gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt
    2 yumurta
    1 paket kabartma tozu
    yarım paket vanilin
    aldığı kadar un
    yarım bardak sıvı yağ
    2 bardak şeker ya da daha tatlı seviyorsanız 2,5 bardak şeker koyabilirsiniz
    2-3 çorba kaşığı kakao

yapılışı:
    1 yumurtayı şeker ile çırpıyoruz,içine sütü ve sıvı yağı ekleyip,kakaoyu çırpmaya devam ediyoruz
    bu karışımdan 1 bardak ayırıp karışıma diğerlerinide ekliyoruz
    çok cıvık olmayan bir kıvamda keki yağlanmış kek kalıbımıza döküyoruz ve önceden ısıtılmış fırınımızda 15 dakika 150 derecede pişiriyoruz. kürdan yardımı ile içini teste tabii tutuyoruz
    pişmiş ise sıcakken ayırdığımız sıvı karışımı üzerine döküp 10 15 dakika sonra hindistan cevizi ile süslüyoruz

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2 yumurta demişsiniz ama 1 yumurta kullandınız ?

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakaolu ve elmalı kek!

kakaolu ve elmalı kek!

yumurtasız kek tarifi yumurtasız kek yumurtasiz tatlilar elmalı kakaolu elmalı Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardag?ı s¸eker 1 su bardag?ı süt 1 su bardag?ı sıvıyag? 3 su bardag?ı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 adet elma 1 çay bardag?ı ceviz 1 çay bardag?ı üzüm 1 tatlı kas¸ıg?ı tarçın 2 corba kas¸ıg?ı kakao Yapılıs¸ı: Yumurtaları s¸ekerle boza kıv----- gelesiye kadar çırpın....
  2. Kakaolu kek

Kakaolu kek

kakolu pastalar yoğurtlu kakaolu kek kalıpta kakaolu kek yoğurtlu tarifi Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı şeker 6-7 yemek kaşığı yoğurt(yoğurt yoksa 1 ufak şişe soda) 1 paket kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu alabildiği kadar un Yapılışı: yumurtaları,sıvıyağı,şekeri derin bir kaba koyup şeker eriyene kadar çırpın.Daha sonra yoğurdu yada sodayı ve kakaoyu...
  3. ıslak kek

ıslak kek

Malzemeler 4 adet yumurta 2 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Ekstra Sos İçin 1,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı süt 1/2 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao Yapılışı Öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpın. Sonra sıvı yağı, sütü, kakaoyu ve diğer malzemeleri karıştırın. Kek...
  4. kakaolu ıslak kek (=

kakaolu ıslak kek (=

kakaolu islak kek kakaolu ıslak kek yaş yas tepside ıslak tarifi Malzemeler: 2 su bardağından biraz eksik toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kakao (25 gr) 3 yumurta 1 paket kabartma tozu Alabildiğince un Yapılışı: Şeker,süt, sıvı yağ, vanilya ve kakaoyu bir kapta şekerler eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımdan 1 su bardağı ayırıyoruz. Kalan...
  5. Süp Süper Islak Kek

Süp Süper Islak Kek

ıslak kek Biricik teyzoşumun severek yaptığı bizimde bayıla bayıla yediğimiz süp süper ıslak kek tarifini sizlerle paylaşmaya geldim kızlar :D:D ben henüz denemedim ama yediğim için vede hamarat teyzoşumun elinden çıktığı için çok güzel oluyo. hemen ilk fırsatta bende yapacağım şimdi sizlere tarifi vereyim resimdeki kek teyzeme ait değil ama tarif kesinlikle teyzoşumun tarifi :D:D...

Sayfayı Paylaş