gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Kan testinden beta hcg değerleri hakkında bilmeniz gerekenler

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Beta hcg değerleri değerleri artışı ne zaman ortaya çıkıyor ? Bu değerler ne olmalı ? Kandan yapılan beta hcg testi aslında gebeliğinizin olup olmadığını oluşup oluşmadığını gösteren bir testtir arkadaşlarım. Bu testle sizlerde net olarak hamile kalıp kalınmadığı hususunda bilgiler edinebilirsiniz.
    Eğer sizler kandan yaptırdığınız test için aceleci davrandı iseniz ve kandan gebelik değerleriniz " bebeğiniz yok " desede üzülmeyin kızlar. Çok erken durumda yapılan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yaptırmalısınız.
    Çoğu zaman bu testi orada hale hazırda bulunan bir doktor hatta bir hemşire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim değilmiyim diye düşünüyorsanız kızlar işte karşınızda beta hcg değerleri ve anlamları.

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

2. deli deli

deli deli Forum Okuru

3. hayalet1907

hayalet1907 Forum Okuru

Merhaba ben 20.1.2014 tarihinde kan testi yaptırdm degeri 1054 cikti fakat bebis ve kesesi gorunmedi sizce kac haftalik hamileyim. Haftaya tekrar doktora gideceğim.tsklr simdiden

4. ozimindenizi

ozimindenizi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    slm kızlar bende gecen hafta 29 ocakta kan testi yaptırdım beta hcg 20.27 idi bugun yani 05.02.14 tarihinde yineledim ve sonuc 940.15 çıktı sizce bu deger normail mi? en soon adet tarihim ise 31 aralık

5. turkan sahin

turkan sahin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    S.a kızlar ben yeni katıldım. Benim beta sonuç 0.100 çıktı. Hamile Olmayan 0.1 ne anlama geliyor

6. fazi91

fazi91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyi günler beta hcg değerim 1681,79 cıktı ama doktor bebbegın ufak 10gun snra geldedi kaç haftalık olduğunu demedi sizce kaçhaftalık ve normelmııı

7. esra ortel

esra ortel Forum Okuru

8. Derin Derin

Derin Derin Forum Okuru

Merhaba. Az once hastaneden geldim. Kanda gebelik test sonucum. 4.93 cikti doktor gebelik var dedi fakat 2 ay once dusuk yaptigim icin son adet tarihim belli degil. Dolayisiyla bu rakamlar normalmi degilmi doktorumda suphede kaldi. Yorumlariniza cok ihtiyacim var. Simdiden tskr.

9. tuğba çakmak

tuğba çakmak Forum Okuru

0-1 Hafta : 5- 50
    1-2 Hafta : 50-500
    2-3 Hafta : 100-5.000
    3-4 Hafta : 500-10.000
    4-5 Hafta : 1.000-50.000
    5-6 Hafta : 10.000-100.000
    6-8 Hafta : 15.000-200.000
    2-3. Ay : 10.000-100.000
    değer: 204.05 mlu/ml hamilemiyim acaba?

Cemrebjk bunu beğendi.
  10. gulguzeli83

gulguzeli83 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba bende bugun hamile oldugumu ogrendim.yabi insallah vardur.henuz adetim 1 gun var. Kanda değer 293 cikti.doktorum 2 gum sonrs yine yaptirmami istedi.sizce varmidir.boyle olanlar varmi aramizda

11. yerebakanbuket

yerebakanbuket Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb. Ben 3 senelik ewliyim. 2 senedir bebek istiyoruz ama malesef olmuyo. Çok doktorlara gittim. En sonunda izmirde erol beye çıktım. İlaç verdi. Martin 21i yumurtlama dönemin olduğu ilişkiye gitmenin iyi olacağını syledi. Cuma günü doktora gittim. Değerim 80.2 çıktı. Bugün gittim doktora. Yani pazartesi. Kan değerim 204 çıktı. Ama ultrasonda kese gozukmedi. Bu normal mi çok korkuyorum bu seferde bişey olmucak diye. Lütfen bana yardım eder misiniz. Hamile miyimdir. Hamileyken neden kese yok

12. gulguzeli83

gulguzeli83 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Canim oncelikle hayirli olsun.cok normal gozukmemesi.kese tam 40 gunde görünüyo. Sen en son adet tarohinden itibaren say.40.gun git doktora ozman allahin izniyle gozukur.hic korkma.

13. Hayatdolu

Hayatdolu Forum Okuru

Merhaba beta testimde 59,28 cıktı h
    Kaç haftalık hamıle oluyorum yardımcı olmanızı rica ederim

14. mirasim

mirasim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar araniza yeni katildim. Oncelikle bhcg degerlerim ile ilgili bana yardimci olur musunuz? İlk degerim 28. 3 gun sonra 505.8 ve iki gun once yaptigim sonu ise 1006. Bu duruma gore ne kadarlik hamileyim lutfen yardimci olun bana ?? :(

15. didemçorlu

didemçorlu Forum Okuru

herkes soru sormuş kimse cevap vermemiş. bencil insan kaynıyor burası. birisi noluur yardım edin yazmış öbürü hiç umursamadan altına kendi sorununu yazmış yazıklar olsun size zaten siz bebek sahibgi olmayı da hak etmiyosunuz. bencil insanlar

Kan testinden beta hcg değerleri hakkında bilmeniz gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zeka Testleri Hakkında Bilmemiz Gerekenler...

Zeka Testleri Hakkında Bilmemiz Gerekenler...

zeka testleri, nedir, güvenilir mi, geçerli mi, çocuklar için, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle özel yeteneklere sahip çocukların tabi tutulduğu zeka testleri,zihinsel yeteneği ölçmeye yarar. Geçerlilik testin ölçmeyi amaçladığı şeyi ölçebilme gücüdür. Zeka testinin geçerliği denilince de testin zekayı gerçek anlamda ölçebilme güçünü anlıyoruz....
  2. Beta hcg bhcg değerleri hakkında bilgi istiyorum

Beta hcg bhcg değerleri hakkında bilgi istiyorum

Kızlar bugün kadan bhcg testi yaptırdım sonuç 4850 çıktı ben buna kgöre kaç haftalık hamileyim. Bu değerler var herkesler bakıyor bunların çizelgesi varmı nereden bulabilirim birisi bana yardımcı olabilir mi ?
  3. Kan Tahlili Sonucuna Göre Beta-Hcg Değerleri

Kan Tahlili Sonucuna Göre Beta-Hcg Değerleri

Bu konu kan tahliline göre beta hcg değerlerine yer vermektedir. En garanti gebelik testi kan yolu ile yapılan testtir. Kan testinde beta hcg değerlerine göre hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Aşağıda ki tablolarda haftalara göre beta hcg değerlerine yer verilmiştir.
  4. Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler Önemli!!

Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler Önemli!!

Tüp Bebekte Beta HCG Hakkında Bilinmesi Gerekenler konulu yazımızı merakla bekleyen melekler için düzenliyorum. Tüp bebek evresi zaten tamamen zorlu ve sabır isteyen bir süreç. Bu süreçte mutlaka eşiniz en büyük destekçiniz olmalı ki bu evreyi kolayca atlatın.O kadar para döküyorsunuz onun stresi ayrı bir de beklemek daha da insanı yoran bir konu. Yıllarca bebek özlemi çekmek zor bir durum...
  5. Beta Hcg Testinde Gebelik Çıkmayabilir mi?

Beta Hcg Testinde Gebelik Çıkmayabilir mi?

Beta Hcg Testinde Gebelik Çıkmayabilir mi- Her şey bir yumurtlamayla başlar. Yumurtalar bir kadında doğumdan itibaren oluşur. Ama yumurtlama oluşumu için ergenlik döneminin başlaması gerekir. Bu da ortalama 10 yaş civarında gerçekleşir. Her ay adet döngüsü düzenli olan bir kadın yumurtlama zamanını belli sebeplerden anlayabilir. Bunlardan biri vajinal akıntıların çoğalması kıvamının her...

Sayfayı Paylaş