gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kalem dizme

Konu, 'Diğer Sanat Alanları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kalem dizme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tükenmez kalem

tükenmez kalem

tükenmez kalem yazısı nasıl silinir Tükenmez Kalem Kalemin tarihi yazınınkinden de eskidir. İlk insanlar sivriltilmiş çakmak taşları ile hayvan kemiklerinin üstüne resim kazırlardı. Türkçeye Arapçadan geçen kalem sözcüğünün kaynağı 'kamış' anlamına gelen eski Yunanca 'kalamos' sözcüğüdür. Mısır, Yunan ve Roma medeniyetlerinde saz ve bambu gibi bitkilerin içi boş saplarından yapılmış kamış...
  2. göz kalemı

göz kalemı

burayı tıklayınız
  3. kopya kalemi

kopya kalemi

kopya kalemi
  4. Kalemin gözyaşı

Kalemin gözyaşı

Beyaz sevdam kelimelerim yüreğinin kuytularına vuruyor... Duyuyor musun? Meçhul bir yalnızlıktan titrek bir dalgayla geliyorum bu gece sana... Sessiz kalıyorum, oysa ta kendisindeyim hayatın... Beni seviyor olmana sessiz kalıyorum, enkaza dönüşmüş yüreğimi güzelleştirme çabasından, her ne kadar ihtiyacım olsa da kaçıyorum... Ben sanırım mutlu olmaktan korkuyorum... Gözleri umut dolu bir...
  5. Türkiye'deki Kaleler

Türkiye'deki Kaleler

osmanlı kalelerinin isimleri osmanlı kale isimleri türkiyedeki kalelerin türkiyedeki surlar kale Yüzyıllar boyu fetihlere, kuşatmalara, saldırılara karşı korunmak amacıyla yapılan kalelerin, bugün bir kısmı kaderleri ile baş başa bırakılmış. Yakılan, yıkılan tahrip olan bu yapılar daha sonra gerçekleştirilen restorasyonlarla ayakta kalmayı başarsalar da yine hüzünlü sessizlikleriyle...

Sayfayı Paylaş