gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün 81 il merkezinde yapılacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

KPSS, Sınav, başvuru yapan aday sayısının fazla oluşu ve sınava gireceklerin sayısının bazı sınav merkezlerinin kapasitesinin çok üzerinde olması nedeniyle ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek. Sınav, ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar için saat 9.30'da, ön lisans düzeyinde girecek adaylar için ise 14.30'da başlayacak. Sınavın süresi 150 dakika olacak.

Adayların sınava gelirken yanlarında, sınava giriş ve kimlik belgeleri, nüfus cüzdanları, bir fotoğrafları ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonu yanında olan adaylar sınav binalarına kesinlikle alınmayacak.

Sınavda adaylara genel yetenek ve genel kültür testleri uygulanacak.

guncel.net

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün 81 il merkezinde yapılacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kamu Personeli Delirtme Sınavı (KPDS

Kamu Personeli Delirtme Sınavı (KPDS

Bu sınav, ÖSYM, ÖrSeLeMe, TİCCO, İBDA-Q, DİSKO, OMLET ve OPEC’in ortak çalışmaları sonucu hazırlanmıştır. * Üçüncü soru hariç, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. * Her soru için cevap süresi 3.5 yıldır. Bu süre sonucu hala cevaplamayla uğraşan olursa, kendisine dallamalık beratı ve 3 saat ek süre verilecektir. Bu süre sonunda da doğru cevap alınamazsa, aday herhangi bir bacağından...
  2. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yarın yapılacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yarın yapılacak

3 saat sürecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 9.30'da başlayacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yarın yapılacak. Sınav, üniversite rektörlüklerinin bulunduğu 40 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek'te saat 09.30'da başlayacak ve 3 saat sürecek. Sınavda, alanındaki puan türünde 100 üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacak....
  3. Kamuya 20 bin personel alınacak

Kamuya 20 bin personel alınacak

Sağlık Bakanlığı, dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'de de etkisini hissettirmeye başladığı bir dönemde ilaç gibi karar aldı. 2009 yılı içinde 20 bin personel almaya karar veren Sağlık Bakanlığı, bu personele işsizlik korkusu da yaşatmayacak. 14 yıllık iş garantisi de var İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı...
  4. 2013 Yılında KPSS Sınavı Yapılacak mı ?

2013 Yılında KPSS Sınavı Yapılacak mı ?

Bu konu; 2013 kpss sınavı yapılacak mı konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, en son sizlerle paylaştığımız 22-23 Eylül 2012 Kpss önlisans sınavı soru ve cevapları bilgilerinin ardından herkesçe merak edilen ve sıkça sorulan bir sorunun cevabı ile karşınızdayız. Önümüz deki sene sınava girmeyi planlayan adayların en merak ettikleri konu olan 2013 yılında KPSS sınavı...
  5. 2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

Etraftan bir haber duydum doğru mu bilmiyorum, kpss 2013 yılında olmayacakmış diye, pek inanmadım ama doğru mu bu haber ?

Sayfayı Paylaş