gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kalbin Kararmasının Nedenleri Nelerdir

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kalbim karardı ya da kalbin fena gibi sözlerde bundan üremiş heralde ki Kalbin Kararmasının Nedenleri Nelerdir hiç merak ettiniz mi? ben ettim arkadaşlar neden kalbimiz kararıyor soruyorum size bilen varsa cevap versin bize :)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kalbin Kararmasının Nedenleri Nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalbin Kararmasının Sebepleri Nelerdir ?

Kalbin Kararmasının Sebepleri Nelerdir ?

kalbin kararması kalp kararması sebepleri nedenleri ile ilgili bilgiler burada melekler. İslamiyette kalp kararması demek, kalpten Allah sevgisinin gitmesi yerine dünya sevgisi yerleşmesi, ibadetlerden uzaklaşması demektir melekler. Allah'ı anmak, ibadetle şükretmek kalbin temizlendiğinin işaretleridir. Bu makalemizde kalbin kararması nedenleri, kalp kararması sebepleri ile ilgili olarak...
  2. Sürekli kalp çarpıntım var nedeni nedir?

Sürekli kalp çarpıntım var nedeni nedir?

Yaşamak için gerekli tüm fizyolojik ve kimyasal işlemler kanın dolaşımı ile sağlanmaktadır. Kalpte özelleşmiş elektrik üreten ve üretilen elektrik akımının iletimini sağlayan hücreler kimyasal değişiklikleri elektriğe ve mekanik bir uyarıya dönüştürülerek kalp kasının kasılması ve gevşemesi ile kanın dolaşımını sağlamaktadır. Aritmi; şok, bayılma, epilepsi benzeri nöbetler, geçici görme ve...
  3. Kalp çarpıntısı ciddi hastalıkların habericisi olabilir

Kalp çarpıntısı ciddi hastalıkların habericisi olabilir

Yaşamak için gerekli tüm fizyolojik ve kimyasal işlemler kanın dolaşımı ile sağlanmaktadır. Kalpte özelleşmiş elektrik üreten ve üretilen elektrik akımının iletimini sağlayan hücreler kimyasal değişiklikleri elektriğe ve mekanik bir uyarıya dönüştürülerek kalp kasının kasılması ve gevşemesi ile kanın dolaşımını sağlamaktadır. Aritmi; şok, bayılma, epilepsi benzeri nöbetler, geçici görme ve...
  4. Kalp sıkışması için öneriler

Kalp sıkışması için öneriler

Vücudumuzun en önemli organı olan kalpteki koroner dolaşım tahribatıyla alakalı olarak kalp kasının yeterli düzeyde oksijen alamaması sonucunda meydana gelen sızılı vaziyete kalp sıkışması denilmektedir. Kalp sıkışması ilk etapta önemi bir rahatsızlık gibi görünmese de ilerleyen dönemlerde kalp krizi gibi ölümcül riski olan sorunların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Kalp sıkışmasının...
  5. Eksüdalı kalp nedenleri ve tedavisi

Eksüdalı kalp nedenleri ve tedavisi

Akut kalp dış zarı iltihabı, kalbi saran ve çok mce iki katmandan oluşan kalp dış zarının akut iltihabıdır. İki katman arasında bir boşluk vardır. Buna kalp dış zan boşluğu denir. Birbirine yapışık gibi duran katmanlan, yüzeylerini nemli tutan çok az miktardaki bir sıvı ayırır. Bu sıvının varlığı kalbin kasılma ve gevşeme hareketleri sırasında katman-lann birbirleri üzerinde kolayca...

Sayfayı Paylaş