gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kalite geri döndü!

Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Uzun oyuncuların domine ettiği ilk hafta müsabakalarıyla başlayan BEKO Basketbol Ligi, uzun zamandır özlenen ve birçok takımın içinde yer alacağı bir yarışa sahne olacağının ilk sinyallerini verdi BEKO Basketbol Ligi'nde 2007 - 2008 sezonu "beklendiği üzere" üst düzey bir ilk hafta mücadelesiyle başladı ve ligin bu sezon çok kaliteli geçeceği yönünde tahmin yapanlar yanılmadı.
    Genelde Hosley, Wright, Nicevic, Mirsad, Hüseyin gibi uzun oyuncuların ön plana çıktığı haftada sürpriz yaşanmadı ancak heyecan ve çekişme tavan yaptı.
    İlk haftanın en kritik karşılaşması, şüphesiz Ankara'daki Türk Telekom ile Beşiktaş Cola Turka arasındaki maçtı. Yeni coachu Ergin Ataman ve tepeden tırnağa yenilediği kadrosuyla Türk Telekom'un karşısına çıkan Beşiktaş, bu sezon neler yapabileceğini daha ilk 10 - 15 dakikalık bölümde gösterdi. Yeni pivotu Jacob Jaacks'ı "müzmin sakatlığı" nedeniyle gözden çıkaran ancak bu önemli eksiğine karşın Apodaca, Nicevic, Dalmau üçlüsüyle Telekom'a karşı 12. dakikada 15 sayılık üstünlük kuran siyah - beyazlılar, beş faul gören Nicevic'in boşluğunu son üç dakikada dolduramayınca maçı kaybetti. Kadrosunu bu sezon daha da güçlendiren Türk Telekom ise ilk beşi dışında kenardan skora katkı bulamadığı bu maçı, ABD'li Wright'ın olağanüstü çabası ancak daha da ötesi oyuncularının "müthiş inadıyla" kazandı.

Tecrübe konuştu !

Geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe, "gençleşmiş" kadrosuyla çıktığı Oyak Renault karşısında yine "yaşı ilerlemiş" yıldızlarıyla sonuca gitti. Willie Solomon ve Ömer Onan'ın hafif sakatlıkları nedeniyle oynamadığı karşılaşmada İbrahim Kutluay, Mirsad Türkcan, Demir Kaan üçlüsü, 80 sayının 48'ine imza atarken gençlere taş çıkardılar.

HAFTANIN KARMASI
    Hüseyin (G.Saray C.C.)
    Marshall (P.Karşıyaka)
    Wright (T.Telekom)
    Gregory Grays (TTNet Beykoz)
    İbrahim (F.Bahçe Ülker)

HAFTANIN KAHRAMANI

Michael Wright (T.Telekom)

İki yıl önce görev yaptığı Beşiktaş Cola Turka'ya karşı Türk Telekom forması altında ilk resmi maçına çıkan ABD'li power forvet, rakibi pota altında çökerten isim oldu. Nicevic, Kaya ve Cevher ile boyalı alanda giriştiği zorlu mücadeleden 28 sayı çıkaran tecrübeli oyuncu, özellikle son çeyrekteki çabasıyla giden maçı geri çevirmeyi başardı, ilk haftanın yıldızı oldu.

HAFTANIN TAKIMI

Türk Telekom

Ligin ilk haftasına rastgelen zorlu mücadelede, kenardan gelenlerin sınırlı katkısına karşın 40 dakika boyunca galibiyet için yılmadan savaşan mavi - lacivertliler, son üç dakikada Beşiktaş Cola Turka'nın direncini kırmayı başardı. Zorluk derecesi son derece yüksek karşılaşmada oluşturduğu kaliteli kadro ile şampiyonluk adayları arasına giren rakibine karşı Wright, Williams ve Tutku dışında diğer oyunculardan "sınırlı" katkı sağlayan Ankara ekibi, bu galibiyetle ligin ilerleyen haftaları için de moral depoladı.

HAFTANIN COACHU

Ercüment Sunter (Türk Telekom)

Tecrübeli teknik adam, takımı genel olarak gününde olmasa da "iyilerde ısrar ederek" sonuca gitti. Beşiktaş'a karşı dışarıdan yeterince tehdit oluşturamadığını görünce, Wright ve Williams ile içeriyi sürekli zorlayan Sunter, Beşiktaş'ın Jacob Jaacks'ın sakatlığıyla da sıkıntıya giren bu bölgesinden bulduğu sayılarla maçı 15 sayıdan çevirerek belki de ileride çok işine yarayacak bir galibiyete imza attı.

HAFTANIN İSTATİSTİĞİ

Quinton Hosley (Pınar Karşıyaka)

18 sayı, 15 ribaund, 5 asist, 1 top çalma, 2 blok

HAFTANIN HAKEMLERİ

Recep Ankaralı, Tunçtan Durmuşcan, Ali Şakacı

(T.Telekom - Beşiktaş Cola Turka maçındaki yönetimleriyle)

EN İYİ ALTINCI ADAM

Chris Owens (G.Saray Cafe Crown)

ABD'li efsanevi atlet Jesse Owens'ın yeğeni, sonradan girdiği oyunda Galatasaray'ın pota altında savunmada sıkıntı yaşadığı anlarda yaptığı katkıyla galibiyette pay sahibi oldu. Ayrıca 8 sayı, 5 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, 1 blokla istatistiklerde de üzerine düşeni yaptı.

Kalite geri döndü! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. püskül geri döndü

püskül geri döndü

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. eşarp modası geri döndü

eşarp modası geri döndü

Su geçirmeyen akıcı bir kumaş, doğanın tüm renkleri ve sezonun ön plana çıkan desenleri ile Pierre Cardin eşarpları, sizi seçkin bir tarzın temsilcisi olmaya davet ediyor. Tarih boyunca kadın zerafetinin sembolü olan eşarp, Pierre Cardin’in modern yorumuyla yeniden hayatımıza giriyor. Modaya yön veren markalardan Pierre Cardin, klasik bir tarzın çağdaş tasarımlarla harmanlandığı 2006 eşarp...
  3. Kaçtığı hapise geri döndü

Kaçtığı hapise geri döndü

Bulgaristan'da hapisten kaçan bir mahkum, hapishane arkadaşlarını özlediğini söyleyerek cezaevine geri döndü. Hırsızlıktan mahkum Vassil İvanov, "Artık tahammül edemiyorum. 9 sene yattıktan sonra dışarıda bir hayat sürmeye alışamadım. Buradaki arkadaşlarımı özledim. Özgür bir adam olarak çok zavallıydım" diyerek, yetkililerden "cezaevine geri alınmasına izin vermelerini"...
  4. Geri dönsün ALLAH'IM....

Geri dönsün ALLAH'IM....

sevdiğim geri dönsün duası sevdiğim bana geri dönsün duası bana kocam :18::18:BUYRUN MELEKLERİM UMARIM BEGENİRSİNİZ.... Yine seni düşünüyorum yarrr… İçimi çekerek hatırlıyorum seni Keşke diyorum Keşke şu an yanımda olsaydı Ellerini tutsaydım Gözlerine baksaydım Kendimi bulsaydım gözlerinde Neydi benim suçum Allahım diyorum ardından Neden çok gördün onu bana Neydi benim...

Sayfayı Paylaş