gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kanada faciadan kılpayı kurtuldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kanada'nın Calgary kenti, büyük bir faciadan kılpayı kurtuldu. Rusya'ya ait olduğu bildirilen uzaydaki başıboş eski bir uydu parçasının iki gün önce Calgary'nin 100 kilometre doğusundaki Kneehill yakınlarına düştüğü açıklandı.
    Alberta Acil Durum Yönetimi Merkezi Müdürü Colin Llyod konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kuzey Amerika Uzay Savunma Merkezi'nden (NORAD) önceki gün sabah saatlerinde Calgary civarına bir uzay cisminin düştüğü ihbarını aldıklarını belirtti.

Alberta Eyalet Başbakanı başta olmak üzere tüm yetkilileri bilgilendirdikten sonra derhal olay bölgesine gittiklerini belirten Llyod, "Bir otobüs büyüklüğünde ve garip görünümlü bir şeydi. Uzmanlarımızın incelemesinden sonra bunun Rusya'ya ait eski bir uydu parçası olduğunu öğrendik. Neyse ki, kırsal alanda ve insanların olmadığı bir bölgeye düştü. Düşüş yörüngesinden 1 milimetre sapmış olsaydı, Calgary'de tam bir facia yaşanırdı" dedi.

Amerikan Havacılık ve Uzay Kurumu NASA ve Avrupa Uzay Ajansı ESA yetkilileri ile bilim adamları, artık kullanılmayan eski uyduların uzayda bir çöplük meydana getirdiğini ve on binlerce eski uydunun başıboş dolaştığını belirtiyorlar.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Kanada faciadan kılpayı kurtuldu
    Teşekkürler canım..

Kanada faciadan kılpayı kurtuldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Köpük faciasında bir tutuklama

Köpük faciasında bir tutuklama

Antalya'da 3 kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya ilişkin gözaltındaki 3 zanlıdan 1'i tutuklanırken, 2 kişi serbest bırakıldı. Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen köpük partisinde meydana gelen olayda 2'si İsrailli kardeş biri animasyon görevlisi 3 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi yaralanmıştı. Olay sonrası jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan köpük...
  2. Konya'da facia!

Konya'da facia!

KONYA (İHA) - Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde bulunan 3 katlı öğrenci yurdu binası çöktü. 8 kişi hayatını kaybederken enkaz altında 25 kişi daha olduğu belirtiliyor. Binanın tüp patlaması sonucu çöktüğü ihtimali üzerinde duruluyor. Edinilen bilgiye göre Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, ilköğretim okulu öğrencilerinin barındığı bir yurt binası,...
  3. Tuzla faciasını altındaki gerçekler..

Tuzla faciasını altındaki gerçekler..

Gisan Tersanesi'nde ölen üç işçinin, filikanın değil filika rampasının testi sırasında hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Uzmanlara göre ise testte, insan değil kum torbası kullanılmalıydı.. Tuzla'da önceki gün 3 işçinin öldüğü, 12 işçinin de yaralandığı filika kazasının yankıları sürüyor. Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, müfettişlerin inceleme başlattığını belirtti. M.Y. isimli...
  4. hamilelikte kanama

hamilelikte kanama

hamilelikte kanama 11 haftada kanama hamilelikte çeşitleri 11 haftalık gebelikte gebelikte 11haftada ii bayramlar arkadaşlar. hamileliğimin 13. haftasındayım ama sabahtan beri yani bu 4. kez oluyor hafif kahverengimsi kanamalar geliyor.çok fazla değil. birde adet sancısı gibi karnım ağrıyor. bilgisi olanlar cevaplayabilirmi...
  5. kanama

kanama

arkadaslar oncelikle merhaba Cok merak ediyorum catlicam meraktan yardim edin bana. gecen gun de yazmistim benim yasadigimi yasayanlar ya da bir fikri olanlar var mi. lutfen fikri olanlar yazsin bana 2 defadir iliski sonrasi kanaman oluyor ama akintim kanli geliyor ole adet kanamasi gibi degil yani. sabaha kanama olmuyor yani sadece o anda akintiyla luyor. bu nedir cok merak ediyorum. daha...

Sayfayı Paylaş