gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kahverengi Yumurta İle Beyaz Yumurta Arasında Ne Fark Var?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

beyaz yumurta, kahverengi yumurta, beyaz yumurta mı sarı yumurta mı
    Sevgili melekler, hiç merak ettiniz mi, neden yumurtaların bazıları beyazken bazıları kahverengi kabuklu oluyor? Acaba ikisi arasında fark var mı? Varsa ne fark var? Hemen hergün tükettiğimiz, mutfağımızdan eksik etmediğimiz ikiş tip yumurta ile ilgili size söyleceklerimiz var. Merak edenler buyursun :D:D

yumurta.jpg

[/QUOTE]

2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Evet öyle bizim beyaz renkli tavuklar beyaz koyu renkli tavuklar da kahverengi yumurtluyo. Hatta yesil yumurtlayan bile var.

Kahverengi Yumurta İle Beyaz Yumurta Arasında Ne Fark Var? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yumurta ile güzelleşin-yumurta maskesi

yumurta ile güzelleşin-yumurta maskesi

yumurtayla cilt bakımı yumurta maskesi yumurtayla yapılan maskeler yumurta maskeleri rüyada kaynatmak Bakımın Uygulanma Süresi • Bir yumurtayı iyice sertleşene kadar pişirin. Hemen kabuğunu çıkarın, çünkü yumurta çok sıcak kullanılmalıdır. • Bunu bir musline (ince bir bez) veya çok ince keten bir mendile sarın. Ama, mendilin kenarlarından tutabile*ceğiniz kadar büyük olmasına dikkat edin....
  2. Yumurta sarisinin ne tür faydalari var?

Yumurta sarisinin ne tür faydalari var?

yumurta sarısının faydaları yumurtanın sarısının faydaları yumurta sarısı yumurtanın sarısı sarisinin faydalari Ülkemizdeki bazı firmaların ürettiği yumurtaların sarısında, göz ve kalp-damar sağlığı açısından büyük önem taşıyan lutein ve zeaksantin gibi önemli antioksidanlar bulundu. Buna göre yumurtanın sarısı ne kadar koyu ise lutein miktarının o kadar yüksek olduğu bildirildi. Yumurta...
  3. Beyaz ve kahverengi yumurtalar arasındaki fark nedir?

Beyaz ve kahverengi yumurtalar arasındaki fark nedir?

yumurta rüyada haşlanmış yumurta görmek Biliyorsunuz ki yumurta iki çeşittir biri beyaz yumurta diğeri ise kahverengi yumurta,Peki bu iki yumurta arasındaki farkı hiç merak ettinizmi? Eğer merak ediyorsanız işte cevabı Bakkaldan veya marketten yumurta alırken kabuğunun rengi sizin için önemli mi bu konuda bir tercihiniz var mı? Sizce kabuk renkleri farklı olan yumurtaların içleri de besin...
  4. yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

Selamlar arkadaşlarım. Kış geldi malum lastikleri değişmek gerek. Gerek te ben aslında tam da bilmiyorum, kıoş lastiği ile yaz lastiği arasında ne gibi farklar var? Açıklar mısınız..
  5. griple nezle arasında ne fark var?

griple nezle arasında ne fark var?

Ben önceden griple nezlenin aynı olduğunu sanıyordum ama galiba değilmiş.Peki aralarında ne fark var ikisinin ?

Sayfayı Paylaş