gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Kahvaltılık salça

Konu, 'Salçalar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

kahvaltılık biber salçası kahvaltılık salca salçalı cevizli salça salça

Malzemeler:

4 kırmızı biber
    1 yemek kaşığı biber salçası
    1 çay bardağı ceviz içi
    1 diş sarımsak
    1 dilim bayat ekmek içi
    Yarım çay bardağı zeytinyağı
    1 tutam karabiber
    1 tutam tuz

Hazırlanışı:

*Kırmızı biberleri yıkayın ve fırın ızgarasında közleyin. Kabuklarını soyup çekirdeklerini çıkararak mutfak robotunda ezin.

*Biber salçası, bayat ekmek içi, dövülmüş ceviz, ince kıyılmış sarımsak, karabiber, tuz ve zeytinyağı ilave ederek tekrar mutfak robotunda karıştırın. Kavanoza aktarıp üzerine zeytinyağı gezdirerek buzdolabında muhafaza edin. Ekmek dilimlerinin üzerine sürüp servis yapın.

Kahvaltılık salça konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyaz Salça

Beyaz Salça

salçanın tarihçesi Malzemeler: Tereyağı, un, margarin, limon, yumurta HAZIRLANIŞI : Sebze yemeklerinde kullanılan beyaz salça yemeklere bir özellik, ayrı bir lezzet verir. Beyaz salça şöyle yapılır: Erimiş tereyağına, ya da margarine bir miktar un katılır. Sonra süt, etsuyu ya da sebze suyu konur, iyice karıştırılır. Koyukuk kıvamı, zevke göre, un katılarak ayarlanır. 15-20 dakika...
  2. kahvaltılık çemen

kahvaltılık çemen

çemen tarifi çemen nasıl yapılır kahvaltılık tarifi cevizli 1 çorba k. biber salçası 1 çorba k.domates salçası 1 çorba k. galeta unu 2 çorba k. zeytinyağı 2 çorba k. beyaz peynir 1 tatlı k. kekik yarım çay kaşığı karabiber yarım çay k. kimyon 2 diş sarımsak 2 çorba k. ceviz HAZIRLANIŞI: Sarımsakları ince kıyın ve bir hazırlama kabının içine sırasıyla sarımsakları,beyaz peyniri,salçayı,galeta...
  3. pratik kahvaltılıklar

pratik kahvaltılıklar

pratik kahvaltılıklar kolay kahvaltılıklar yumurta ile yapılan yumurtayla yapılan patatesle Pek çok hanımın genelde bildiği şeyler.ama hatırlatmakta fayda var..kahvaltılarınızı çeşitlendirin.Siz de bildiklerinizi buradan paylaşın. kolay pizzalar; evde kalan bayat ekmekleri dilimleyin,üzerine sıvı yağ gezdirin,ekmeklerin üzerine dilediğiniz malzemelerden koyup(sivri...
  4. SAlçanın Faydaları

SAlçanın Faydaları

salça salçanın faydaları salça nasıl yapılır domate salçası nasıl yapılır salça hakkımda bilgi için yazımıza buyrun melekler Evlerde yemeklerimiz için kullandığımız salçanın ne gibi faydaları var acaba diye hiç düşündünüz mü melekler :) meraklı ben gene bunun yararlarını merak ettim ve benim gibi bilmeyenlerin için araştırdım buldum. domates salçası yada biber salçasının bizler için ne gibi...
  5. Muhteşem kahvaltılıklar

Muhteşem kahvaltılıklar

bulduğum yaptığım tüm kahvaltılıkalr burdaa =)

Sayfayı Paylaş