gebe
  1. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0

Kakule Bitksinin Faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

kakule kakule bitkisinin faydaları, nedir, bitkisi, yağı hakkında bilgi

KAKULE BİTKİSİNİN FAYDALARI
    Kakule tohumlarI rezin, nişasta ve uçucu yağlar taşır. Hos lezzeti ve kokusundan dolayı baharat olarak da kullanılır.
    Ayrıca iştah açıcı, mîdevî ve gaz söktürücü etkilere sâhiptir.
    ...- Sindirim sistemini uyarır. Sindirim işlemini kolaylaştırır.
    - Dispepsi (sindirim yetersizliği) nedeniyle oluşan mide ve bağırsak gazlarını söktürür. Aynı nedenle oluşan karın ağrısını da geçirir.
    - Baş ağrısını geçirir.
    - Tükürük akışını hızlandırır.
    - Kakule tohumları ayrıca nefesin kötü kokusunu da temizler. Bunun için bir-iki kakule tohumu ağza alınıp çiğnenir.
    HAZIRLANIŞI
    Kakule tohumları ezilerek 1 bardak kaynar suya atılır. 10-15 dakika süreyle demlemeye bırakılır. Elde edilen çay ılık halde günde üç kez birer bardak içilir. Eğer iştah açıcı ya da gaz söktürücü etkisinden yararlanılacaksa, bu çay yemeklerden yarım saat önce alınmalıdır.Devamını Gör

Kakule Bitksinin Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakule

kakule

(Kardamom / Ingver / Cardamome / Cardamom / Elettaria cardamomum ) Bati ve Güney Hindistan, Güneydogu Asya’nin sicak bölgelerinde yetisir. 4-5 m boyunda, büyük yaprakli çok yillik bir Kakule - Büyültmek için TIKLAYINIZbitkidir. Özellikle Güney Hindistan’in bataklik ormanlarinda yabânî olarak yetisir. Kakulenin meyveleri 1-2 cm uzunlukta, sarimsi yesil ve kirli beyazimsi renktedir. Tohumlari...
  2. Kakule

Kakule

Kardamom / Ingver / Cardamome / Cardamom / Elettaria cardamomum ) Bati ve Güney Hindistan, Güneydogu Asya’nin sicak bölgelerinde yetisir. 4-5 m boyunda, büyük yaprakli çok yillik bir bitkidir. Özellikle Güney Hindistan’in bataklik ormanlarinda yabânî olarak yetisir. Kakulenin meyveleri 1-2 cm uzunlukta, sarimsi yesil ve kirli beyazimsi renktedir. Tohumlari mercimek seklinde ve büyüklügünde,...
  3. Kakule faydaları

Kakule faydaları

kakule kakule faydaları nedir kakule, kakule nedir, kakulenin faydaları, kakule nasıl kullanılır, kakule bitkisi, kakule yağı, kakule faydaları, kakule ne işe yarar, kakule ne demek, kakule nerede kullanılır, kakule nerelerde kullanılır, kakule nasıl içilir, kakule nerde yetişir, kakule nasıl tüketilir "Kakule nedir" diye hiç merak ettiniz mi ve nerelerde kullanılır, ne işe yarar...
  4. Kakulenin faydaları hakkında bilgiler

Kakulenin faydaları hakkında bilgiler

kakuleli karışık bitki çayı kakule, nedir, nasıl kullanılır, faydaları, bitkisi, çayı, ne demek, kahve Çayı ve kahveside olan kakule bitkisinin faydalarını öğrenmeye hazır mısınız Melek'ler? O halde hadi gari buyrun bari :D:D Latince ismi Cardamomi fructus olan kakule zencefilgiller familyasındandır. Baharat ve koku verici olarak kullanılır. Bazı doğu ülkelerinde kakule tohumu kahve...
  5. Kedim kakule

Kedim kakule

evcil hayvan bakımı, kedi bakımı, sağlığı hakkında tüm bilgiler sevgili melek arkadaşalrımmm:D:D sabah yürüyüşüne çıktığım birgün bir baktım bir yavrucak miyavlıyorrr acıkmışş evden gittim süt getirdim ama çok küçüktü sokakta bırakmaya kıyamadımm eve aldımm artık benidme kedim oldu hahaha işte kedim kakulee çokyaramaz ama resmini çekene kadar mahvoldum:D:D kudurruken...

Sayfayı Paylaş