gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kahve hem uyanık tutuyor hemde hafızayı kuvvetlendiriyor

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişlerim kahvenin hem uyanık tutup hemde hafızayı kuvvetlendirdiğini biliyormuydunuz.. gelin kahvenin özelliklerine bakalım..:) Bilimsel araştırmalar orta düzeyde kahve tüketiminin sağlık üzerinde faydaları olduğunu ve günü çok daha canlı bir biçimde geçirmeği sağladığını kanıtladı.Kahve sadece uyanık kalmaya değil kısa süreli hafıza düşünme ve odaklanma gibi bilişsel yeteneklerin etkinliğine de yardımcı oluyor.
    SELÜLİT YAPMIYOR

Ayrıca araştırmalar kahvenin kadının korkulu rüyası olan selülite neden olmadığını da ortaya koydu.Tam tersine çalışmalar kahvenin yağı ayrıştıran emzinleri harekete geçirdiğini ve lenf akışını kolaylaşıtırdığını gösteriyor.İçinde sadece iki küçük kahve çekirdeği bulunan her bir kahve meyvesi sahip olduğu yüksek antioksidan özelliğiyle aslında büyük bir mucizeyide içinde saklıyor.Serbest radikallerin vücut üzerindeki zararlı etkilerini azaltarak hücerleri korumaya yardımcı olan antioksidanlardan biri olan polifenolün en çok bulunduğu gıdaların başında gelen kahve kavrulduğunda da bu özelliğini yitirmiyor.

Kahve hem uyanık tutuyor hemde hafızayı kuvvetlendiriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hem Okudum Hemi de Yazdım

Hem Okudum Hemi de Yazdım

Hem okudum hemi de yazdım Yalan dünya senden bezdim Dağlar koyağını gezdim Yiten yavru bulunur mu Yavru yitmeye görsün bir kez. Bulunmaz. Değil dağların koyağı, ırmakların kaynağı, yaylaların çimeni, ovaların çiçeği, hiç bir şey, hiç bir kişi geri getiremez onu. Ehh ana yüreği bu. Dayanması zor. Dağlara düşüp araması doğal; ne ki giden geri gelmez. Şundan ki, yiten candır. Alıp yerine...
  2. hem zayıflayın hemde herşeyi yiyin

hem zayıflayın hemde herşeyi yiyin

Herşeyi yiyerek hem kilo verip, hem de sağlık kazanabilirsiniz. Bunu yanı sıra günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Günlük 1600 kalori içeren bu diyeti uygularken çikolata, dondurma ve bisküvi ya da tart gibi keyif veren gıdalardan ödün vermiyorsunuz ancak miktara dikkat etmeniz şartıyla. Ayda 1 ile 3 kilo kadar verebilirsiniz. Eğer daha fazla kilo vermek istiyorsanız günlük ekmek...
  3. hem renkli, hem şık, hemde sportif çantalar

hem renkli, hem şık, hemde sportif çantalar

sportif çantalar birbirinden sportif,şık ve renk renk bu çantalara bayılacaksınız.Buyrun yakından bakın;
  4. Hem kulağa hemde göze hitap

Hem kulağa hemde göze hitap

sanatçılarımız genelde sadece sesleri ile değil dans ederek vucütları ile gözümüzde hitap etmeye devam ediyorlar.... BRİTNEY TURNEDE GÖBEK ATTI! YENİ ALBÜMÜ 'CİRCUS' İLE TURNEYE ÇIKAN BRİTNEY SPEARS, 32 ŞEHİRDE VERECEĞİ KONSERLERİN İLK AYAĞINI KENDİ MEMLEKETİ NEW ORLEANS'TA GERÇEKLEŞTİRDİ.... Konserinde şarkıları kadar yaptığı sahne şovlarıyla da dikkat çeken Spears, sahnede kılıktan...
  5. Kahve Hafızayı Güçlendiriyor!

Kahve Hafızayı Güçlendiriyor!

kahvenin faydaları, kahvenin yararları, kahve ne işe yarar Sevgili melekler, hergün bir fincan kahve içmenin pek çok açıdan faydaları olduüunu hepimiz biliyoruz. Kahve üzerindeki araştırmalarına devam eden Amerikalı bilimadamları, kahvenin bir faydasını daha tespit ettiler. Kahve hafızayı güçlendiriyor. İşte haberin detayları... Nature Neuroscience dergisinde yayımlanan araştırmada,...

Sayfayı Paylaş