gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Kan Kusup Kızılcık Şerbeti İçmek Sözü Ne Demek?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Kan Kusup Kızılcık Şerbeti İçmek Deyimi Kan Kusup Kızılcık Şerbeti İçmek Ne Demek

Sağlığımıza da büyük yararları olan kızılcık meyvesi üzerine ne türküler ne sözler yazılmış...Şu zamanlarda da çok kullandığımız Kan Kustum Kızılcık Şerbeti İçtim deyimi bakalım ne demekmiş..Merak eden meleklerimiz buradan ulaşabilirler....

İçine attığın bir derdi kimseyle paylaşmamak, buna rağmen hiç birşey yokmuş gibi davranmak anlamına gelen bir deyim.

Kan Kusup Kızılcık Şerbeti İçmek Sözü Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarçınlı Kızılcık Şerbeti

Tarçınlı Kızılcık Şerbeti

lohusa şerbeti kızılcık şerbeti yapımı kızılcık yapılışı nasıl yapılır Malzemeler 4 lt. su 1 kg. kızılcık 1/2 kg. toz şeker 1 adet çubuk tarçınYapılışı Öncelikle bir tencerede suyu kaynatın. Kaynayan suya yıkanmış kızılcıkları ve çubuk tarçını atın. Çubuk tarçın yoksa toz tarçın da kullanabilirsiniz. Ancak toz tarçın kaynadığı zaman (mesela elmalı kurabiye vb... yaparken) tadı bozulduğu...
  2. üzüm şerbeti içmek

üzüm şerbeti içmek

lohusa şerbetinin faydaları rüyada kızılcık şerbeti içmek Rüyada üzüm serbeti içmek, eksi olmamak sarti ile mal, nimet ve menfaattir. Üzüm ve hurma serbetleri de ayni sekilde yorumlanir. Bazi yorumculara göre, seriatta haram olan seyleri rüyada görmek hayirla yorumlanamaz. Bu rüyalar hiç bir vakit hayra delalet etmez.
  3. Elma İçinde Kızılcık Şerbeti

Elma İçinde Kızılcık Şerbeti

MALZEMELER 1 küçük portakalın kabuğu, ince doğranmış 2 yumurta beyazı 6 yeşil tatlı elma 2 yemek kaşığı limon suyu Elma yaprakları, süslemek için HAZIRLANIŞI Kızılcık marmeladını süzgeçten geçirip bir kaba aktarın. Portakal kabuğunu ekleyip iyice karıştırın ve 30 dakika buzdolabında tutun. Başka bir kapta yumurta beyazlarını çırpıp kızılcık karışımına...
  4. kızılcığın faydaları neler ?

kızılcığın faydaları neler ?

Pazarlarda görürüm ama hiç almadım. Kızılcık faydalı mı ? Eskiden annem reçelini yapardı ve ben hiç sevmezdim..
  5. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş