gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kan şekerini düşürmek için tarçın!

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelik şekerini düşüren yiyecekler kan şekerini düşürmek için hamilelik düşüren bitkiler hamilelikte şekeri düşürmek için ne yapmalı şekeri En sevdiğim baharatların başında gelen tarçının sizlere faydaları hakkında bilgiler vermek istiyorum.Özellikle kan şekeri sürekli düşen ve bu sorunu yaşayanlar için tarçını öneren uzmanlar konuyla ilgili vermiş oldukları bilgileri sizler için aktarıyorum [​IMG]
    Tarçın; yumurtalı ekmeğin üstüne, elmalı turtanın ve yulaf ezmesinin içine çok yakışır. Ve kan şekerinize de iyi gelebilir. Yapılan bir araştırmada Prof Dr. Mehmet Öz , bir aydan biraz daha fazla süre boyunca günde yarım çay kaşığı tarçın alan kişilerin kan şekerleri seviyelerinin daha iyi olduğu görülmüş.

MİKROPLARI ÖLDÜRÜR
    Tarçın, muhteşem bir antioksidan ve güçlü bir mikrop öldürücü olarak bilinir. Ayrıca, tam olarak kanıtlanamasa da bu baharatın içindeki bir özün; vücudun glikozu kullanmasına yardımcı olacak insülin reseptörüne dönüştüğü gibi bir sonuç ortaya çıktı. Bu çok iyi bir gelişme çünkü kan akımınızda fazla glikoz olması organlarınızı zorlar ve diyabeti işaret edebilir. Eğer kan şekerinizi yeni ölçtürdüyseniz, biraz tarçın yiyin ve sonra (tabii hemen sonra değil) kan şekeri seviyenizi nasıl etkilediğini görmek için yeni bir ölçüm daha yaptırın. Daha sonra tarçınla birlikte şekersiz bir şeyler yiyin ve iki saat sonra kan şekerinizi ölçtürün. Bunu üç gün üst üste tekrarlayın. Ardından bir üç gün daha, tarçın kullanmadan aynı şeyleri yiyerek ve aynı şeyleri yaparak ölçüm yaptırın. BİZ size, günde yarım çay kaşığı tarçın yemenizi öneririz. Tarçını, şu şekillerde tüketebilirsiniz:

YARIM ÇAY KAŞIĞI…
    * Elma ve haşlanmış armut dilimlerinin üstüne serpin.
    * Hindistan mutfağının tatlarını elde etmek için yemeklerinize ekleyebilirsiniz.
    * Bir tarçın çubuğunu çayınıza, sıcak çikolatanıza veya sıcak soya sütünüze koyun…
    * Keklerin ve tam tahıl ekmeğinden yapılmış tostların üzerine bol bol serpin.
    * Sabah kahvaltısında yediğiniz yulaf ezmesine ya da meyve suyuna da rahatlıkla ekleyebilirsiniz…
    * Masada tuz ve karabiberliğin yanına bir de tarçın kabı koyun ve bunu, tuz gibi yemeklerinize ekleyin…

Kan şekerini düşürmek için tarçın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kan şekeri

Kan şekeri

Kan şekeri düşüklüğü nedir? Herhangi bir nedenle vücutta glikoz eksildiği zaman ortaya çıkan belirtilerdir. Kan şekeri düşmesinin nedenleri nelerdir? Ø Şeker hastalığı tedavisine bağlı Ø Uzun egzersizler sonrası Ø Uzun süre aç kalma Ø Barsak ameliyatı geçirenlerde yemek sonrası Kan şekeri aniden düştüğünde hangi belirtiler görülür? Ø Korku Ø Terleme Ø Hızlı nabız Ø Titreme Ø Aniden...
  2. kan şekeri için tarçın

kan şekeri için tarçın

Diabetes Care dergisinde yayımlanan habere göre, çaya atılan bir tarçın kabuğu bile, şeker hastalarının insülin değerlerini iyileştirebilir. Bilim adamları, tarçında bulunan MHCP maddesinin, sadece kandaki şeker düzeyini değil, kandaki yağ ve kolesterol miktarını da düşürdüğünü ifade ettiler. ABD�nin Beltsville kentindeki Tarım ve Beslenme Araştırma Merkezi�nde görevli bilim adamı Richard...
  3. Obezite için yardım: Kan şekerinizi nasıl kontrol altına alabilirsiniz?

Obezite için yardım: Kan şekerinizi nasıl kontrol altına alabilirsiniz?

obezite yardım Obezite ve yaşlanma için "her derde deva" bir ilaç olsaydı, bu ilaç diyete değil, kan şekerini kontrol etme ve düşürmeye yönelik olurdu. Kendimden örnek verebilirim. Kan şekerimi kontrol altına alarak yüzde 30 olan vücut yağ oranımı yüzde 10'a düşürebildim. İnce olmanın yararlarının yanı sıra, kan şekerini kontrol altına almak ensülin direnci, tip 2 diyabet, dikkat...
  4. Yüksek kan şekerinizi düzeltmek için yapılması gerekenler...

Yüksek kan şekerinizi düzeltmek için yapılması gerekenler...

Yüksek kan şekerinizi düzeltmek için, aşağıdakileri uygulayın: • Eğer önünüzdeki yemeğin tadı şekerliyse, ve bu tat organik meyveden gelmiyorsa yemeyin • Her yemekten önce suda çözünmüş 1 çorba kaşığı karnıyarık otu tohumu (psyllium husk) • Her gün 1-6 gram tarçın57 • Her gün 300-600 mg alfa lipoik asit (ALA) • Her gün 10-25 mg, yüzde 1'lik banaba bitkisi ekstresi (korosolik asit) •...
  5. Kolesterolü Düşürmek İçin

Kolesterolü Düşürmek İçin

Kolesterolün düşürülmesi kolesterol nedir kolesterolü düşüren bitkiler nelerdir Çağımızın en sık rastlanan rahatsızlıklardan kolesterol ve kolesterol düşürülmesi ile ilgili tüm bilgileri makalemizde bulabilirsiniz melekler :tik: Kolesterolün düşürülmesinde elma, havuç, mısır, badem, sarımsak, süt, portakal ve çay en etkili besinler. Dengesiz beslenme ve spordan yoksun bir hayatın,...

Sayfayı Paylaş