gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kalın ve Kıvırcık Saçlarınızı Yola Getirme Yolları

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Saçlarınız çok kalın ve kıvırcık ve siz onları nasıl kullanıcağınızı bilmiyorsunuz :) İşte size bukleleriniz için yardımcı olabilecek onlara yola getirebilecek birkaç ipucu. İlk olarak, fazla şampuan kullanmayın. Günümüzde, sıklıkla şampuan kullanmamız gerektiği düşünülüyor ve birçok insan hergün saçlarını şampuanlıyor. Ancak yaşam tarzınız çok fazla terlemenize yada saçınızın kirlenmesine yol açmıyorsa veya çok fazla saç şekillendirici ürün kullanmıyorsanız , saçlarınızı her gün şampuanlamaya ihtiyacınız yok demektir.

Şampuan kullanırken zengin nemlendiricili ve protein yapılı bileşikleri olan yumuşak şampuan kullandığınızdan emin olun. Ağır yağlar içeren ve parlatıcı ürünler kullanmaktan kaçının, bu gibi ürünler saça parlaklık katmak için üretilirler. Önceki bahsettiğimiz saçınızı ağırlaştırır, sonraki bahsettiğimiz ise saçınızı kurutur. Sıkma şişeden bir parça hafif şampuan (bebek şampuanı gibi..) döküp sonra durulamak karışık saçları şampuanla yıkamak için iyi bir yoldur. Şişeyi iyice sallayın ve çözeltiyi kafa derinize uygulayın. Çözelti köpürene kadar kafa derinize masaj yapın, sonra tamamen durulayın.

Bayanların saçlarını hacimlendirmeleri her gün yapmaları gereken bir şeydir. Hacim verici bir durulama saçtaki günlük yağı,birikintiyi ve kirleri temizlemek için genellikle yeterli olur. Şampuan kullandığınız günlerde saçlarınızı iyice hacimlendirdiğinizden emin olun. Çay yağı, jojoba , shea tohumu yağı ve meyve esansı içeren hacmlendiriciler kullanın. Bunlar hafif, nem bakımından zengin ve saçları düzgün tutmaya yardımcı maddelerdir. Hacimlendiriciyi kafa derinizden 5 yada 7 cm uzaklıktan başlayarak uygulayınız sonra düzgün bir dağıtım için saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın. Yeterli bir süre saçta beklemesini sağlayın (yeterli süre pakette yazar) ve güzelce durulayın.

Fazla nemi almak için saçınızı bir havlu ile sıkarak kurutun. Biçimlendirmek için, saçınız hala nemli iken saçınıza düzleştirici, anti kıvrım serum uygulayın ve saç boyunca düzgünce tarayın. Bukleleriniz için Fazladan sertlik istiyorsanız (alkol içermeyen) sprey jel kullanın ve parmaklarınıza bukleleriniz doğrultusunda dağıtın. Saçlarınızın kendiliğinden kurumasına izin verin eğer daha çabuk kurutmanız gerekiyorsa en düşük sıcaklık seviyesinde yayvan ağızlı bir saç kurutma makinesi kullanın. Ancak saçı çok fazla kurutmayın.

Kalın ve Kıvırcık Saçlarınızı Yola Getirme Yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

Karacaoğlan - Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz

kapandı yollarım kaldım çaresiz Bağlandı yollarım kaldım çaresiz Gayri dünya bana aralandı gel Derildi dertlerim artsız arasız Üstüste dizildi sıralandı gel gel Yari görse idim haftada ayda Sevip ayrılmakta ne buldum fayda Azrail göğsümde canım hay hayda Ciğerimin başı yaralandı gel Karac'oğlan der ki başa yazıldı Gözüm yaşı Ceyhan oldu süzüldü Kefenim biçildi kabrim kazıldı Mezarımın üstü...
  2. Tarkan yolda kaldı

Tarkan yolda kaldı

tarkan melek Bu kadar lüx arabaylada yolda kalınırmı Tarkan :tik: MEGASTAR TARKAN SON MODEL SPOR OTOMOBİLİYLE YOLDA KALDI… Akatlar’da lastiği patlayan aracının başında saatlerce bekleyen Tarkan sonunda çareyi bir arkadaşının evine girmekte buldu… Hayli gergin olduğu gözlenen Megastar basın mensuplarını görünce arkadaşının evine girmeyi tercih etti.
  3. Saç uzatmanın doğal yolları

Saç uzatmanın doğal yolları

doğal saç uzatmanın yolları saç uzatmanın doğal yolları çoğaltma yöntemleri doğal saç uzatma, doğal saç uzatma yöntemleri, doğal saç uzatma kürleri, doğal saç uzatmak, doğal saç uzatma teknikleri Herkes gibi bende doğal bir şekilde hızla ve sağlıklı olarak saçlarımı uzatmak isterim. Hem bunu kim istemez ki ? Peki neler yapmak gerekiyor ? Öncelikle saçımızın tipini iyi tanımak ve ona göre...
  4. Saçlarda Sirke ve Bitlerden Kurtulma Yolları...

Saçlarda Sirke ve Bitlerden Kurtulma Yolları...

bitlerden kurtulma yolları sirkeden kurtulma yolları bitten sirkelerden saçlarda sirke, bit, kurtulma yolları, korunma yolları, nasıl temizlenir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle çocuklarımızın okul ilköğretim dönemlerinde mutlaka bir bit salgınıyla karşı karşıya kalırız.Bu durumda ne yapmak konusunda bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.....
  5. Saçları parlak göstermenin yolları

Saçları parlak göstermenin yolları

saç bakımı nasıl yapılmalı,parlak ve gür saçlar için ne yapmalı,saçlara bakım önerileri,sağlıklı saçlar için öneriler,saçı parlak gösteren öneriler hakkında bilgiler Saç, bir kadının yalnızca süsü değil kimliğidir. Usta bir kuaför sadece bir kadının saçına bakarak onun kişiliğini ve hayat hikayesini okuyabilir. Çünkü kendine saygısı olan ve güzelliğine önem veren her kadın saçlarına...

Sayfayı Paylaş