gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kakaolu ve elmalı kek!

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yumurtasız kek tarifi yumurtasız kek yumurtasiz tatlilar elmalı kakaolu elmalı Malzemeler: 3 yumurta
    1 su bardag?ı s¸eker
    1 su bardag?ı süt
    1 su bardag?ı sıvıyag?
    3 su bardag?ı un
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    1 adet elma
    1 çay bardag?ı ceviz
    1 çay bardag?ı üzüm
    1 tatlı kas¸ıg?ı tarçın
    2 corba kas¸ıg?ı kakao
    Yapılıs¸ı:
    Yumurtaları s¸ekerle boza kıv----- gelesiye kadar çırpın.
    arkasından süt, sıvıyag? ilave edin.
    elmayı soyup, küp s¸eklinde dog?rayın. Yarım tatlı kas¸ıg?ı unla harmanlayın.
    yumurtalı karıs¸ıma un, kabartmatozu , vanilya ve kakaoyu ilave edin.
    en son olarakta elma, üzüm ve cevizi ilave edelim.
    Karıs¸ımı fazla bekletmeden herhangi bir kek kalıbına bos¸altalım.
    Önceden ısıtılmıs¸ 180 dereceye ayarlı fırında 40-45 dakika pis¸irin.
    Fırını kapatarak 10-15 dakikada fırının içinde dinlendirin
    Afiyet Olsun.

kakaolu ve elmalı kek! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kakaolu kek

Kakaolu kek

kakolu pastalar yoğurtlu kakaolu kek kalıpta kakaolu kek yoğurtlu tarifi Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı şeker 6-7 yemek kaşığı yoğurt(yoğurt yoksa 1 ufak şişe soda) 1 paket kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu alabildiği kadar un Yapılışı: yumurtaları,sıvıyağı,şekeri derin bir kaba koyup şeker eriyene kadar çırpın.Daha sonra yoğurdu yada sodayı ve kakaoyu...
  2. Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

Beyaz Çikolata Soslu Kakaolu Kek

beyaz çikolata soslu kek Malzemeler: • 3 yumurta • 2 su bardağı toz şeker • 1 su bardağı yoğurt • 1 su bardağı sıvıyağ • 2,5 su bardağı un • 1 çay bardağı doğranmış beyaz çikolata (beyaz çikolata kullandım) • 1 çay bardağı doğranmış bitter çikolata (bitter çikolata kullandım) • 4 yemek kaşığı ezilmiş fındık • 1/2 çay kaşığı mahlep • 1/2 çay kaşığı tarçın • 1/2 çay kaşığı vanilya...
  3. kakaolu ıslak kek (=

kakaolu ıslak kek (=

kakaolu islak kek kakaolu ıslak kek yaş yas tepside ıslak tarifi Malzemeler: 2 su bardağından biraz eksik toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kakao (25 gr) 3 yumurta 1 paket kabartma tozu Alabildiğince un Yapılışı: Şeker,süt, sıvı yağ, vanilya ve kakaoyu bir kapta şekerler eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımdan 1 su bardağı ayırıyoruz. Kalan...
  4. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...
  5. Harika Havuçlu ve Elmalı Kek Yapılışı Buyrun Melekler

Harika Havuçlu ve Elmalı Kek Yapılışı Buyrun Melekler

Elmalı Havuçlu Kek Nasıl Yapılır Havuçlu Elmalı Kek Tarifi Resimli Sevgili melekler, hem havucun o şekerli tadını hem de elmanın doyumsuz lezzetini bir tarifte birleştirmek istiyorsanız şimdi vereceğimiz havuçlu elmalı kek tarifi mutlaka denemelisiniz. Havuçlu kek ya da elmalı kek denemiş olabilirsiniz. Ama emin olun ikisi bir araya gelince ortaya harika bit lezzet çıkıyor.. :)...

Sayfayı Paylaş