gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kahve nasıl yapılır

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kahve nasıl yapılır en güzel kahve nasıl yapılır güzel tek kişilik iyi Arkadaşlar kahve türk dünyasında çok önem taşıyan bi içecektir ki dinimizcede kahve içmek çok sevaptır kokusu ağızdan çıkana kadar melekler içen kişi için istiğfar edip yanından ayrılmazlarmış.herkesin kahve yapışı farklıdır yazarsanız hepsini deneyip en güzel olanını yaparız bundan sonra
    bir tatlı kaşığı kahve
    yarım tatlı kaşığı şeker
    bir fincan su

kahveyi ve şekeri iyice karıştırıp bir fincan suyu dökerim ve hiç karıştırmadan en kısık ateşe koyup köpüğü geldikçe suyunu hiç almadan sadece köpüklerini alarak kahvede köpük kalmayacak kadar pişiririm çok güzel olur sizler nasıl yapıyorsunuz.benim tarifim tek kişilik kişi sayısına göre çoğaltabiliriz...

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kahve nasıl yapılır
    paylaşım için teşekkürler.. emeğine saglıkkk :)

ecelin adminim valla bi kahve pişirme makınası var motoru çok sık yansadada uçuza bi tane alabilirsiniz...

2 dk. yı almıyoo yapmak vee süperr köpüklü oluyorr..

beni istemeye geldiklerindee işime iii yarıcakkk :haha:

kaynanamm duymasınn :zuha:

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

ben kisik atesde yapmiyorum bi deneyim. ellerine saglik canim.

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

haaa işte bu ilgi alanıma girdi şimdi kırk yıllık ev kadınları gibi övünerek tarif verebilirim ayyy allamm inanamıyom bende tarif veriyommm :hhh:

bu arada benim kahvelerim süper olur içenlerin bana seslenişi değişir kahveci güzeli diye :D:D

ben önce kahveyi cezveye koyarım herşey kişinin isteği üzerine göz kararımladır ama kahveyi bol atmayı severim :D:D önce kahve isteğe göre şeker sonrada su oda göz kararı ölçmeye üşeniyorum ki hoş hepde tutar :D:D
    ateşe koyarım karıştırrım sürekli köpüğü çıkınca köpüklerin sonunu getirecek akdar fincanlara eşit miktarda dağıtırım ardından kahve kaynamaya başladımı cezveyi havada olacak şekilde ateşte tutarım iyi kaynaması lazım sonra fincanlara dökerim ve köpükler sadece ilk yudumlarda olmaz fincanın dibi gelene kadar köpüklüdür :D:D ellerime sağlık beeee :D:D

eee ayda yılda bildiğim bir şeyin tarifini verdim ondan uzadı gibi idare edin tadını çıkarıyom :hhh:

5. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] ruyamm adminim kahvenin kokusuu taaa izmiree kadar geldiii ....

6. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben de karıştırırdım köpüklerini fincanlara dağıtırım...ama karıştırmamak püf noktası .....artık karıştırmıyorum.....kısık ateşte pişiyor köpük köpükk

7. rüzgar

rüzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende önce karıştırırdım.ama kısık ateşte karıştırılmadan pişirilirse daha güzel ve bol köpüklü oluyo.küpüğü de kaşıkla dağıtmıyorum.fincanlara koyarken yeterince gidiyo...

8. emidaf

emidaf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teyzem tam bi kahvekoliktir ve ben küçükken o öğretmişti
    öncelikle kahvenin köpüğünü aldığım için çok kızardı o zaman kahve çiğ kalır derdi :))
    teyzemden bu işi öğrendiğimi düşünüyorum içenlerden onaylıdır :)) püf noktası önce suyu koyuyorum üstüne kahve ve şekeri hiç karıştırmadan altını kısık ateşte açıyorum kahvenin çökmesini bekliyorum sonra bi kere karıştırıp bırakıyorum ve cezve seviyesinde köpük çıkana kadar bekliyorum ama köpüğünü almıyorum zaten fincanlara koyarken önce yarısına kadar hepsine koyup daha sonra tamamlayınca hepsine dağılıyo melekcanlar :))

hıı bide tatlı sevenler için küçük bi öneri bir tatlı kaşığı çikolata koyarsanız içine harika oluyo tabi aşırı tatlı tadını engellemek için şeker atmadan deneyin derim
    fazla konuştum sanırım afiyet olsun meleklerim :))

9. emidaf

emidaf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teyzem tam bi kahvekoliktir ve ben küçükken o öğretmişti
    öncelikle kahvenin köpüğünü aldığım için çok kızardı o zaman kahve çiğ kalır derdi :))
    teyzemden bu işi öğrendiğimi düşünüyorum içenlerden onaylıdır :)) püf noktası önce suyu koyuyorum üstüne kahve ve şekeri hiç karıştırmadan altını kısık ateşte açıyorum kahvenin çökmesini bekliyorum sonra bi kere karıştırıp bırakıyorum ve cezve seviyesinde köpük çıkana kadar bekliyorum ama köpüğünü almıyorum zaten fincanlara koyarken önce yarısına kadar hepsine koyup daha sonra tamamlayınca hepsine dağılıyo melekcanlar :))

hıı bide tatlı sevenler için küçük bi öneri bir tatlı kaşığı çikolata koyarsanız içine harika oluyo tabi aşırı tatlı tadını engellemek için şeker atmadan deneyin derim
    fazla konuştum sanırım afiyet olsun meleklerim :))

kahve nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

kahve falında melek görmek kahve falında peri falı peri falı nasıl bakılır resimli anlatım resimli anlatım Yoruldunuz. Sıkıldınız. Şöyle güzel okkalı bir türk kahvesini hakkettiniz değil mi? Hadi kahveyi içtiniz diyelim. Kahve içildikten sonra fal bakmamak olmaz. İnsanoğlunun bitmeyen merakı: Geleceği bilmek . Kahveyi fincanın hep aynı noktasından içmişsiniz. Fincan çoktan ters çevrilmiş...
  2. cilveli kahve nasıl hazırlanır?

cilveli kahve nasıl hazırlanır?

Manisa'da eski dönemlerde gelinlik kızlar, evlerine gelen görücülere bu kahveyi ikram edermiş. Bol köpüklü kahvenin üzerine öğütülmüş badem konurmuş. İşte o ''cilveli'' adıyla bilinen Türk kahvesi, patentle koruma altına alındı. Manisa'nın tarihi ve turistik mekanlarından olan Yenihan'da kafe işletmeciliği yapan Tamer Çipiloğlu, cilveli kahveye sahip çıkıp yeniden canlandıran kişi. Eski...
  3. sütlü kahve nasıl yapılır

sütlü kahve nasıl yapılır

Arkadaşlarım oturmaya gelecek annem de evde yok.Sütlü kahve yapıyordu annem ama ben nasıl yapılır bilmiyorum.Burdan yazarmısınız arkadaşlarıma yapacam :D
  4. Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

Bu sayfa; Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, fazla kilolar kadınların her zaman kabusu olmuştur. Bunun için de her türlü yöntem denenir. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni bir yöntem de kadınların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Yeşil kahveyle zayıflama. Birçok bayanın kilo verdiği bu yöntem nedir, yeşil kahve nasıl zayıflatır, hemen bilgilere...
  5. Kahve maskesinin cilde faydaları nelerdir?

Kahve maskesinin cilde faydaları nelerdir?

Kahve maskesi yeni yeni popüler olmaya başladı ama öğütülmüş gerçek kahve çekirdeğiyle yapılan maskeler Güney Amerika ülkelerinde, Türk kahvesiyle yapılan maskeler de ülkemiz de çok uzun süredir cilt bakımında kullanılıyor. Maske tariflerine geçmeden önce kahve maskesinin cilde faydaları hakkında kısaca bilgi vereyim. Kahvenin cilde en önemli faydası sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir görünüm...

Sayfayı Paylaş