gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

kakao bir cok hastaliga iyi geliyormus

Konu, 'Çöplük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Kakao bir çok hastalığa iyi geliyor

Kakao içmenin, kalp rahatsızlığı, felç, kanser ve diyabet gibi hastalık risklerini yüzde 10 azaltabileceği belirlendi.
    ABD’nin Harvard Tıp Fakültesi tarafından Panama’da yaşayan ve haftada her biri haftada 40 fincan kakao içen Kuna kabilesi üzerinde yapılan araştırmada, kakaonun içinde bulunan etken maddelerden "epicatechin"in büyük bir hastalık riskini önemli ölçüde azalttığı tespit edildi.
    Kakao içmenin, kalp rahatsızlığı, felç, kanser ve diyabet gibi hastalık risklerini yüzde 10 azaltabileceği belirlendi.
    ABD’nin Harvard Tıp Fakültesi tarafından Panama’da yaşayan ve haftada her biri haftada 40 fincan kakao içen Kuna kabilesi üzerinde yapılan araştırmada, kakaonun içinde bulunan etken maddelerden "epicatechin"in büyük bir hastalık riskini önemli ölçüde azalttığı tespit edildi.
    Araştırmayı yürüten Prof Norman Hollenberg, "Eğer bu gözlemler geleceği haber veriyorsa, yüzümüz kızarmadan bu bulguların tıp tarihinin en önemli gözlemleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz" diyerek, kakaonun içindeki etken madde epicatechin’in Batı’nın en kötü beş hastalığından dördünü ortadan kaldırma potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.
    Bilim adamları, bulgular üzerine çay ve çikolatanın da içinde bulunan bu etken madde üzerinde daha fazla inceleme yapmaya karar verdi.
    Bilimcilerin tespitine göre, diğer Panama halkından daha uzun yaşayan ve ileriki yaşlarda bunama hastalığına da yakalanmayan Kuna kabilesinin çoğu bireyleri için kakao, doğumdan ölüme kadar tek içtikleri şey.
    Hekimler ise, araştırma sonuçlarını ilginç bulduklarına işaret ederken, genler ve diğer yaşam tarzı faktörlerinin de hastalık riski ve yaşam süresi konusunda rol oynadığı, ayrıca kalbi korumak için yüksek miktarda kakao tüketilmesini önermediklerini belirtiyor.alinti

kakao bir cok hastaliga iyi geliyormus konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakao

kakao

(Kakaobaum / Cacaoyer / Cacao tree / Hindbademi / Theobroma cacao) Vatani tropik Amerika ve Bati Afrika olan, kavliflor bir bitki. (Çiçeklerin yasli dal ve gövdelerden çikmasi olayina kavliflor denir.) Kakao, theobroma denilen bir bitki türünün kurutulmus tohumlaridir.Kahve gibi içilmede kullanilir. 10-15 m boyunda bir agaçtir. Çiçek ve meyveler ana gövde üzerinde bulunur. Bitkinin ancak 5-6...
  2. Kakao

Kakao

Kakao:(Kakaobaum / Cacaoyer / Cacao tree / Hindbademi / Theobroma cacao) Vatani tropik Amerika ve Bati Afrika olan, kavliflor bir bitki. (Çiçeklerin yasli dal ve gövdelerden çikmasi olayina kavliflor denir.) Kakao, theobroma denilen bir bitki türünün kurutulmus tohumlaridir.Kahve gibi içilmede kullanilir. 10-15 m boyunda bir agaçtir. Çiçek ve meyveler ana gövde üzerinde bulunur. Bitkinin ancak...
  3. sen iyi bir insansin ama  bilmedigin cok sey var

sen iyi bir insansin ama bilmedigin cok sey var

SEN İYİ BİR İNSANSIN, AMA BİLMEDİĞİN ÇOK ŞEY VAR. - Ben buradan ayrılıyorum... - Nereye gidiyorsun ?... - Sevdiğim adama gidiyorum... - Ama birlikte yola çıkmıştık.. Geceydi, ama benim için o an bir kez daha gece oldu... Diyarbakır'ın köylerinden birindeydik.. Savaş bütün acımasızlığı ile sürüyordu.. Uzaktan mermi ve top sesleri geliyordu... Bazen geceyi acı çığlıklar bölüyordu......
  4. Birini cok sevdim

Birini cok sevdim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. cok mu iyi nıyetliyiz???

cok mu iyi nıyetliyiz???

iyi niyet yaptınız için kaybettiğiniz şeyler oldu mu .? İyi niyetinizden dolayı pişman oldunuz mu..?

Sayfayı Paylaş