gebe
  1. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kahveli toplar

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegimeren tarafından paylaşıldı.

kahveli toplar [​IMG]
    Kahveli Toplar
    Malzemeler:
    125 gram oda sıcaklığında yumuşamış margarin (Yarım paket)
    1 su bardağı pudra şekeri
    1 paket vanilya
    1 Türk kahvesi fincanı süt (Küçük fincan)
    1.5 çay kaşığı granül kahve (Ben Nescafe Gold kullandım)
    1.5 paket petitbeurre bisküvi (37 adet)
    2 yemek kaşığı kakao
    1 Türk kahvesi fincanı damla çikolata veya doğranmış çikolata parçaları
    Üzeri İçin:
    1 su bardağı hindistan cevizi rendesi
    Yapılışı:
    1. Öncelikle bisküvileri 1-2 cm’lik parçalar olacak şekilde küçük küçük kırın.
    2. Tatlıyı yapacağınız büyükçe kaseye yumuşamış margarini koyun. Üzerine pudra şekerini döküp krem haline gelinceye kadar yoğurun. (Yapışkan bir karışım olduğu için, ben eldiven kullanarak yoğuruyorum, daha rahat oluyor.)
    3. Parçalanmış bisküvileri ve vanilyayı ekleyin. Elinizle iyice margarinli-şeker karışımına yedirin.
    4. Sütün içinde granül kahveyi eritin ve bisküvili karışıma dökün.
    5. Son olarak kakaoyu ve damla çikolatayı ekleyin; elinizle iyice karıştırın.
    6. Avucunuzun içinde yuvarlayarak ceviz büyüklüğünde toplar yapın (ortam sıcaklığına bağlı olarak karışım cıvık olursa, 10 dakika dolapta bekletin) ve hindistan cevizine bulayın. (Ben servis tabağına hindistan cevizini yayıp, üzerine topları diziyorum. En son yuvarlıyorum.)
    7. Kapaklı bir borcama dizip, sertleşmeleri için 1 saat buzdolabında bekletin.
    Afiyet olsun…

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kahveli toplar
    paylasim icin tsklerr canimm,

Kahveli toplar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Topuz

Topuz

Şiddet ve sıkıntıya, ümitsizliğe; durumuna uygun arkadaşa, Sapı olmayan topuz menfaatsiz hizmete, eşyasız kadına delalet eder.Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Rüyada topuz görmek, ümitsizlik, siddet ve sikintidir. Eger topuz sap ve...
  2. Cevizli Kahveli Kek

Cevizli Kahveli Kek

turk kahveli kek türk kahveli kek cevizli cevizli türk tarifi Cevizli Kahveli Kek Malzemeler : 3 yumurta 1 su b. tozşeker 1 su b. süt 125 gr. margarin 1 paket kabartma tozu 1 çorba k. türk kahvesi 1 çorba k. kakao alabildiği kadar un Kreması için: 4 çorba k. tozşeker 1 çorba k. nişasta 1 çorba k. pirinç unu 1 paket vanilya 2 su b. süt 1 çorba k.un Krameli için: 1 çay b....
  3. Kahveli Bitter Çikolatalı Bisküvi

Kahveli Bitter Çikolatalı Bisküvi

bitter çikolata nasıl eritilir çikolata nasıl eritilir benmari usulü benmari usulü eritme Malzemeler: 2 yemek kaşığı türk kahvesi 1 su bardağı toz şeker 1 adet yumurta 1 paket oda sıcaklığında margarin 1 paket vanilya Aldığı kadar un Üzeri için: 1 paket tarçınlı dekor şekeri 200gr. bitter çikolata Yapılışı: Oda sıcaklığında yumuşatılmış margarin, yumurtai toz şeker, vanilya, kahve ve...
  4. Kahveli bar

Kahveli bar

Damagınızı tadlandıracak kahve aromalı kedidili bisküvi pastası tarifi buyrun Melişlerim:) MALZEMELER 1 paket kedidili bisküvi 2 su bardağı ılık süt 2 paket beyaz çikolata 1 yemek kaşığı hazır hahve Üzeri için pasta süsleri HAZIRLANIŞI Ilık sütü yayvan bir kabın içine alın .Bir paket kedidili bisküviyi kabın içine boşaltıp hafif yumşamasını sağlayın.Çikolataları benmari usulu eritip...
  5. Toplar

Toplar

Meleklerim sizlere bir zeka sorusu çözebilicek olacakmı bakalım. Bir suçluya iki kutu ve 10' u siyah, 10'u beyaz olmak üzere 20 top verilir. Kral suçluya şöyle der: "Bu topları kutulara istediğin gibi yerleştirebilirsin, ben daha sonra senin yanına gelip kapakları kapatılmış bu iki kutudan birini seçeceğim. Daha sonra seçtiğim bu kutudan gözlerim kapalı olarak rastgele bir top...

Sayfayı Paylaş