gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kaluklar nasıl duyar?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kulak nasıl duyar kulağımız nasıl duyar kulak nasil işitir kulağımız işitir Dış kulak tarafından, kulak zarı çok çabuk titreştirilir. Bu titreşimler orta kulağın üç küçük kemiği olan, çekiç, örs ve üzengi'ye; üzengiden de, oval pencerenin çok ince zarından iç kulağa geçer. Oval pencere, kulak zarından çok ufak olduğundan, haraketleri daha küçük fakat şiddetlidir. Sonunda, titreşimler, gerçek işitme organı olan ve ses uyartılarını beyne ileten, salyongoza (koklea) erişir.

kaluklar nasıl duyar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zerrin Özer - Gurur Duyarım

Zerrin Özer - Gurur Duyarım

Saçlarım ne zaman yüzüne düşse Ellerim ne zaman eline değse Gözlerim ne zaman seni görse Sevmekten seni gurur duyarım Yaz, sonbahar, kış ve baharda En sıkıntılı günümde ve anımda Sen varken veya yokken yanımda Sevmekten seni gurur duyarım Sen sabahın getirdiği bir esinti Yosunun kokusu, denizin mavisi Vazgeçemediğim bir aşksın sen Sana aşık olmaktan gurur duyarım Mevsimler geçse de aradan...
  2. Herkes Duymak İstediğini Duyar

Herkes Duymak İstediğini Duyar

Kizilderili bir adamla beyaz adam cadde de yuruyorlar..birden kizilderili adam beyaz adama:cekirge sesi duyuyorum der.fakat beyaz adam:bu kadar kalabalik bir cadde de cekirge sesi duyman imkansiz,yaniliyorsun der.kizilderili usteler hayir duyuyorum der ..daha sonra bir bahceye girerler ve gercekten orada cekirgelervardir beyaz adam sasirir ..senin kulaklarin farkli der.bu gurultude cekirge...
  3. İnsanların Duyamadığı Sesleri Hayvanlar Nasıl Duyar

İnsanların Duyamadığı Sesleri Hayvanlar Nasıl Duyar

insan kulağının duyamadığı titreşimleri duyabilen hayvanlar insanların duyamadığı sesleri duyan hayvanlar insan kulağının titreşimleri duyabilen hayvanlarla ilgili araştırma İnsanın duyabileceği ses dalgalarının boyu 20-20.000 Hertz arasında değişir. Bunun yanında bazı hayvanlar insanın duyamayacağı sesleri rahatlıklar duyabilirler. Hatta birbirleri arasındaki iletişimi bu biçimde sağlarlar....
  4. Kabirdekiler ziyaretimizi duyarlar mı

Kabirdekiler ziyaretimizi duyarlar mı

Hepimizin ölen bir yakını vardır merak ediyorum, ölen insanlar kabir ziyaretimizi hisseder mi ölüler konuştuklarımı yani duyarlar mı hani kabir başında mezar başında konuşuyoz ya onu soruyorum ölüler bizi duyuyor mu yada görüyor mu yani

Sayfayı Paylaş