gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kakaolu kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kakolu pastalar yoğurtlu kakaolu kek kalıpta kakaolu kek yoğurtlu tarifi Malzemeler: 3 yumurta
    1 su bardağı sıvı yağ
    2 su bardağı şeker
    6-7 yemek kaşığı yoğurt(yoğurt yoksa 1 ufak şişe soda)
    1 paket kakao
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    alabildiği kadar un

Yapılışı:
    yumurtaları,sıvıyağı,şekeri derin bir kaba koyup şeker eriyene kadar çırpın.Daha sonra yoğurdu yada sodayı ve kakaoyu ekleyip çırpmaya devam edin,bütün malzemeler iyice karıştıktan sonra unu azar azar ilave edip çok koyu olmayan kaşıktan akabilecek kadar akışkan ama cıvık olmayan bir hamur elde ettiğinizde vanilya ve kabartma tozunuda ilave edin,kek hamurunu yağladığınız kalıba döküp önceden ısıtılmış 175 derece fırında pişirin.

Not: Eğer keklerinizin kalıba yapıştığından ve istediğiniz gibi muntazam çıkmamasından şikayet ediyorsanız kek kalıbınızı yağlamadan önce alüminyum folyoyla kaplayın ve folyoyu iyice yağlayıp kek hamurunuzu öyle dökün,kekiniz piştikten sonra fırından çıkarıp tezgah üstünde 20-25dk dinlendirin,keki kalıptan çıkarmak istediğinizde folyonun uçlarından tutup çıkarın,göreceksinizki kekleriniz hiç dağılmadan kalıptan çıkacak

Kakaolu kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakaolu ve elmalı kek!

kakaolu ve elmalı kek!

yumurtasız kek tarifi yumurtasız kek yumurtasiz tatlilar elmalı kakaolu elmalı Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardag?ı s¸eker 1 su bardag?ı süt 1 su bardag?ı sıvıyag? 3 su bardag?ı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 adet elma 1 çay bardag?ı ceviz 1 çay bardag?ı üzüm 1 tatlı kas¸ıg?ı tarçın 2 corba kas¸ıg?ı kakao Yapılıs¸ı: Yumurtaları s¸ekerle boza kıv----- gelesiye kadar çırpın....
  2. Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

beyaz çikolata soslu kek Malzemeler: • 3 yumurta • 2 su bardağı toz şeker • 1 su bardağı yoğurt • 1 su bardağı sıvıyağ • 2,5 su bardağı un • 1 çay bardağı doğranmış beyaz çikolata (beyaz çikolata kullandım) • 1 çay bardağı doğranmış bitter çikolata (bitter çikolata kullandım) • 4 yemek kaşığı ezilmiş fındık • 1/2 çay kaşığı mahlep • 1/2 çay kaşığı tarçın • 1/2 çay kaşığı vanilya...
  3. kakaolu ıslak kek (=

kakaolu ıslak kek (=

kakaolu islak kek kakaolu ıslak kek yaş yas tepside ıslak tarifi Malzemeler: 2 su bardağından biraz eksik toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kakao (25 gr) 3 yumurta 1 paket kabartma tozu Alabildiğince un Yapılışı: Şeker,süt, sıvı yağ, vanilya ve kakaoyu bir kapta şekerler eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımdan 1 su bardağı ayırıyoruz. Kalan...
  4. ßeLeN'in Kakaolu-Cevizli Kek Tarifi

ßeLeN'in Kakaolu-Cevizli Kek Tarifi

cevizli kakaolu kek, tarifi, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, pişirme yöntemlerini bulaqbilirsiniz Hanımlar Dün kocişime kakaolu cevizli kek yapıverdim :) Yarısınıda akşam yedik :) Ben yaptım diye demiyorum ama güzel olmuştu. Hemde aklımda kalan kafama göre bir tarifle:):) MALZEMELERİM 1,5 su bardağı kadar şeker 12 tahta kepçe ile un 1 su bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı...
  5. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...

Sayfayı Paylaş