gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kağıt Pil Geliyor.

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bilim insanları, uzaktan bakıldığında sadece bir kağıt parçasına benzeyen bir pil geliştiriyor. Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek.

Son yıllarda tüm elektronik araçlar görülen küçülme, güç kaynaklarında yani pillerde geliştirilmiyordu. Ancak ABD’li bilim insanları, yeni araştırmalarıyla buna son vermeye hazırlanıyor.

Kağıdı küçük bir karbon tüpün içine koyan araştırmacılar, kağıtta enerji saklanmasını sağladılar.

Fakat her pil gibi, kağıtta da bir elektrik ileticisine gereksinim duyulunca, araştırmacılar mekanizmanın harekete geçebilmesi için, insan kanı, teri veya idrarının işe yarayabileceğini keşfettiler.

Geliştirilen ince ve küçük bir pil, diğerlerine göre daha esnek bir yapıda. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Doktor Robert Linhardt, kağıt pilin başka alanlarda ve farklı ortamlarda da kullanılabileceğini söylüyor.

Pilin esnek görünmesinin yanında asıl avantajının, çok farklı sıcaklıklarda da kullanılabilmesi olduğunu belirten Doktor Linhardt, “Cihazı, son derece sert iklim koşullarında da kullanmamıza olanak sağlıyor. Gerçekten onu uzayda da kullanabiliriz, çölde de, kutuplarda da...” dedi.

Araştırmacılar kağıt pille çalışan ürünlerin üç yıl içinde satışa sunulmasını bekliyor. Kağıt pilin, kalp atışlarını düzenleyen cihazlarda dahi kullanılabileceği belirtiliyor.

Kağıt Pil Geliyor. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp Pİllerİ

Kalp Pİllerİ

Kalp ile ilgili araştırmalarda ilk başlardan beri daha karmaşık araçlar ve makinaların geliştirilmesi söz konusu olmuştur. 18. yüzyıl sonlarında kalbin uyarılması için elektrik kullanılmış ve pek çok tartışmalara yol açmıştır. Yapay uyarı kaynaklarının (pacemaker) icadında ilk temelleri kimin attığına dair tartışmalar vardır. Bazı kişiler yapay pacemakerları keşfeden kişinin Dr.Albert S. Hyman...
  2. Pil hakkında

Pil hakkında

Her çeşit enerji kaynağı mal ve nimete delalet eder.Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Yardım, destek anlamına gelir.Rüyada pil görmek hayra yorumlanir. Bir kimseye pil verdiginizi görmek, o kimseye is hayatinda yardim edeceginize; bir kimseden pil almak ise yardim...
  3. Pil

Pil

Piller; elektrik yükünü biriktiren ve kullanması gereken zamanda harcayan bir depo görevini yüklenmektedir. Pil üreteçler grubunun şimdilik en küçük üyesidir. B- Pil Çeşitleri: a)Volta Pili: Alexsander Volta‘nın 1800’de bulduğu Volta pilinde elektrolit olarak sülfat asidinin suda eriğiyi kullanılır. Elektronlar ise, bir bakır bir de çinko çubuktur. Çinko çubuk negatif, bakır çubuk ta pozitif...
  4. Yakıt Pilleri

Yakıt Pilleri

Yakıt pilleri benzin ve diğer fosil yakıtları ile üretilen enerjiye göre daha temiz ve daha verimli alternatif enerji üretim teknolojisi sunarak yakın gelecekte dünyanın ve ulusların enerji ekonomilerinin bu yönde gelişeceğini gösteriyor. Yakıt Pilleri nedir, ne işe yarar? Yakıt pilleri hidrojen, hidrojence zengin gaz karışımları veya doğal gaz ile çalışabilen ve bu yakıtlardaki kimyasal...
  5. Geliyorum

Geliyorum

Geliyorum geliyorum hicret ettim geliyorum Geliyorum geliyorum tövbe ettim geliyorum. Yüzümü döndüm Beytullah'a secde ettim geliyorum Yüzümü döndüm o dergaha secde ettim geliyorum......

Sayfayı Paylaş