Kalorimetrem ile kilomu kontrol ediyorum :)

stoc

Yeni Üye
Üye
Kalorimetrem ile kilomu kontrol ediyorum :)
kilo vermek kadar kilomu korumak da benim için başlı başına bir sorundu. kilo korumaya yardımcı bir program ararken Facebook´ta Light Yaşamın Sırlarısayfasında Kalorimetrem uygulamasıyla karşılaştım. Uygulamayı çok sevdim ve kullanmak da son derece basit.

Önünüze çıkan listeden o gün yediğiniz ya da yemeyi planladığınız yiyecekleri seçiyorsunuz. Böylece yemeklerin kalorilerini hesaplıyor, almanız gerekenden fazlasını almıyorsunuz. Ayrıca günlük aktivitelerinizi girerek bu hesaplamaya yardımcı oluyorsunuz. Tabii sonuçların doğru çıkması için boy ve kilo bilgilerinizi düzenli olarak güncellemeyi unutmamanız gerekiyor.

Burada yemeklerle ilgili verilen kalori ve besin değerlerine ait bilgiler, tariflerdeki genel ve ortalama miktarlar dikkate alınarak, diyetisyen Aysen Arıcan tarafından hazırlanan formülle oluşturulmuş. Uygulamayı kullanarak günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayıp, Kalori Günlüğünüzü oluşturuyorsunuz. Düzenli beslenme ve kilo kontrollerini pratik bir şekilde yapabileceğiniz gibi, gün içerisinde yediğiniz tüm yemeklerin kalorisini hesaplayıp, yaptığınız egzersizlerle kaç kalori yaktığınızı takip ediyorsunuz. Kayıtların grafik üzerinden görüp, diyetisyen Aysen Arıcan’ın o güne özel beslenme tüyosunu da öğrenerek, dilerseniz facebook üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Ben severek kullanmaya başladım. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/LightYasaminSirlari/app_339802459411637

391457_493350977347851_2079315634_n.jpg

Geri