gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Kağıt helvadan pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

ıslak kek kağıt helvadan pasta Meleklerimmmm!!!Hadi bakın buraya , çok güzel ve çok basit bir tarifim var.Çocukluğumun vazgeçilmezi kağıt helvadan pasta yaptım.Anlatırken bile ağzım sulandı , hadi sizi tarifle baş başa bırakayım. :deli:

KAĞIT HELVADAN PASTA
    Malzemeler: 6 kişilik
    2 kâğıt helva
    1 paket çilekli puding
    1 paket vanilyalı puding
    6 su bardağı süt
    Süslemek için çilek

Hazırlanışı:
    Kâğıt helvaları kat kat ayırın. Çilekli pudingi 3 bardak sütle paket üzerindeki tarife göre pişirin. Hafif ılınmaya bırakın. Servis tabağına bir kat helva yerleştirip birkaç kaşık puding sürün. İkinci helvayı yerleştirip tekrar puding sürün.
    Malzeme bitinceye kadar işlemi tekrarlayın. Vanilyalı pudingi kalan sütle pişirip karıştırarak soğutun. Hazırladığınız pastanın üzerini soğumuş vanilyalı pudingle kalın bir tabaka halinde kaplayın. Taze çileklerle dekore edip buzdolabında 2 saat kadar bekletin. Dilimleyerek soğuk servis yapın

yorgunn bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Olsa hayır demezdim yani.. Emeğine saglık tatlım..

3. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

kesinlikleeee =))

Kağıt helvadan pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. helva

helva

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir. Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba...
  2. Tahin helvalı çikolatalı kağıt helva pastası

Tahin helvalı çikolatalı kağıt helva pastası

kağıt helva pastası rüyada tahin helvası yemek tahinli kağıt helva pastası Çok kalorilidir ama çok güzel görünüyor valla olsa ne güzel yenirdi :D:D Malzemeleri 4 kağıt helva 300 gr. tahin helvası 1 çorba kaşığı kakao 50 gr. margarin portakallı bisküvi Şanti için 1 poşet toz şanti 4 kaşık süt tozu su Üzeri için Çikolata sos Yapılışı Tavaya 300 gr.tahin helvasını1 çorba k.kaka ve 50...
  3. Helva tarifim

Helva tarifim

helva tarifleri degisik helvalar un helvasi tarfi irmik helvasi tarifi. Sevgili melekler cok sevdigim irmik helvam :D. Özel günlerde yada misafirim gelecegi zaman pratik bi sekilde yaptigim irmik helvasi tarifim sizlerlede paylasmak istedim. Malzemeler: 2 su bardagi Irmik 3 su bardagi Süt 2 su bardagi seker 2 yumurta sarisi vanilya sekeri yarim paket tereyagi istege göre fistik tarcin...
  4. Mükemmel Bir Lezzet Kağıt Helvalı Nefis Yaş Pasta Tarifi

Mükemmel Bir Lezzet Kağıt Helvalı Nefis Yaş Pasta Tarifi

Kağıt Helvalı Yaş Pasta Nasıl Yapılır Ev Yapımı Kağıt Helvalı Yaş Pasta Tarifi Sevgili melekler, çocukluğumdan beri en sevdiğim şeylerden biri olan kağıt helva zaman içinde arasına dondurmanın da girmesiyle daha bir lezzet kazandı. Özellikle Bebek sahilinde yediğim dondurmalı kağıt helvaların tadını asla unutamam. Seneler geçse de kağıt helva sevgisi bende hiç tükenmedi ve bu tarifle...
  5. Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı

Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı

Selam arkadaşlar.Kağıt helvaya oldum olası bayılırım ve duydum ki kağıt helkvadan pasta da yapılıyormuş, aralara puding dökülüyormuş.Acaba tam olarak tarifini bilen varmı benimle paylaşabilirmi....:)

Sayfayı Paylaş