gebe
  1. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kalbindeki Peri

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Bonita tarafından paylaşıldı.

‘ Güzellik çok yakınında bile olsa onu görememek en büyük çirkinliktir.’
    İşte bu gerçek Bulut’un hiç bilemediği bir gerçekti. Onun için gerçek olan tek şey çirkin oluşuydu. Buna kendini çok inandırmıştı. Aynaya bakamıyor kimseyle görüşmüyordu.
    Bir gün Bulut odasında ağlarken küçük bir peri beliriverdi yanı başında. Bulut gözlerine inanamamıştı. Önce ürktü ama sonra periden zarar gelmeyeceğini anladı.
    Peri;
    —Merhaba Bulut. Bu sabah bulutların üzerinde gezerken seni gördüm ve hemen yanına geldim. Seni üzen şey nedir?
    —Aman tanrım. Sen gerçek misin? Gerçekten bana yardım edecek misin?
    —Evet, Bulut bu benim görevim.
    —Güzel peri lütfen beni güzel bir kız yap. Ben de diğer kızlar gibi olmak istiyorum. İnsanların beni gördüklerinde ‘ne güzel kız’ demesini istiyorum.
    —Peki, ama bir şartım var.
    —Nedir o?
    —Çevrendeki insanlar seni çok güzel görecekler. Onlar sana güzelsin dedikçe güzelliğin de artacak. Ama sen her aynaya baktığında çevrendekilerin seni gördüğü güzellik kadar çirkinleşeceksin. Ama bunu yalnızca sen göreceksin. Ne diyorsun Bulut?
    —Zaten aynaya her baktığımda çirkin biri gördüğüm için kabul ediyorum.
    Buğulu bir camdan izlemeyi isterdi hayatı Bulut. Çünkü yüzünü kimse görsün istemezdi. Yalnızdı ve içindeki güzelliği fark edemeyecek kadar uzaktı kendisine. Hırçındı kızgındı tanrıya. Umutsuz bir haykırıştı Bulut. Sesini kendisi hariç herkese duyurmuştu. Ama o bu sesi duyamamıştı. Belki de bu yüzden hemen kabul etti perinin teklifini.
    Sabah uyandığında Bulut aynaya bakmadan sokağa çıktı. Okuluna vardığında arkadaşları ondaki farklılığı görüp etrafına toplandılar. Bulut mutluydu. Ta ki aynaya bakmaktan usanıncaya kadar. Güzeldi ama o bu güzelliği asla göremeyecekti. Önceleri çirkin olduğu için ağlarken şimdiyse güzel olduğu için ağlıyordu.
    Birden peri beliriverdi. Bulut gözyaşları içinde yalvarmaya başladı.
    —Lütfen lütfen peri bana yardım et. Hiç göremeyeceğim bir güzelliğin yüzümde yarattığı çirkinlik beni çıldırtıyor. Kendimden nefret ediyorum.
    —Neden istiyorsun bunu? Senin istediğin insanların seni güzel görmesi değil miydi?
    —Öyleydi ama artık kendimden nefret etmeye başladım. İnsanlar bana güzel olduğumu söyleseler bile aynaya her baktığımda kendimden iğreniyor ve onların söylediklerine inanamıyorum. Gerçek olanın ne olduğunu bilmiyorum. Ya insanlar yalan söylüyor ya da gözlerim bana yalan söylüyor. Lütfen beni bu durumdan kurtar.
    —Bulut ben senin içindeki güzelliği fark ettirmek için buradayım. Güzellik insanın içindedir. Önemli olan bu güzelliği hissetmek ve hissettirmektir. En güzel güzellik iyiliktir Bulut. Sen iyilik yaptıkça sevmeyi öğrendikçe güzelleşirsin. Unutma iyilik yaptıkça güzelleşirsin Bulut…
    dedi ve birden kayboluverdi.
    Bulut almıştı dersini ve gerçek güzelliği yakalayabilmek için hep iyilik yaptı. Çünkü biliyordu ki aynaya her baktığında kalbinin güzelliği yüzüne yansıyacaktı.

Son düzenleme: 21 Eylül 2008
  2. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kalbindeki Peri
    bonıtamm yuregıne saglık çok guzel olmuşşş

3. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

sagol canım benim

4. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

canım yazıda resimde çok güzel olmuş çok beğendim emeğine yüreğine sağlık bitanem

5. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yüreğine sağlık ablam mucxx

Kalbindeki Peri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp

Kalp

Ne Bilmeli ? Kalbiniz , kas yapıdır. Bir yumruğunuz büyüklüğünde ve yaklaşık 400 gram ağırlığındadır. Kalbiniz; Akciğerlerinize ve vücudunuzun diğer bütün bölümlerine kan pompalar. Kalbiniz, üç tabakadan oluşmuştur. En kalın tabaka myokard adını alır. Myocardın yüzeyini saran tabaka perikarddır. Myokardın iç kısmında yer alan ince tabaka endokarddır. Normal bir kalp dört odacıktan oluşur. Bir...
  2. Peri

Peri

rüyada peri bacalarını görmek rüyada bacaları görmek bacası Kişi rüyasında dans eden, oyun oynayan perileri görür veya onlarla konuşursa, hiç beklemediği ve oldukça önemli bir servetin geleceğini gösterir. Kişi rüyada perileri görür veya onlarla konuşursa, hiç ummadığı ve çok büyük bir paranın geleceğini işaret eder. Rüyada güzel bir peri görmek murada ereceğini haber verir. Perinin bir insanı...
  3. Perde

Perde

İşleri gizlemeye, sır araştıran arkadaşa, malını başkasından kıskanan kadına, Desenli perde kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete, Bilinmeyen perde üzüntü ve kedere, Ev kapısındaki perde dünyalıktan gelecek üzüntüye, Eski perde devamlı olmayan üzüntüye, yeni perde sürekli üzüntüye, yırtık perde ferahlık ve sevince, Siyah perde mal tarafından gelecek...
  4. Kalbim

Kalbim

Ben insanı kalbime misafir edebilirim.cünkü kalbimimden eminim.kalbime misafir edeceğim insanı rahatsız edebilecek tüm tuzaklardan temizledim kalbimi... ama...kimsenin kalbine girmek istemiyorum; cünkü bilmiyorum nelerle karşılaşacağım.hangi tuzaklar bekliyor beni,bilmiyorum ve bilmiyorum,o bunlardan haberdar mı ? onun için ey dostum !insanları pencerelerden seyret. içlerine girme. cesaretin...

Sayfayı Paylaş