gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Kalemle yapılan şal örneği

Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

zincirle yapılan şal kalemle yapılan şal yabancı örnekleri kalemle modeli modelleri
    Malzemeler: 100 gr ip
    0 numara tığ1, sıra:Başlarken 10 tane zincir çekilip son ilmek kaleme takılır. alttaki zincirden 1 ilmek çıkarılıp tekrar kaleme takılır. Sonra bu şekilde 5 ilmek kaleme geçirilmiş olur. Tekrar 10 tane zincir çekilip aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 20 tane çiçek yapılmış olur.
    2, sıra:8 zincir çekilir. Alttaki çiçeğin ortasındaki ilmeğe batılır. Tekrar 8 zincir çekilip aynı şekilde kaleme 5 ilmek geçirilir. Daha sonra 7 zincir çekilir yanındaki çiçeğin ortasına batılır. 5 tane kaleme dolanır. Daha sonra 8 zincir çekip kaleme 5 dolanır. Tekrar 7 zincir çekilip yanındaki çiçeğin ortasına batılır. Bu şekilde örgü devam eder.
    Şalın eninde 20 çiçek boyunda 55 çiçek olacak şekilde şal bitirilir.

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kalemle yapılan şal örneği
    buda çok hoş duruyo tatlım pıtırcık gibi bi model sağol bitanem

Kalemle yapılan şal örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalem Desen Şal Örneği

Kalem Desen Şal Örneği

kalem örnekleri Malzemeler: 100 gr ip 0 numara tığ 1, sıra:Başlarken 10 tane zincir çekilip son ilmek kaleme takılır. alttaki zincirden 1 ilmek çıkarılıp tekrar kaleme takılır. Sonra bu şekilde 5 ilmek kaleme geçirilmiş olur. Tekrar 10 tane zincir çekilip aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 20 tane çiçek yapılmış olur. 2, sıra:8 zincir çekilir. Alttaki çiçeğin ortasındaki ilmeğe...
  2. yapımı basit ve şık görünen KALEM ŞAL örneği

yapımı basit ve şık görünen KALEM ŞAL örneği

basit şal modelleri basit şal örnekleri yapımı kalem modeli kalemle yapımı KALEM ŞAL Malzemeler: 100 gr ip 0 numara tığ 1, sıra: Başlarken 10 tane zincir çekilip son ilmek kaleme takılır. Alttaki zincirden 1 ilmek çıkarılıp tekrar kaleme takılır. Sonra bu şekilde 5 ilmek kaleme geçirilmiş olur. Tekrar 10 tane zincir çekilip aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 20 tane çiçek yapılmış olur. 2,...
  3. Örümcek örneğinden şal modeli

Örümcek örneğinden şal modeli

örümcek şal yapımı üçgen örümcek şal yapımı örümcekli modelleri örümcekli modeli yapılışı
  4. Katmer Çiçekli Şal Örneği

Katmer Çiçekli Şal Örneği

katmerli şal çiçekli şal modelleri çiçekli modeli modelleri örnekleri örnekleri ve yapılışları Katmer çiçekli şal modelini ve şal modelinin malzemeleriyle birlikte yapılışını sizler için paylaşıyorum.Hamarat hanımlarımızı şimdiden kolaylıklar dilerim. YAPILIŞI: Katmerli çiçek örüp çiçeğin arkasına 3 zincir çekerek 7 adet yuva oluşturun, bir üst sırada 3 zincir çekerek 12 adet yuva oluşturun....
  5. Kalemlerle Yapılan Harikalar!..

Kalemlerle Yapılan Harikalar!..

Sevgili melekler, Kalemler günlük hayatımızda yazı yazmak için kullandığımız en basit materyallerdir.Hiç , kurşun kalemlerin ucundan sanat yapılacağı aklınıza gelir miydi?Ben gördüm ve hayrete düştüm,bayıldım.Eminim sizler de hayran olacaksınız ve göz nuru emeklere...Buyrun...:D

Sayfayı Paylaş