gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kakaolkakaolu Krema

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 1 kilo süt
    3 kahve fincanı un
    3 yumurta
    7 çorba kaşığı toz şeker
    2 yemek kaşığı margarin
    1 paket kakao
    10 adet kedi dili bisküvi

HAZIRLANIŞI

Yumurtaların sarısı beyazı ayrılır. Margarin hafifçe eritilir. Soğuk süt, yumurtaların sarısı, kakao, toz şeker, un karıştırılır. Kaynamaya başlayınca ateşten alınır. İyice soğuduktan sonra kar haline getirilmiş yumurta akları içine katılır ve bir payreks tabağa dizilmiş bisküvilerin üzerine dökülür.

Not: Üzerine krem şanti ilave edilebilir. (Soğuduktan sonra)

Kakaolkakaolu Krema konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Krema

Krema

Krema Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz ciddi bir hastalığa yakalanabilirsiniz demektir. Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz ciddi bir hastalığa yakalanabilirsiniz demektir.
  2. Krema Dolgulu Muffin

Krema Dolgulu Muffin

kremalı muffin muffin kreması içi dolgulu kek kremalı tarifi cupcake kreması Kek Malzemesi; *4 yumurta ( oda sıcaklığında ) *2 su bardağı şeker *1 su bardağı zeytinyağı, *1 su bardağı süt *1 su bardağı yoğurt, *50 gr kakao *1 paket vanilya *1 paket kabartma tozu, *3,5- 4 su bardağı elenmiş un. *1 su bardağı damla çikolata. Dolgu Malzemesi; *1,5 su bardağı süt, *Yarım su bardağı şeker,...
  3. Ev Yapımı Krema Tarifi istiyorum sizlerden

Ev Yapımı Krema Tarifi istiyorum sizlerden

Ben pastalar için kremayı artık hazır almak yerine evde kendim yapmak istiyorum ama daha önce hiç krema yapmadım siz biliyorsanız bana Ev Yapımı Krema Tarifi verir misiniz?

Sayfayı Paylaş