gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Kalbinizin ritmine dikkat edin

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Kalbin normalden hızlı ya da yavaş çalışması olan ritim bozukluğu; tedavi edilmezse kişide panik atak, ölüm korkusu, depresyon gibi problemlerin yanı sıra ani ölümlere de yol açabiliyor. Ölümle sonuçlanabilen bu hastalıkta erken müdahale büyük önem taşıyor.
    Ritim bozukluklarının teşhisinde son dönemde yaygın olarak elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon tedavisi uygulanıyor. Hastalara kalıcı rahatlık sağlayan ve hastayı ilaç tedavisinden kurtaran bu yöntem, ritim bozukluğunun kaynağı konusunda bilgi vermenin yanı sıra hayati risk seviyenizi de ortaya koyuyor.

6.jpg

Kişi yaşadığı çarpıntı nedeniyle bir uzmana başvurduğunda çarpıntısız dönemde yapılan EKO, EKG, ritim holteri gibi tetkiklerde herhangi bir problem saptanmayabiliyor. Bu nedenle tedavi edilmeyen çarpıntı bir süre sonra kişide panik atak, ölüm korkusu, depresyon gibi problemler yaratarak hayat kalitenizi ve iş gücünüzü olumsuz etkileyebiliyor. Belirtileri arasında ise ani başlayan çarpıntı, düzensiz atışlar, birden başlayan ve sonlanan ataklar, teklemeler ve baş dönmeleri yer alıyor.

HAYATİ RİSK SEVİYENİZİ BİLMENİZ MÜMKÜN

Ritim bozukluğunun çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Teşhisinde ise son dönemde yaygın olarak elektro fizyolojik çalışma (EPS) yöntemi uygulanıyor. Elektro fizyoloji çalışmaları elektrod kateterleri kullanarak ritim bozukluğunun kaynağını ve doğasını göstermek amacıyla yapılıyor. Ayrıca hayati risk seviyesini de ortaya koyabiliyor. Elektro fizyolojik çalışmada kalbin elektriki haritalaması yapılıyor. Ayrıca kalbe pil, şok pili (İCD) takılması gerekliliği ortaya konarak ani ölüm riski kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

ÇARPINTININ NEDENİ BULUNUYOR

Kişilerde ritim bozukluğunun nedenleri teşhis edildikten sonra radyofrekans ablasyon adı verilen bir yöntemle tedavi edilebiliyor. Başarı oranı yüksek olan bu yöntemde radyofrekans dalgaları ile kalpte çarpıntıya neden olan ve normalde olmaması gereken odak ve ileti yolları yakılarak sonlandırılıyor.

Kalbinizin ritmine dikkat edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalbinize dikkat edin...

Kalbinize dikkat edin...

Burada, kalbiniz ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi arttıran faktörler hakkında en detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Daha da önemlisi, size, sağlıklı bir kalp için faydalı tavsiyelerde bulunacağız! Kalbinize dikkat edin Sağlığınız ve formunuz için yapabileceğiniz en doğru işlerden biri, kalbinize iyi bakmak olacaktır. Sağlıklı bir kalp, sadece kalp hastalıklarından korunmak...
  2. Kalp Rİtm Bozukluklari/bayilma

Kalp Rİtm Bozukluklari/bayilma

kasılarak bayılma esneme krizi spor yaparken esnemek idrar yaparken bayılma Ne Bilmeli ? Kalbinizin görevi ; organlarınıza , oksijen ve besin maddeleri götüren kanınızı , vücudunuza pompalamaktır. Kalbinizin elektriksel sistemi sayesinde bu pompalama hareketleri , yani ; kalbinizin kasılmaları, belirli bir düzen yani bir ritmle gerçekleştirilir. Kalbin elektriksel sisteminde oluşabilecek bir...
  3. Duruşunuza Dikkat Edin !!!

Duruşunuza Dikkat Edin !!!

Herkesin sıkça karşılaştığı sorunlardan biri. Eğilirken belinizi tutuyor ya da uykudan ağrıyla mı uyanıyorsunuz? Uzmanlar bu sıkıntılarından kurtulmak için uygulayabileceğiniz küçük ipuçlarını sıraladı. Korunma yöntemleri "Doğru durusu öğrenerek belinize yüklenmeyi azaltabilirsiniz. Bel ağrılarının dörtte üçü korunma ile önlenebilir" dedi. Uzmanlar, belimizi korumak için su...
  4. kas yaparken kalp durmasin, meleklerim kas yaparken dikkat edin.....

kas yaparken kalp durmasin, meleklerim kas yaparken dikkat edin.....

bilinçsiz spor öldürür, sporun zararları, kas yaparken dikkat edilmesi gerekenler Kas yaparken kalp durmasin Spor cok sagliklidir diye biliriz, ve ne kadar cok yaparsak o kadar kendimizi iyi hissederiz. Kaslarimiz irilestikce kendimizi güclü hissederiz ama hersey sinirli. Bence herseyin asirisi kasin bi zarar. Ne demisler: Azi karar fazlasi zarar.... Spor yaparken kalp krizi geçiren 43...
  5. Evinizi boyarken dikkat edin

Evinizi boyarken dikkat edin

bu konu; iç sephe duvar boyası,dış cephe duvar boyası hakkında bilgiler vermektedir Son baharın gelmesiyle ,ev deki tadilatlar boyamalar başladı.Evin görünümüne estetik ,görünüm katan duvar boyaları hakkında bilmediğimiz o kadar çok şey varki. Fiziksel etkilerinden dayanıklılığına,kimyasal etkilere karşı dayanıklılığına,vs gibi bilmediğimiz çok şey var . Boya diyip geçmeyin hanımlar.Boyanın...

Sayfayı Paylaş