gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Kahraman astsubay

Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Teröre karşı canını hiçe sayarak mücadele eden Mehmetçiklerin, içlerindeki vatan sevgisinin büyüklüğü bir kez daha gözler önüne serildi. Şırnak'ın Silopi İlçesi kırsalında geçtiğimiz hafta PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak'ın, yaralanmasına rağmen saatlerce çatışmayı sürdürdüğü ortaya çıktı. Astsubay Bakbak, 13 Temmuz akşamı komutasındaki timiyle devriye görevi yürütürken bir grup teröristle karşılaşıldı. "Teslim ol" uyarısına PKK'lıların ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada Astsubay Bakbak ayağından yaralandı. Esenli ve Derebaşı Köyü'ndeki tarlalarını sulayıp hayvan otlatmak için Silopi'den yola çıkan köylüler de ateş altında kaldı.

KÖYLÜLERİ KURTARIN

Canlarını kurturmak için askerin yanına sığındıklarını belirten köylüler, "Kurşunlar üzerimizden geçerken çocuklarımızı alıp askerlerin yanına gittik. Astsubay Onur Bakbak'ın ayağından yaralı olduğunu gördük. O halde çatışmaya devam ediyordu. Bizi görünce askerlere, 'Kendinizin ve köylülerin güvenliğini sağlayın' diye emir verdi. Bize 'Kendinize dikkat edin, çocuklarınızı koruyun' dedi. Şehit olduğunu öğrenince çok üzüldük. O hem bizi hem emrindeki askeri korumak için çatıştı" dediler.

Kahraman astsubay konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sehit Astsubayin Son Mektubu!!

Sehit Astsubayin Son Mektubu!!

Merhaba Hayatım Öncelikle senden özür dilemek istiyorum. İçtenlikle özür dilerim canım. Şu günler benim için çok zor. Bana hak vereceğin kanısındayım. Seninle sözlülük süremiz hemen hemen yılını bulacak. Ama ben seni göremiyorum. Seninle olamıyor, el ele gezip, gülüp eğlenemiyorum. İşin en kötü yanı da senden uzakta olmam ve elimden herhangi bir şeyin gelmeyişi. Telefonda konuşmak veya böyle...
  2. PKK'lı Astsubay yakalandı

PKK'lı Astsubay yakalandı

mengende terörist Terörist her yerde. Hatta ordunun bile içinde. Bugün yapılan operasyonda bir astsubay yakalandı. Üstelik o astsubay PKK'lıydı... İstanbul'da, cinayet, yaralama, adam kaçırma, gasp, silahlı saldırı, uyuşturucu madde ticareti ve hırsızlık olaylarına karıştığı öne sürülen bir çete yakalandı. Aralarında bir astsubayın da bulunduğu 27 zanlı adliyeye sevk edilirken, çetenin...
  3. Astsubayların gözü Başbakan'da

Astsubayların gözü Başbakan'da

Astsubayların özlük haklarını iyileştirecek kanun tasarısının hazırlanarak Başbakan'a sunulduğu açıklandı. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, astsubayların özlük haklarını iyileştirecek kanun tasarısı hazırladıklarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşüne sunduklarını bildirdi. AK Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Gönül, dün AK...
  4. Kahraman Nuri

Kahraman Nuri

ah bu çocuklar benim olsa ve eve böyle gelse naparım acaba? Nuri okuldan eve bir gözü mosmor dönmüştü. Annesi çıkıştı: "Aşk olsun yine mi dövüştün okulda? "Şey büyük bir çocuğun küçüğü dövmesine engel olmaya çalıştım da anneciğim." "Aferin bak bu cesaret işi. Kimdi o küçük?" Nuri gayet sakin; " Ben! "

Sayfayı Paylaş