil var, dünyada konuşulan kaç dil var Hiç düşündünüz mü dünyada kaç dil var hangi ülkenin vatandaşı hangi dili konuşuyor? Dünya da milyarlarca kişinin yaşadığını düşünürsek her ülkenin insanı farklı dili kullanıyor. Fakat halen kayıtlara geçmemiş yada bilinmeyen farklı diller de mevcut. Sizlere dünyada konuşulan diller hakkın da merak ettiğiniz bilgiler...

Sayfayı Paylaş