gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu kahverengi adet kanaması hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bazı bayanlar da adet dönemin de oluşan kahverengi adet kanaması hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kahverengi Adet kanaması üreme çağındaki her kadında sıkça ortaya çıkan bir sorun olabiliyor.Ayrıca adetten önce kahverengi leke gelmesi, hormonlardan kaynaklı bir sorundur.

Kadın Hormonlarının çoğalması ya da azalması sonucu ortaya çıkan kahverengi adet , çoğu kadının endişeye sürükliyebilir.

Adet öncesi bazı kadınlarda kahverengi lekeler gelirken, bazılarında da adet kanaması koyu kahverengi renkte olabiliyor.Bunun nedeni Endometrium deninen çikolata kistleri olabilir.

Endometrium ister rahim içinde ister rahim dışında olsun, adet esnasında hormonların çoğalmasından ya da azalmasından dolayı büyümekte, kalınlaşmakta ve kanamaktadır.Hormonların yükselmesi ile orantılı olarak büyüyüp kalınlaşan Endometrium, hormonların düşmesi ile de kanamaktadır. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşı duyarlı olan Endometrium kanaması genellikle kahverengidir. Bu gibi durumlarda mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurulması öneriliyor.

karakuzu bunu beğendi.
  2. sibelaltın

sibelaltın Forum Okuru

Bu adetm de koyu renkli kanamam oldu.büyük ihtimal çikolata kisti var.her adet olmamda acile gidiyorum soğuk ter atıyorum ve midem bulaniyor.annem doktora gidelim diyor ama ben bakire değilim nişanlımla birlikte oldum yaza düğünümz var.kadın doğuma çikolata kistnden doktora gitsem anlaşılr mi bakire olmadığım

3. isimsiz

isimsiz Forum Okuru

Ya benimde sevgilimle bi iliskim var bu ay bikac kere korunmadik bugun adetimin basi ve kahverengimsi geldi korkuyorum acaba normal mi bazilari adetin basinda normaldir diyolar ama cok endiseliyim

4. betuliye

betuliye Forum Okuru

bende de ayni sey var fakat kahverengi gibi degil grimsi ya degisiik cokda korkuyorum cikolata kisti olaarin cocugu olmazmis oyle mi

5. ceren yilmaz

ceren yilmaz Forum Okuru

Bende nisanlimla birlikte olduktan sonra hep geciken adetim erken oldu ve koyu renkte. Umarim kist degildir

6. Esra avcı

Esra avcı Forum Okuru

Bence normal bişey bu bazen adetten sonra gelen kahverengi lekeler rahiimi temizliyor

7. Dilaqqq

Dilaqqq Forum Okuru

Arkadaşlar 4 güne yakındır kahverengi akıntım var başta adet diye dusundum ama hala kahve tonunda. Cok korkuyorum lütfen cevap verin

8. Ayseeeeenurrrr

Ayseeeeenurrrr Forum Okuru

Arkadaslar bugün 2. Günüm ve daha önce hiç olmadıgım bi durumdayım regl olduğumu düşünüyorum ama çok koyu renkte ve az kanamam var bunun nedeni ne olabilir? Bu ay biz de korunmadık ama içeride boşalmadı. Korkuyorum

9. endişeli

endişeli Forum Okuru

Merhaba arkadaşlar .
    Benim adet düzensizliğim var. 1 yıllık evliyim. Bekarken de adet düzensizliğim olmuştu evlenmeden öncesine kadar düzelmişti. Ancak 1 yıldır 40 günün üzerine adet görmeye başladım.
    En son 1 haziran 2015 tarihinde adet oldum. Bugün adet gecikmemin 12.günü.
    adet döngüm 35 gün üzerinde olduğu için yumurtlama dönemim de adetimin 21.günü başlıyor.
    geç döllenme olabilirmi?
    ama test alıp yaptım sonucu negatifti.
    3 gündür kahverengi lekelenme oluyor. Acaba bebeğin rahimme yerleşme kanaması olabilir mi?

10. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Merhaba mens döngünüzde ki düzensizlik için jinekoloğa görünüp muayene olun.Lekelenme sadece gebeliğe bağlı değil.Nedeni kist miyom yara vs.. olabilir.Emin olmak için hcg testi yapın ve jinekoloğa görünün

11. endişeli

endişeli Forum Okuru

Teşekkür Ederim verdiğiniz bilgi için.
    Randövü günümü bekliyorum.

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. ilknur pişkin

ilknur pişkin Forum Okuru

merhaba bende aynı senın kı gıbıyım ne olur bşrsey ogrendıysen söyle

13. Eçinm

Eçinm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben cok kotu durumdayim bir ay once ilişkiye girdim iliskiden 2 hafta sonra diane 35 kullandım kutu bittikten 5 gün sonra yani dün kahverengi kanamam oldu hafiften kirmizilikta vardi bugun sabah ta ayni sekilde kahverengi akintim vardi şuanda birsey yok acaba hamile kalma riskim varmidir yardım ci olurmusinuz

14. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Doğum kontrol haplarının kullanımı için bir başlangıç tarihi vardır Ve bu tarihlerde başlanan ilaçlar yumurtlamayı baskılar ,gebe kalmayı önler.Siz ilacı kafanıza göre kullanmışsınız.Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir.Kanamanız gebelik kaynaklıda olabilir,ilaç kaynaklıda tedbiren test yapın..

Eçinm bunu beğendi.
  15. Eçinm

Eçinm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şuanda normal kanamam var ben zaten 1 hafta once test yapmıştım negatif çıkmıştı 1 ay 10 gün gecti yani hala hamilelik olabilirmi adetimden sonra tekrarmi test yapayim yani

Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kahverengi adet kanaması....

kahverengi adet kanaması....

kahverengi adet kanaması adet kanamasının kahverengi olması kanaması kanamam kanama selam kızlar...ben 27 eylülde adet görmüştüm...17 ekimde kahverengi lekelenmem oldu 2 gün ve bitti..şimdide 24 ekimde yani 2 gün erken adet gördüm fakat hiç bi adet belirtisi yaşamadım...adet kanım normalinden az ve kahverengi geliyo...bu konuda bi bilginiz varmı ilk defa bu renkte bi adet görüyorum..yarın...
  2. Hamilelik Belirtileri Adet Kanaması hakkında bilgiler burada melekler

Hamilelik Belirtileri Adet Kanaması hakkında bilgiler burada melekler

Hamilelikte Adet Kanaması Gebelik Belirtileri Adet Kanaması Daha önce siz sevgili melek'lerimize ve bizi ziyaret eden sevgili misafirlerimiz, HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ. Şimdi ise bu yazımızda gebelik belirtileri adet kanaması...
  3. Adet kanının renkleri ne anlama geliyor?

Adet kanının renkleri ne anlama geliyor?

Adet dönemi süresince farklı kan renklerinin olması normaldir. Bu süreçte kan rengi parlak kırmızı, kahverengi ya da siyah olabilir, yapısı ise ince kıvamdan yoğun kıvama kadar değişebilir. Kan rengi ve yapısındaki değişimler çok nadiren ciddi bir soruna işaret eder, bu nedenle kadınlar birtakım sorunların göstergesi olabilecek belirtilere dikkat etmelidirler. Adet kadınların yaşamlarının...
  4. Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur

Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur

Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur- Adet olmak kavramı ergenlikte genç kızken başlayıp ta ki menopoz dönemine kadar devam eder. Bu aslında gelişim için önemli bir durumdur kadınlar için. Adet (regl) olmak vücudumuzun sağlıklı olduğunun da bir göstergesidir. 21-35 gün arası gerçekleşir adet döngüsü de. Bu durum ortalama 28 gün olarak kabul edilir. Adet dönemi öncesi size bazı...
  5. Adetten Sonra Lekelenme Yerleşme Kanaması mı

Adetten Sonra Lekelenme Yerleşme Kanaması mı

Adetten Sonra Lekelenme Yerleşme Kanaması mı- Adet döngüsü düzenli olanlar için adet bitişi sonrası herhangi bir kanama durumu endişeye mahal vermektedir. Sizlere bu yazımızda regl sonrası kanama neden olur? Adetten sonra lekelenme yerleşme kanaması ile bir ilgisi var mı? bu bilgilere ışık tutmaya çalışacağım. Kadınlarda adet kanaması döngüsü kiminde 28 kimilerinde ise 30 gündür. Bu adet...

Sayfayı Paylaş