gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kahvaltıya krep nasıl yapabilirim tarif varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kahvaltıya krep yapmak istiyorum.Yarın sabah için.Eşim de ben de evdeyiz, malum okullar tatil. Ama hiç krep yapmadım tarif verecek varmı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    - 3 su bardağı un - 1/2 cay kaşığı kabartma tozu
    - 2 corba kaiığı sıvı yağ
    - 2 su bardağı süt
    - 2 yumurta
    -1/2 cay kaşığıtuz
    - 1 tatlı kaşığı şeker

Krep'in yapılışı

Öncelikle yapmanız gereken şu unu ve kabartma tozunu derin bir kaba koyun üzerine yumurtaları kırın tek tek karıştırın daha sonra yağı tuzu ve şekeri ilave edin yavaş yavaş sütle sulandırın.Mikserle iyice çırpın ve hazırlaıdğınız hamuru 2 saat buzdolabında bekletin.Tereyağını kızdırdıktan sonra bir kepçe hamuru alın ve tavaya dökün bu şekilde krepleri hazırlayın.Üstüne istedeğe göre bal,reçel,peynir sürülebilirsiniz Afiyet olsun..

kahvaltıya krep nasıl yapabilirim tarif varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Somonlu krep nasıl yapılır

Somonlu krep nasıl yapılır

Avakado ve Füme Somonlu Krep bebeklere avakado avakado bebek somonlu krep oyunları oyun ismi baya akılda kalacak bişi:laugh: MALZEMELER Krep hamuru için: 1 su bardağı un 2 adet yumurta 1/2 su bardağı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı tuz İçi için: 2 adet avokado 1 limonun suyu 1/2 demet dereotu 1/2 kutu labne peyniri Tuz, karabiber 6 dilim füme somon HAZIRLANIŞI...
  2. Krep nasıl pişirilir tavada

Krep nasıl pişirilir tavada

Kızlar Krep nasıl pişirilir tavada bana yardım eder misiniz
  3. Krep nasıl yapılır pişirilir

Krep nasıl yapılır pişirilir

krep nasıl pişirilir krep tarifi krep nasıl pişirilir tavada Pazar kahvaltılarının ve çocukların vazgeçilmez lezzetidir krep... biz de bu yazımızda krep tavada nasıl pişer diyen misafirimizin sorusuna yanıt vermek için ve krep yapımını öğrenmek isteyen Melek'lerimiz için krep tarifini sunuyoruz Melek'ler. Krep tarifi malzemeer 2 su bardağı süt 2 adet yumurta 2,5 çay...
  4. vodafone vodem internet ayarlarını nasıl yapabilirim bilen varmı ?

vodafone vodem internet ayarlarını nasıl yapabilirim bilen varmı ?

Arkadaşlar vodafone hattım var ve vodem kullanıyorum.Ricam şu ki vodem internet ayarları nasıl yapılıyor?Bilen varsa yardımcı olabilirmi?
  5. Krepe Nedir, Nasıl Yapılır?

Krepe Nedir, Nasıl Yapılır?

krepe nedir, krepe nasıl yapılır, krepe uygulaması Sevgili melekler, bir kuaför terimi olan krepe, saçı bir tarak yardımıyla kabartma işlemidir. Saça şekil verirken, topuz yaptırırken, boyama işlemlerinde ve saça hacim kazandırmak istenen durumlarda krepe işlemine başvurulur. Yalnız krepenin profesyonel ellere bırakılması en doğru olandır. Zira acemi ellerde yapılan krepe saça zarar...

Sayfayı Paylaş