gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

kalsiyum al kilonu koru

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Hawaii Üniversitesi'nde 9-14 yaş arasında 321 denek üzerinde yapılan araştırmada, fazla kalori alan, yeterince kalsiyum almayan ve egzersiz yapmayan genç kızların kilolu ve vücutlarındaki yağ oranının fazla olduğu belirlendi. Aynı özelliğe ve yaşam biçimine sahip, aynı kaloriyi tüketen, ancak kalsiyum içeren besinler alan deneklerin ise daha az kilolu oldukları, vücutlarındaki yağ oranının da daha düşük olduğu gözlendi.

Günde 300 miligram kalsiyum alan deneklerde, deri altı yağlarının 0.9 mm azaldığı, bu deneklerin aynı özelliğe sahip olan ve kalsiyum almayan deneklerden 2 kilo daha az aldıkları kaydedildi.

Uzmanlar, günde bir bardak süt veya kibrit kutusu büyüklüğünde peynir tüketerek, 200 miligram kalsiyum alınabileceğini belirtiyor.

Başka bir araştırmada, 30-60 yaş arasındaki kadınlar ile okul öncesi çağındaki çocuklarda kalsiyum alımının, vücuttaki yağ ve fazla kilolar üzerinde etkili olduğu belirlendi.

Araştırma raporu, Experimental Biology 2003 genel kurulunda açıklandı.

kalsiyum al kilonu koru konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalsiyum

Kalsiyum

Kalsiyum vücudumuzda bulunan hayati bir elementtir. Kemikler kalsiyum depolarımızdır ve vücuttaki kalsiyumun %99 unu bulundururlar. Toplam 1200 gr kadar kalsiyum insan vücudunda bulunur. Kanda kalsiyum belirli bir seviyede bulunur (9.0 - 10.5ml/dl) ve hormonlar yarıdımı ile bu seviye korunuz. Acil kalsiyum ihtiyaçları kemiklerden sağlanır. Kalsiyumun düşmesi halinde özellikle parmaklarda...
  2. evlendim kilo aldım!!!

evlendim kilo aldım!!!

Evet evli hanımlar sorun kendinize evlendiniz neden kilo aldınız bakalım : ) Eşiniz kuş sütleriyle mi besledi sizi naptı :dil: Çok mu iyi baktı ah ne güzel birşeydir tabi ki o duygu ama bakın kilolar geldi de geldi. Buna dur demek diye düşünmeniz lazım artık .Rahatsız oluyor ve eşinizin sizi beğenmemeye başlamasından korkuyor olabilirsiniz. Bu çok normal eşini seven onu kaybetmekten korkan...
  3. Simge kilo aldı, uyarıldı!

Simge kilo aldı, uyarıldı!

hande katipoğlu kaç kilo yahşi cazibe simge, yahşi cazibe hande katipoğlu, simge, simge hande, simge hande katipoğlu, Yahşi Cazibe dizisinin çok beğeniyorum ve kesinlikle de taki pediyorum. Dizi de ki her karekteri başarılı buluyorum. Bunlardan biri de Simge karakteri ile Hande Katipoğlu... Simge'nin giyimi ve makyajı her zaman hoşuam gitmiştir, belki biraz abartı olabilir ama kadınsı bir...
  4. Hamilelikte kaç kilo aldınız??

Hamilelikte kaç kilo aldınız??

Slm hamişler ve hamiş kalmak isteyenler..Ben 5.ay'ı mı doldurmak üzereyim 21.haftamzdayz (hamd olsun) 49 kilo hamile kaldım şuan 53, 53.5 arasnda gidip geliyorum.Merak ettiğim diğer hamişlerin kilo durumu..Şuan kaçncı haftadasnz kaç kilo aldnz ya da bnm hafta'mda kaç kiloydunuz??Yemekten asla ksmıyorum canım ne istiyosa yiyorum çukulata istiyosam hiç affetmen götürrüm.2 günde 1 lt süt biter...
  5. çok mu kilo aldım.

çok mu kilo aldım.

ben 3 ay 6 günlük hamileyim 54 kiloydum hamile kaldığımda 2 aylıkken 56 oldum şimdi ise 57,5 kilo olmuşum sizce çok mu kilo alıyorum.:uykucu:

Sayfayı Paylaş