gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kalp hastası olmamak için

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Kalp hastası olmamak için 1- Diyet - sağlıklı beslenmeye çocuk yaşlarda başlanacağını unutmayın.
    2- Boy – kilo oranına çok di Kalp hastası olmamak için

1- Diyet - sağlıklı beslenmeye çocuk yaşlarda başlanacağını unutmayın.
    2- Boy – kilo oranına çok dikkat edin

.
    3- Kadınlar, menopozunuzu mutlaka geciktirin.
    4- Fizik aktivitenizi artırın, tembellik ve aşırı stresten uzak durun.
    5- İş ve meslek konusunda hiçbir zaman beceri ve olanaklarınızı zorlamayın.
    6- Aile hikayenizde varsa, diyabet veya yüksek tansiyon hastası iseniz 30, değilseniz 40 yaşından itibaren kan yağlarınızı takibe alın.
    7- Aile hikayenizde varsa, diyabet veya yüksek tansiyon hastası iseniz 30, değilseniz 40 yaşından itibaren her yıl efor testi yaptırın.
    8- Kendinizle, yaşamla, ailenizle, eşinizle, dostlarınızla barışık olun, A tipi kişiliğiniz varsa yavaşlayın.
    9- Hastalığınızı, aileniz veya çevrenizle ilgili sorunlarınızı bir Liyezon Psikiyatri Uzmanı ile görüşün.

Kalp hastası olanlar için

1- Sigara içmeyin, sigara içilen ortamda bile bulunmayın.
    2- Düzenli olarak bir kardiyologun kontrolüne girin.
    3- Tedaviniz ilaç, balon veya ameliyat olabilir, hepsinin olumlu, olumsuz yanlarını, uzun dönem sonuçlarını doktorunuzla tartışın.
    4- Abartılmış fizik aktivitelerden kaçının, bir kardiyak rehabilitasyon programına başlayın.
    5- **** konusunda sevgilinizi değil eşinizi, otel odasını değil evinizi tercih edin.
    6- Devamlı kullanmanız gereken ilaçlarınızı ihmal etmeyin, özellikle yüksek tansiyon ilaçlarınızın yedeğini bulundurun.
    7- Kan yağlarınızı 3 ayda bir kontrol ettirerek tahlil raporunda yazan normal sınırının altında tutun.
    8- Kan yağlarınızı kontrol için diyetin yetmediği durumlarda sürekli ilaç kullanın.
    9- Aile ve sosyal yaşamınızı bir kez daha gözden geçirip hayatınızdaki olumsuzlukları en aza indirin.
    10- Hastalığınız için ailenizi ve çevrenizi suçlamayın, sorunlarınız için bir Liyezon Psikiyatri Uzmanı''ndan yardım alın.

Kalp hastası olan ailelere

1- Hiçbir zaman onu hasta olduğu için suçlamayın.
    2- Tetkik ve tedavinin her aşamasında onu destekleyin, teşvik edin.
    3- Hastalığın oluşmasında kendinizi de hatalı buluyorsanız, bunu abartılı şekilde telafi etme telaşına girmeyin.
    4- Onun hastalığını siz hep aklınızda tutun, fakat ona unutturmaya çalışın.
    5- Cinsel konularda olabilecek yetersizlik veya isteksizliklerde anlayışlı davranın.
    6- Diyetinde bir aile programı olması gerektiğini aklınızda tutun.
    7- Eşinizin ilaçlarını ve kontrol günlerini yakından takip etmenizin ona yaşama sarılma ve güven duygusu vereceğini unutmayınız.
    8- Bu hastalığın ekip çalışmasıyla, yani eş, çocuk, kardeş, yakın arkadaşla daha kolay yenileceğine inanın.
    9- Eşinize yardımcı olabilmek için sigara içmeyin.
    10- Hastanızla iyi bir iletişim kuramıyorsanız bir Liyezon Psikiyatri Uzmanı''ndan yardım isteyin

Kalp hastası olmamak için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kötü yönetici kalp hastası ediyor

kötü yönetici kalp hastası ediyor

Kötü yönetici çalışanı kalp hastası yapıyor Kötü ve beceriksiz yöneticinin sebep olduğu sorunlar... Kötü yöneticiler çalışanların kalp sağlığını etkiliyor.Karolinska Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, kötü niyetli ve beceriksiz bir yöneticinin, erkeklerde kalp krizi riskini yüzde 60 oranında arttırdığı görülürken, kadınlarda bu oranın daha düşük olduğu...
  2. öss kalp hastası yapıyor!!!

öss kalp hastası yapıyor!!!

Hayatlarını sınava bağlayan 15-20 yaşındaki gençler 50’li yaşlarda kalp hastası olma riski ile karşı karşıya. Günümüzde çocuklar 3 yaşından itibaren ana okulunda sınavla tanışıyor ve hayatları boyunca pek çok sınava tabi tutuluyorlar. Bu sınavların yarattığı stres giderek kronik hal alıyor. Özellikle çocuğun hayatında bir dönüm noktası olarak görülen ve sanki geleceğinin bağlı olduğu bir...
  3. Dayakçı Anne Olmamak İçin...

Dayakçı Anne Olmamak İçin...

Ceza vermekten nefret etmeyen anne-baba pek az Meleklerim. Ceza vermekten nefret etmeyen anne-baba pek az Meleklerim. Ama bu cezalari farkli bir sekildede verebiliriz, dayak atmadan... buyrun :):) Cezanın tam ne işe yaradığını nasıl etkilediğini bilmediğinizde hem pek sevmediğiniz bir işi yapmış hem de yaptığınız hiçbir işe yaramamış oluyor. O zaman hem cezadan hem kendisinden...
  4. kalp hastası olabilirmiyim :S

kalp hastası olabilirmiyim :S

merhaba ben 23 yaşındayım ama şu sıralar kendimde bazı şeyler fark ettim. özellikle sol göğsümde batmalar ve ağrılar hissettim acaba kistmi var diye kendimi kontrol ettim ama bişey yoktu yokuş çıkarken yada merdiven çıkarken çok fena nefesim kesiliyor direk kalbim ağrıyo sanki birde geceleri çok fazla terliyorum evin sıcak olmasında falan değil hatta kışın bile üzerim açık yatıyorum kalp...
  5. Kalp Hastası Oruç Tutabilir mi?

Kalp Hastası Oruç Tutabilir mi?

kalp hastası oruç tutabilir mi kalp hastaları oruç tutabilir mi Sevgili melekler, Ramazan ayına günler kala, akla pek çok soru takılabiliyor. Bu sorulardan biri de kalp hastalarının oruç tutup tutamayacağıdır. İşte bu önemli sorunun cevabı... Kalp hastalarının Ramazan ayında yapması gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Türkay Özcan, kalp hastalarının 'oruç tutabilirim'...

Sayfayı Paylaş