Kahverengi Akıntı Neden Olur?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

kahverengi akıntı kahverengi akıntı neden olur
    kahverengi akıntı sebepleri

Zaman zaman evlenmemiş bayanlarda kahverengi lekelenmeler görülebilir melekler. Bu durumların önemsenmemesi de bu durumlardan korkulması da yanlıştır. Akıntının durumuna, şekline ve süresine bağlı olarak bir doktordan bilgi almakta fayda vardır. Bunun yanında aşağıda ki makalede bu konuyla ilgili doktorların görüşlerinden yola çıkarak hazırladığımız makale de sizlere biraz olsun konu hakkında ön bilgi verecektir.. :)

*Adet öncesi lekelenmelerin olması genellikle hormonal dengedeki bozuklukların işareti olabilir. Bu dönemde ağrı da olursa akla bir enfeksiyonun varlığı gelir. Doktora başvurmanızda fayda vardır.

*Koyu kahverengi akıntı, eğer adet öncesinde ya da sonunda ortaya çıkıyorsa bu normaldir. Adet günlerinden çok farklı günlerde ise bu bir kanamadır. Yeşil renkteki akıntı, genellikle, cinsel organlardaki mantar enfeksiyonu belirtisidir. Kokulu oluşu da yine enfeksiyonu doğrular nitelikte bir belirtidir. Bu durumda hiç zaman kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına başvurmalı, tedavi olunmalıdır. Doktor teşhis koyabilir, nedenini de açıklar. Koku olmasa da 3 günden uzun süren kahverengi akıntılarda bir jinekoloğa görünmelidir. Karından ultrasonla durum değerlendirilir ve varsa adet gecikmeleri düzenlenir.

*Adet ortalarında ufak kanamalar ve ağrı olması birçok kadında görülen, yumurtlama ile ilgili olduğu için de yumurtlama ağrısı veya kanaması denen bir durumdur. Yumurtlama, adetin sıklıkla 12-14üncü günlerinde olmaktadır (Bu günler herkeste değişse de genellikle 10-16′ncı günler arasında görülebilir. Ayrıca her kadında her zaman aynı tarihlerde de olmayabilir). Yumurtlamanın olacağı günlerde ve yumurtlama olduktan sonra karında çok şiddetli olmayan bir ağrı hissedilir ve zaman zaman 1-2 günlük hafif kanama da olur. Eğer bu durum çok şikayet konusu oluyorsa doktorunuzun vereceği ilaçlarla düzeltebilir.

EnCey bunu beğendi.
  2. yagmur senay

yagmur senay Forum Okuru

ben erkek arkadasımla bir yakınlasma yasadım onun iç çamaşırı vardı benim yoktu ve çok fazla yakınlasmadan durduk. Adet dönemime bir hafta olmasına rağmen su an kahverengi akıntılar gelmeye basladı ve bende böyle bir sey söz konusu değildi normal zamanda acaba hamilelik öncesi kanama olabilir mi lütfen yardımcı olun....

3. izmirsss

izmirsss Forum Okuru

Benim adetim 20 gün oldu geceli 3 gündür kahverengi akıntı geliyor hamile olabilirmiyim hemen cvplarmisiniz ?

4. Tuuğğba

Tuuğğba Forum Okuru

bende uzun zamandr bu kahverengi akıntıyı arastırıyorum düzensiz bi adetim var fakat su 3 aydır düzene girmişti suan 2 aydır adet görmüyorum ve iki aydır 2 3 günlük kahverengi akıntılarım sözz konusu acaba gebelik mi cok üzülüyorum ve yine hayal kırıklıgı yasamak istemiyorumm.

5. Yagmurccum sevgilinle sex yaptin ve adamin sikini emdiysen bundanda kaynaklanir

6. ayse celık

ayse celık Forum Okuru

7. pkdmr

pkdmr Forum Okuru

Merb arkadaşlar ben adet dönemindeyim adet oldum zannettim fakat kahverengi akıntı gelmeye başladı gebelik istiyorum 10aaydır acaba bu kahve akıntının nedeni nedir adet olmadım bu akıntı iki gündür 2 yada 3 kere geldi az az geliyor peçete ile idare edebiliyorum hiç böyle olmamıştı acaba neden?

8. hümeyra cyrus

hümeyra cyrus Forum Okuru

14 Yaşındayım daha adet olmadım ama 2 gündür kahverengi akıntım var acaba yeni adet olacağımın belirtisimidir yoksa nedir yas off söyleyn lütfennn

9. aSDFkömnbytvrcvrt

aSDFkömnbytvrcvrt Forum Okuru

Kahverengi Akıntı Neden Olur? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kokulu akıntı neden olur nedenleri sebepleri nelerdir bıktım bu durumdan.

Selam kızlar ben 27 yaşındayım kokulu akıntı oluyor bende ve ben bu durumdan son derece sıkıntı duyuyorum. Hatta kendimden iğreniyorum desem yeridir. Bunun sebepleri nelerdir nedenleri niçinleri hep kafamı karıştırıyor. Doktorlarda tam anlamı ile cevap veremiyorlar. Hemen dayıyorlar ilacı. Bu durumda olan ve bunu aşmış yada benim kendimi iyi hissetmemi sağlayacak bir bilgi bir ne bilim tedavi...
  2. kahverengi akıntı!!!

meraba arkadaşlar sata göre 6 haftalık hamileyim bundan 4 gün önce kahverengi akıntım gelmeye başladı aktif olarak çok korktum doktora gittim sadece ultrasonla baktı ve bşey yok kese düzgün dedi bana progesteron verdi günde 3 defa kullanıyorum ama doktorum bişey yok demesine rağmen nedense korkuyorum benim gibi böyle kahverengi akıntısı gelen var mı lütfen cvp verirseniz çok sevinirim
  3. kahverengi akinti

merhabalar ben ikiz kiz sahibiyim 7aydir korunmuyorum 4aralikta normal adetimi gordum 29 aralikta tekrar adet olmam gerekiyordu fakat kahverengi akinti seklinde akintim oldu bir hafta kadar surdu gelen akintinin hepsi gunluk pedi ancak doldurur test yaptim hamilelik olabilirmi diye silik cizgi cikti sizce bu ay neden bu sekilde akintim olmus olabilir cevaplarsaniz sevinirim kasiklarda agri...
  4. Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur?

Bu konu; Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bayanlarda zaman zaman "]kahverengi lekelenmeler ve kahverengi akıntı görülebilir. Bu durum her kadında farklıklıklar gösterebilir. Böyle bir durum neden olur merak ediyorsanız uzmanların verdiği şu cevaba kulak verin... Bu tür kanamaların rahim içinde yer alan bir doku olan...
  5. kızlar kahverengi akıntı yardım...

burayada konu açıyım dedim yardıma ihtiyacım var benim adetlerim en geç 30. günde olurdu.şuanda 32. gündeyim yani 2 gün geçti.bugün çok hafif böyle kum gibi çamur gibi deyim çok az ama kahverengi leke geldi iki kez.belirti olarak bişey yaşamıyorum dün gece tansiyonum düştü yalnız böyle bayılcak gibi oldum.bide kasıklarımda adet olacağım zamandaki gibi değil ama garip bi hassasiyet var.bugün...
  6. Kadınlarda Kahverengi Akıntı Neden Olur?

kahverengi akıntı nedir,kahverengi akıntının sebepleri,vajinadan kahverengi akıntı gelmesi,kahverengi akıntı gebelik belirtisimi,kahverengi akıntı hakkında bilgiler Kadınlarda vajinal akıntı adet dönemlerinde olağan olarak görülebilmektedir. Vajinal akıntının rengi ve görünümü adet döngüsünün farklı evre ve sürelerinde farklılık gösterebilir. Kadınlarda ovulasyon yani yumurtlama evresinden...
  7. Adet yerine kahverengi akıntı ve Adet öncesi kahverengi akıntı

adet olmadan leke gelmesi,kahverengi akıntının nedenleri,kahverengi akıntı neden olur,adet öncesi kahverengi akıntı hakkında bilgiler Vajinal akıntı adet döneminin bir parçası kabul edilir. Hamilelikte oluşan rahatsızlıklardan biride bu akıntılardır. Çoğunlukla her hamilede birçok vajinal akıntılar ve kanamalar görülmektedir. Hamile olmayanlarda da bu gibi lekeler bir hastalık...
  8. Adet öncesi kahverengi akıntı neden olur?

adetten önce kahverengi lekelenme neden olur,adetten önce kahverengi lekelenme niye olur,adet öncesi kahverengi lekelenme,adet öncesi lekelenme sebepleri,adet öncesi kahverengi lekelenme hakkında bilgiler Vajinal akıntı adet döneminin bir parçası kabul edilir. Hamilelikte oluşan rahatsızlıklardan biride bu akıntılardır. Çoğunlukla her hamilede birçok vajinal akıntılar ve kanamalar...
  9. Pembe akıntı neden olur?

Kadınlar için pembe akıntı gelmesi durumu, oldukça kafa karıştırıcı bir konu olmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise, bu akıntının gebeliğin başlangıç dönemlerinde meydana gelmesi, adet döneminden hemen önce meydana gelmesi, mantar gibi enfeksiyonal durumlarda meydana gelmesi ya da dış etkenlere bağlı olarak meydana gelmesi gibi çok farklı nedenlere dayanmasıdır. İlişki sonrasında, yaklaşık...
  10. Adet öncesi kahverengi kanama neden olur?

Kadınların büyük bir kısmında adet öncesinde ve sonrasında kahverengi kanamalarla karşılaşmaktadırlar. Bu kahverengi kanamalar genellikle ciddi bir durumu işaret etmemekle birlikte oldukça düşük oranda da olsa bazı durumların da habercisi olabilir. Adet öncesi kahverengi akıntım var diyen ve bunun sebebini merak eden kadınlar için bu tarz kanamaların genellikle adet döngüsünün başlayacağının...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. kahverengi akıntı

,
  2. kahverengi akıntı neden olur

,
  3. kahverengi lekelenme

,
  4. kahverengi leke gelmesi,
  5. adet öncesi kahverengi akıntı,
  6. adet sonrası kahverengi akıntı,
  7. kahverengi akıntı sebepleri,