Kahverengi Akıntı Neden Olur?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. kahverengi akıntı
  kahverengi akıntı neden olur
  kahverengi akıntı sebepleri  Zaman zaman evlenmemiş bayanlarda kahverengi lekelenmeler görülebilir melekler. Bu durumların önemsenmemesi de bu durumlardan korkulması da yanlıştır. Akıntının durumuna, şekline ve süresine bağlı olarak bir doktordan bilgi almakta fayda vardır. Bunun yanında aşağıda ki makalede bu konuyla ilgili doktorların görüşlerinden yola çıkarak hazırladığımız makale de sizlere biraz olsun konu hakkında ön bilgi verecektir.. :)  [​IMG]

  *Adet öncesi lekelenmelerin olması genellikle hormonal dengedeki bozuklukların işareti olabilir. Bu dönemde ağrı da olursa akla bir enfeksiyonun varlığı gelir. Doktora başvurmanızda fayda vardır.

  *Koyu kahverengi akıntı, eğer adet öncesinde ya da sonunda ortaya çıkıyorsa bu normaldir. Adet günlerinden çok farklı günlerde ise bu bir kanamadır. Yeşil renkteki akıntı, genellikle, cinsel organlardaki mantar enfeksiyonu belirtisidir. Kokulu oluşu da yine enfeksiyonu doğrular nitelikte bir belirtidir. Bu durumda hiç zaman kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına başvurmalı, tedavi olunmalıdır. Doktor teşhis koyabilir, nedenini de açıklar. Koku olmasa da 3 günden uzun süren kahverengi akıntılarda bir jinekoloğa görünmelidir. Karından ultrasonla durum değerlendirilir ve varsa adet gecikmeleri düzenlenir.

  *Adet ortalarında ufak kanamalar ve ağrı olması birçok kadında görülen, yumurtlama ile ilgili olduğu için de yumurtlama ağrısı veya kanaması denen bir durumdur. Yumurtlama, adetin sıklıkla 12-14üncü günlerinde olmaktadır (Bu günler herkeste değişse de genellikle 10-16′ncı günler arasında görülebilir. Ayrıca her kadında her zaman aynı tarihlerde de olmayabilir). Yumurtlamanın olacağı günlerde ve yumurtlama olduktan sonra karında çok şiddetli olmayan bir ağrı hissedilir ve zaman zaman 1-2 günlük hafif kanama da olur. Eğer bu durum çok şikayet konusu oluyorsa doktorunuzun vereceği ilaçlarla düzeltebilir.
  1 kişi bunu beğendi.
 2. ben erkek arkadasımla bir yakınlasma yasadım onun iç çamaşırı vardı benim yoktu ve çok fazla yakınlasmadan durduk. Adet dönemime bir hafta olmasına rağmen su an kahverengi akıntılar gelmeye basladı ve bende böyle bir sey söz konusu değildi normal zamanda acaba hamilelik öncesi kanama olabilir mi lütfen yardımcı olun....
 3. Benim adetim 20 gün oldu geceli 3 gündür kahverengi akıntı geliyor hamile olabilirmiyim hemen cvplarmisiniz ?
 4. bende uzun zamandr bu kahverengi akıntıyı arastırıyorum düzensiz bi adetim var fakat su 3 aydır düzene girmişti suan 2 aydır adet görmüyorum ve iki aydır 2 3 günlük kahverengi akıntılarım sözz konusu acaba gebelik mi cok üzülüyorum ve yine hayal kırıklıgı yasamak istemiyorumm.
 5. Yagmurccum sevgilinle sex yaptin ve adamin sikini emdiysen bundanda kaynaklanir

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. kahverengi akıntı

  ,
 2. adet öncesi kahverengi akıntı

  ,
 3. kahverengi akıntı neden olur

  ,
 4. kahverengi akıntı nedenleri,
 5. kahverengi akıntı gelmesi,
 6. adetten önce kahverengi akıntı,
 7. kahverengi leke gelmesi,
 8. kahverengi leke neden gelir,
 9. adet öncesi kahverengi akıntı nedenleri,
 10. kahverengi akintinin sebebi,
 11. koyu kahverengi akinti,
 12. kahverengi lekelenme neden olur,
 13. adetten önce kahverengi akıntı neden olur,
 14. kahverengi kan gelmesi,
 15. adet öncesi kahverengi leke