gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kalmuk çayı

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

malzemeler:
    yarım su bardağı labada (efelek otu)
    4 su bardağı su
    1 su bardağı süt
    1 yemek kaşığı tereyağı

hazırlanması:

1. labada kurutulur ve tohum kısımları 4 su bardağı suda haşlanır.

2. üzerine süt ve tereyağı eklenerek sıcak servis yapılır.

ekleme: rengin hanım kendi tarifini göndermiş: 3 sap (sapları ile birlikte) LABADA tohumunu iyice yıkayıp ve hatta biraz tuzlu suda bekletilerek büyük bir tencerede kaynatılır , birkaç saat ağır ateşte demlenmeye bırakılır. Daha sonra temiz bir kaba süzülerek bir kenara alınır. Başka bir tencerede tahminen 1.5 litre süt kaynatılır (gerekirse sonradan ilavelerle bu ölçülerde değişiklikler yapılabilir). Bir kapta tahminen 10 tatlı kaşığı un, tuz, karabiber, demlenip beklemeye alınan (soğuk) labada tohumu suyu ile koyu boza kıv****a getirilir ve devamlı karıştırılarak kaynayan süte ilave edilir. Arkasından sütlü kahve rengi alana kadar demlenmiş çaydan ilave edilir. Ben şimdiki sütler yağsız olduğu için kaynama sırasında biraz tereyağı da ilave ediyorum. Çayın tadı yeteri kadar tuzlu ve labada tohumunun kekremsi tadı hissedilir kıvamda oluncaya kadar ilavelerde bulunularak kısık ateşte kaynatmaya devam edilir. En sonunda fincanlara koyarak yanında tereyağı ve karabiber ile servis edilir.

kalmuk çayı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çanta

Çanta

Para çantası geçim ve dirliğe, Boş para çantası üzüntüden kurtulmaya, Valiz türü çanta yolculuğa, bir yere gönderilecek elçiye ve rızka delalet eder.Rüyada bir çanta torba veya poşet görmek işlerinizde başarıya işarettir. Eğer bunlar yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir . Rüyada bir çanta veya torba görmek işlerinizde başarılı olacağınızı haber...
  2. Çadır

Çadır

Tüccar için yolculuğa, ehil olan için yöneticiliğe, bekar için evlenmeye, diğer kimseler için mal ve dünyalığa, Yeni çadır sevinç, yırtık ve eskimiş çadır üzüntü, Çadırda oturmak mülk ve saltanata, Çadır kurmak ev edinmeye, Çadırı söküp götürmek taşınmayya yahut görevden alınmaya, Yeşillik bir alanda görülen çadırlar şehid kabirlerine, Kıl ve keçeden yapılmış çadır halis kulluğa ve bunun...
  3. yine çanta hep çanta

yine çanta hep çanta

KIŞIN HÜZNÜ ÇÖKTÜ BİRDEN İÇİMİZE. MODAYA VE RENKLERE DE YANSIYOR TABİİ ..ÇANTA TUTKUMUZ BU DEĞİSEN RENKLERLE BİR YENİSİNİ ALMAK İÇİN DAA DA ARTIYOR :) İŞTE YEPYENİ ÇANTALAR
  4. Asena - Çatır Çatır (2011)

Asena - Çatır Çatır (2011)

asena son hali asenanın son hali Oryantallikten şarkıcılığı transfer olan Asena Çatır Çatır adını verdiği bir albüm piyasaya çıkardı... Sarı ve kısa saçlarıyla kendine yeni imaj veren Asena'nın albüm tanıtımı :tik: Eyvallah Söz & Müzik: Zehra Belevi Nafile Söz & Müzik: Zehra Belevi & Asena Arada Kaldım Söz & Müzik: Zehra Belevi Ne Bir Ses Ne Bir Sis Söz & Müzik:...

Sayfayı Paylaş