gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Kalbin Yağlanması

Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

kalp yağlanması nedir kalp yağlanması belirtileri kapakçığı kalpte yağlanma iki türlü yağlanma olur. Birisi kalb ada:)lesi içine yağ yerleşmesi. İkincisi bizzat kalb adalesinin yağlı de-jeneransıdır. Birincisinin sebebi vücuttaki umumî yağlanma tema:)yülüdür ki irsî bir istidada dayanmakla beraber aşın derecede gı:)da almaktan ve vücut ataletinden ileri gelir. Yanamayan yağ vü:)cudun şurasına burasına ve bu meyanda kalb adalesi lifleri ara:)sına yerleşir. İkinci şekli ise başka hastalıkların bir neticesidir. Meselâ kalb kapak hatâları, adale iltihapları ve ihtiyarlıkta taç damarlarının kireçleşmesi gibi. Ağır seyreden intanî hastalıklar, fosfor alkolle zehirlenme de aynı âkibete götürebilir. Bu hastalık:)ta kalbe adale dokusu eriyerek yağa tebeddül eder. Ve yağlı bir manzara alır. Hastalığın ileri safhalarında çarpıntı ve nefes dar:)lığı ile umumî kalb zaafı meydana gelir. Kalb atımı yavaşlar. Vü:)cutta su biriktirmeye başlar. Baş dönmesi, göz kararması, bu:)lantı olur. Tedavi : Şikâyetlerin çoğu kalbden ziyade şişmanlıktan ileri7 geldiği için tedricî bir suretet kilo kaybetmelidir. Bu zayıflama kürleri zamanımızda çok suiistimal edilmektedir. Hekime danış:)madan harekete geçmemelidir. Umumî hıfsızzıhha tedbirleri ya:)nında kalbin ihtiyat kuvvetlerini uyandıracak ilâçlara başvurulur.

Kalbin Yağlanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp

Kalp

Ne Bilmeli ? Kalbiniz , kas yapıdır. Bir yumruğunuz büyüklüğünde ve yaklaşık 400 gram ağırlığındadır. Kalbiniz; Akciğerlerinize ve vücudunuzun diğer bütün bölümlerine kan pompalar. Kalbiniz, üç tabakadan oluşmuştur. En kalın tabaka myokard adını alır. Myocardın yüzeyini saran tabaka perikarddır. Myokardın iç kısmında yer alan ince tabaka endokarddır. Normal bir kalp dört odacıktan oluşur. Bir...
  2. Kalbim

Kalbim

Ben insanı kalbime misafir edebilirim.cünkü kalbimimden eminim.kalbime misafir edeceğim insanı rahatsız edebilecek tüm tuzaklardan temizledim kalbimi... ama...kimsenin kalbine girmek istemiyorum; cünkü bilmiyorum nelerle karşılaşacağım.hangi tuzaklar bekliyor beni,bilmiyorum ve bilmiyorum,o bunlardan haberdar mı ? onun için ey dostum !insanları pencerelerden seyret. içlerine girme. cesaretin...
  3. İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanması

İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanması

karaciğer yağlanması, karaciğer yağlanması bitkisel tedavi, karaciğer yağlanması ibrahim saraçoğlu, bitkisel karaciğer yağlanması tedavisi, ibrahim saraçoğlu karaciğer yağlanması, ibrahim saraçoğlu karaciğer yağlanması kürü, ibrahim saraçoğlu karaciğer yağlanma İbrahim Saraçoğlu'nun karaciğer yağalnması için önerdiği bitkisel tedavi kürlerini bu yazımızda sunuyoruz Melek'ler:) Karaciğer...
  4. Karaciğer yağlanması belirtileri hakkında bilgiler

Karaciğer yağlanması belirtileri hakkında bilgiler

Karaciğer yağlanması belirtileri Karaciğer yağlanması sebepleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Karaciğer yağlanması belirtileri hakkında merak edieln ve bilinmesi gereken bilgileri sizlerle ve bu konuda bilgi edinmek isteyen misafirlerimizle paylaşıyoruz. Karaciğer yağlanması genellikle herhangi bir şikayete yol açmaz. Bu yüzden hastalar bilerek bir karaciğer yağlanması...
  5. Karaciğer Yağlanması Neden Olur ?

Karaciğer Yağlanması Neden Olur ?

Karaciğer yağlanması (steatosis), karaciğer hücrelerinde aşırı yağ birikimi neticesinde oluşur. Her zaman olmamakla birlikte, bazı durumlarda organın kendisine zarar vererek, siroz gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Aşırı kilolu yada obez olmak, şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve trigliserid düzeyleri karaciğer yağlanması riskini arttıran faktörler arasındadır. Karaciğer...

Sayfayı Paylaş