gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kalbiniz kırılacağına taş kırılsın

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sultan Mahmud-u Gaznevi hazretleri bir savaş sonunda çok kıymetli bir elmas yakut taşı ganimet olarak ele geçirir. Sonra taşı eline alarak baş vezirine, (Al bu taşı kır, paramparça et) der. Baş vezir der ki: - Aman efendim bu çok kıymetli ben bunu kıramam.

Sonra yanındaki diğer vezire aynı şeyi söyler. O da der ki:
    - Bu çok kıymetlidir, kırılmaz bu.

Diğerlerinin hepsi aynı şeyi söylerler.
    Sultan, özel hizmetçisi Ayaz’ı çağırıp, (Al bu taşı kır) der. Daha demeye kalmadan Ayaz taşı yere vurup kırar, paramparça eder.

Padişah hiddetli bir şekilde der ki:
    - Bre Ayaz sen ne yaptın, vezirler bunun çok kıymetli olduğunu söylediler. Nasıl kırarsın bunu?
    Ayaz der ki:
    -Efendim, ben taştan ne anlarım, benim için kıymetli olan sizin emrinizdir, sizin kalbinizdir, kalbiniz kırılacağına varsın taş kırılsın.

Sultan vezirlerine dönüp der ki:
    - Ayaz’ı niçin sevdiğimi anladınız değil mi? Sizin gibi beni bir taşa değişmedi

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kalbiniz kırılacağına taş kırılsın
    emeğine sağlık

Kalbiniz kırılacağına taş kırılsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taş

Taş

Yerde yahut duvarda görülen taş takı kalpliliğeğe, cehalete, gaflete işsiz kimseye; Bir taşa sahip olmak yahut satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye yahut bu itelikte bir kadınla evlenmeye; Taş bazen ölüme, Taş olduğunu görmek dinde bozuklluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya yahut ölmeye, İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye,...
  2. gülmekten kırıl

gülmekten kırıl

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Elleriniz kırılsın

Elleriniz kırılsın

istanbul da kalleşçe yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyorum.Bu hainlikleri yapanları lanetliyorum.Şehitlerimizi saygıyla anıyor ailelerine sabır yaralılarımıza da Allahtan şifa diliyorum Tüm Türk milletinin başı sağolsun ... HER GÜNÜM CENAZE HER GÜNÜM ŞEHİT BUNLARIN SEBEBİ BİR İT OĞLU İT . UYAN TÜRK EVLADI UYUMA UYAN 30 KUPONA ALINMADI BU VATAN . ŞUNUDA SAKIN UNUTMA ; ŞEHİTLER ÖLMEZ...
  4. elleriniz kırılsın

elleriniz kırılsın

Güngören’de iki ayrı noktada peş peşe bombalar patladı. Ortalık savaş alanına döndü. 19 ölü, 150 yaralı var İstanbul Güngören’de hain saldırı. Güngören Menderes caddesinde, trafiğe kapalı alanda dün akşam saat 21.45’te iki ayrı noktaada patlama oldu. Görgü tanıklarına göre ilk patlama bir telefon kulübesinde meydana geldi. Hafif çaplı bu patlamadan sonra vatandaşların olay yerine koştuğu anda...
  5. Kırılmışım dökülmüşüm…

Kırılmışım dökülmüşüm…

Kapıyı vurup gidişinin ardından bende "gitmelerin" üzerine kapadım tüm kapıları… Benden gittiğini sandın ya hani kitledim umutlarımı sanmaların üzerine… Gitmemişsin gibi hiç bitmemişsin gibi uyudum sana dün… Uykumda içim ürperdi… Rüyamda bile sen yoktun… Gerçekliğini yaşattığın her ne varsa alıp düşlerime kattın ve öylece gittin… Beni karmaşıklığının içine hapsedip ellerini...

Sayfayı Paylaş